rola

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
RR07
Posts: 27
Joined: 21 Jul 2010, 20:37
Location: Bled

Re: rola

Post by RR07 »

Mi lahko nekdo razlozi kaj pomeni 4,2:1 - da navijemo 4,2 metra laksa v 1 obratu role?
If you have a real target in life, doesn't matter if you are poor or rich, if you work hard and believe in God, you can succed
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: rola

Post by kr'en »

To pomeni da ko ti zavrtiš ročico role enkrat se preklopnik kateri navija laks na boben zavrti 4,2 krat
To je razmerje zobniškega prenosa pač.
Image
oradar
Posts: 15
Joined: 29 Jul 2010, 12:29

Re: rola

Post by oradar »

pozdravljeni vsi..jst isto nov,tako tu,kot tudi kot v ribolovu..mam pa namreč problem pa če bi mi kdo znal razložiti..kupiu sm si vse za lov z obale,palica
lineaeffe carbon akcija 50-100gr,dolžina 4m teleskop, role lineaeffe RAPID SEAL 60 FD,7PLUS 1 LEŽAJ,sam sm pogruntal,da je to pomoje spinning rola,zdj mam pa problem ker nima baitrunnerja,in kako jo naj uporabljam zdj za lov orad itd. z obale??mam pa tudi indikatorje ugriza in tri pod..tko da bi bil zelo vesel če mi kdo razloži,da jih ne mečem stran teh dveh rolic namreč..hvala za info
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: rola

Post by tinker »

he, he, svet je majhen...
(poglej kaj sem ti odgovoril na cro forumu...)
oradar
Posts: 15
Joined: 29 Jul 2010, 12:29

Re: rola

Post by oradar »

ker nik pa imaš tam emils??haha :yeah:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: rola

Post by tinker »

ne,....Tinker
:rofl:
oradar
Posts: 15
Joined: 29 Jul 2010, 12:29

Re: rola

Post by oradar »

ker če ja sm ti tud jst odgovoru..haha
oradar
Posts: 15
Joined: 29 Jul 2010, 12:29

Re: rola

Post by oradar »

hmmm..ne vem kje si mi odgovoru,nism nč najdu..hmm
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: rola

Post by kr'en »

Pozdravljen

Sila preprosto je, za orado lovit ne rabiš baitrunner, samo borbeno zavoro odvij do konca in je. ;) Ko orada prime lahko svobodno izvlači najlon in nato ko oceniš da je dovolj izvlekla samo zategneš zavoro nazaj in kontriraš.
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: rola

Post by RibAr »

Role sicer ne poznam, tako da ti ne morem povedat ali je to rola za vijačenje ali ne. Načeloma bi tudi rola za vijačenje morala biti čisto OK, če ima le dovolj veliko kapaciteto. Moj mnenje je sledeče:
- če želiš loviti iz obale na grund zamenjaj rolo in vzemi BR rolo (npr. od Shimana ST 6000 ali 10000 - preverjena kvaliteta)
- v primeru, da role ne moreš zamenjat in ima rola kapaciteto vsaj 150m 0,30mm in je dovolj robustna, potem je za začetek niti ne rabiš menjavat (loviš z odprto rolo ali povsem odvito zavoro)
- za daljše mete lahko uporabiš "špago" (predenico) namesto laksa, ampak za začetek bi ti rajši svetoval laks.
Post Reply