Pletenice

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
bilo
Posts: 31
Joined: 06 Jul 2017, 12:46
Location: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Pletenice

Post by bilo »

A kdo previja pletenico ... po določenem času uporabe? Jaz je še nisem, sem pa slišal, da mnogi uporabljajo ta način - po eni sezoni uporabe jo previjejo in imajo "novo" še za eno sezono! ;)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Pletenice

Post by kr'en »

Jaz to delam. Se obnese in precej podaljšaš uporabnost. Samo da jo previjem na 2 ali celo tri sezone (imam dovolj kvalitetno špago, da mi trenutno že vsaj 3 sezone drži kot nova brez previjanja, samo obledela je).
Image
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Pletenice

Post by POTAPI »

Kr en katero spago uporabljas.l.p
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Pletenice

Post by kr'en »

Sunline PE EGI MS #1 (15lb), ampak jo ne delajo več, namesto tega sedaj delajo PE EGI ULT.
Image
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Pletenice

Post by BlazPorenta »

Zdravo! Vprasanje glede pletenic. Z novo palico za spin sem presaltal tudi na pletenico - moja prva izkusnja. Kar sem opazil pri prvem testiranju je, da se mi pletenica navija na rolo precej "ohlapno". Ali je to normalno? Verjetno ne, glede na to, da se mi je med ribolovom naredila tudi zanka na roli. Kako to prepreciti, ce je edini nacin kako vleces jig iz vode ta, da pac navijas.. Se pravi ni kaj dosti znanosti.. ali pac?
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Pletenice

Post by zmešan »

Katera rola
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Pletenice

Post by BlazPorenta »

daiwa bg 4000
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Pletenice

Post by zmešan »

Kako zapiraš preklopnik
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Pletenice

Post by BlazPorenta »

Zal ne vem, kaj tocno mislis.. Vrzem, jig pade v vodo, poklopim in zacnem navijati. Si mislil, da morda tu zaradi nenapete pletenice nastane ob prvem zasuku nekaj lufta in tako zanka? Kaj pa kasnejsi navoji, ko je pletenica tudi nezategnjena na roli? Ne deluje napeta, temvec jo s prstom lahko rahlo premikam dol in gor. Oprosti, ce govorim nekaj cisto drugega kot sprasujes, probam razumeti..
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Pletenice

Post by zmešan »

Saj si mi odgovoril.Jaz preklopnik zapiram ročno ne z ročko,ker kot si omenil takoj naredi ohlapni ovoj.Drugače bo pa pletenica vedno nekoliko na mehko navita vsaaj tisti del ki je v uporabi
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply