Pletenice

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Pletenice

Post by BlazPorenta »

Hvala za odgovor!
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Pletenice

Post by febola »

BlazPorenta wrote: 05 Feb 2018, 14:30 Zdravo! Vprasanje glede pletenic. Z novo palico za spin sem presaltal tudi na pletenico - moja prva izkusnja. Kar sem opazil pri prvem testiranju je, da se mi pletenica navija na rolo precej "ohlapno". Ali je to normalno? Verjetno ne, glede na to, da se mi je med ribolovom naredila tudi zanka na roli. Kako to prepreciti, ce je edini nacin kako vleces jig iz vode ta, da pac navijas.. Se pravi ni kaj dosti znanosti.. ali pac?
To da se ohlapno navija je pač pri jigganju normalen pojav (pri eni od tehnik kjer navijaš nastali slack). Še huje je pri poppingu ali vodenju sticbait vabe. Važno je da je osnova lepo tesno navita. Pri zadnjem metu pa lepo samo navijaj da se zloži pod napetostjo.
Drugače so pa z novo pletenico vedno težave. Sam sem skoraj pri vsaki novi špagi dobila kak vozel ne glede na rolo. To se po kakih parih dneh lepo "uleže". Moraš pa met saj kak mm ali raje 2mm odmika od roba bobna. Če imaš preveč navitja boš imel stalne težave. Prilepi sliko od navite role.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Pletenice

Post by BlazPorenta »

Bom za vikend pofotkal, ko bom sel na vodo. Trenutno je vse lepo pospravljeno. In hvala za izcrpen odgovor!
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: Pletenice

Post by Maxi »

Ima kdo kako dobro priporočilo za UL pletenico? J-braid ni slaba a bi vseeno navil kaj boljšega. Iščem nekje debelino od P. E. 0.4-0.6
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Pletenice

Post by CBB »

na platu imaš trenutno duel hardcore x8 znižane. pride te dobrih 20 eur s poštnino.
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Pletenice

Post by hoba123 »

duel x wire ja pomojem najboljša vrvica, pa se probal ze marsikatero varivas in ykg dobis jo na japan anglerju. 200m te pride 17-18eur pa jo bos mel na roli par sezon.
firbc
Posts: 77
Joined: 21 Apr 2013, 10:12
Location: Ljubljana

Re: Pletenice

Post by firbc »

Zdravo,
vidim da vas še kar nekaj lovi na Daiwa J-Braid pletenice. Sem pa bil zadnjič v Monster-Bite, želel kupiti to pletenico z določenimi specifikami, pa mi je bilo razloženo, da se Monster-Bite poslavlja od te pletenice, ker je bilo bojda preveč reklamacij in da kvaliteta ni to kar bi morala biti.

Ali kdo kaj več ve na to temo ...
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Pletenice

Post by peter167 »

Okoli opreme ima tako ali tako vsak svoj prav in svoje mnenje. Tule je moje, ki pa ga znam še velikokrat spremeniti. :bwahaha:
Mene J Braid ni prepričala. Že ne otip mi ni bila všeč. Ne pravim pa, da je slaba. Je sploh nisem uporabljal. :hrmf:
Za spin in LSJ od začetka uporabljam YGK GALIS G-SOUL X8 UPGRADE. Super špaga za moje pojme. Lepo teče, se ne cefra, vozlov nimam... Edina hiba, ki jo vidim je, da je v kolutih po 200m.
Za SJ pa trenutno uporabljam 8 nitno Saltigo. Brez pripomb. Moram še kak kolut kupit za rezervo. :lol:
Poskusil sem tudi WFT GLISS #3, ker je bila med cenejšimi. Lovil sem 1x. Ko sem prišel z ribolova, sem jo odvil in navil Saltigo.

Skratka. Moje mnenje je, da imaš dve možnosti. Kupiš poceni špago in se sprijazniš z malimi hibami ali pa kupiš kvalitetno, ki je ponavadi dražja in se ukvarjaš samo z ribolovom. Ker sem bolj začetnik, poskušam uporabljati čim boljšo špago v okviru proračuna, ki si ga zastavim.
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Pletenice

Post by izi3 »

Daiwa J-Braid je moja prva pletenica, uporabljam jo cca 3-4 leta. Probal sem vse od od PE 0,8, 1,0, 1,2, 1,5 in nimam pripomb, kar se tiče vzdržljivosti, vozlov ipd. Je pa res, da imam izkušnje samo z njo, z ribolovom do ranga medium-spina od predpostavki, da lovim max 10 krat na leto. Tako da tisti, ki so veliko za vodo in jo imajo bodo največ lahko povedali, kar se tiče izkušenj, saj so zagotovo probali več kot samo Daiwo J-Braid.. :) lp
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Pletenice

Post by peškador »

Jaz sem v enem letu menjal enih 6 vrst pletenice,zdaj sem že en čas na spiderwire,z njo sem zelo zadovoljen.....no verjetno ima kdo drug kakšno drugo in je z njo tudi zadovoljen
L.P. Sebastian
Post Reply