rola

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: rola

Post by zmešan »

Ne zdi se ti.Je pa tako,da nekajkrat vrži pa boš videl,če bo še v konus.V tem primeru podloži špulo.
Don't drink water,because fish fuck in it.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: rola

Post by don »

Dečki rabim nasvet. Kupil bom shore jigging opremo. Zanima me vaše mnenje o Hart palicah in rolah. Tadej iz monster bitea mi svetuje palico Hart bloody shore power evo2 (30-120g) ter rolo Hart custom xs5000. Skupna teža bo okol 800-900g. Predvsem nebi rad imel problemov z rolo (wind knots...), zavora je močna in veliko delov ima dodanih karbonskih. Vrvica Varivas avani casting power (300m). Tukaj rabim še nasvet za predvrvico, karabin, jige, voblerje...

Mogoče pozna kdo primerjavo hart custom xs5000 z wft pro salt 6000? Plusi in minusi ene in druge? Ali se stegnem s financami ter kupim top od top rolo pa potem igram berača :D

Vem, da ni vprašanje postavljeno samo za rolo upam, da je vsaj približno primerna tema (v drugem primeru kren prosim da premakne tole vprašanje v primeren topic).
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: rola

Post by tinker »

Palica je v redu.
Varivas je itak v redu.
Predvez vzemi Varivas leader 60 lb.
Karabinov ne uporabljamo.
Solid rinke vzemi 200 lb.
Rabiš se split klešče za montažo vab na split rinke.

Edino glede role ne morem reči nič pametnega. Definitivno je Pro salt 6000 dobra in zelo best buy zadeva (ravno danes je v Brseču držala tuno ranga 50kg+ celih 30 sek, kolikor je trajalo odvijanje 300m vrvice in je rola preživela v uporabni obliki !). Hartove role še nisem vrtel. Glede na opisano jakost opreme zate pridejo v poštev jigi ranga 60-100g in ostale vabe ranga 60g (stikbait, silikon....). Vse maš pri Tadeju.

Lovina: zubo, gof, palamida

Če se pa hočes stegnit - Catalina 4500 :rofl: (tuna casting)
Če te zadeva zagrabi in boš uspešen, boš itak naslednjo sezono kupoval Catalino...., zakaj, ....zaradi teže in performansa. Cenovno ugodne role so težke, drage role so lažje. Če boš lovil 5-6 ur skupaj, boš cenil "lahko" opremo...je pa res tudi to, da dobro balansirana oprema (palica/rola) lahko kljub večji skupni teži, nudi užitka poln jigging brez fizičnega utrujanja.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: rola

Post by don »

Tinker hvala! Točno takšen odgovor sem rabil :yeah:

Kakšen nasvet še glede split rinkov in solid rinkov (velikost, proizvajalec), assist hooke naj sam vežem ali se kupijo že napravljeni (velikost trnka, kakšna vrvica, kakšne gumice), obstaja kakšen slikovni prikaz naveze za jigging (nisem še nikoli tega v živo videl, zato butasta vprašanja)? Vrvica pe3 ali pe4?

Tuna na shore? 30sekund pure adrenalinaaaaaa :aaa:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: rola

Post by tinker »

Jaz mam splite in solide od Ownerja, size 5 se mi zdi, 200 lb.

Assiste ima navezane od VanFooka velikosti 1/0 in 2/0, sam vežem Owner SJ-41 size 3/0 na Varivas 100lb assist cord.

Vrvica PE 3 je zadosti.

Naveza npr. tako
Image
Last edited by tinker on 09 May 2016, 09:15, edited 1 time in total.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: rola

Post by don »

Tinker hvala 100x :yeah:
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: rola

Post by zmešan »

Daiwa ninja A.Ima kdo kak info kako navija pletenico.
Don't drink water,because fish fuck in it.
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: rola

Post by _SilverArrow_ »

Zdravo a je kdo že videl to caldio? A ve kdo če je letošnji model ali lanski?

https://www.germantackle.de/Daiwa-Caldia-Z-3000
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: rola

Post by tinker »

Letošnji.
Za avstralski trg....
http://daiwafishing.com.au/products/caldia-z/
Caldia ko Caldia...mislim, da ima CRBB ležaje...pa dekor je drug.

Dobra spin rola ! Odlična
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: rola

Post by _SilverArrow_ »

Res je huda sem kar neodločen med to in certatom.... Razlika je 100 eurov
Post Reply