Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
borzon
Posts: 13
Joined: 17 Aug 2017, 12:33

Re: Oprema za začetnika

Post by borzon »

Zanima me ali se mogoče kje v Sloveniji dobi teleskopske karbonske ribiške palice dolžine 5 m in vec za morski ribolov iz obale? Sam sem pregledoval nekaj trgovin pa bolj ali manj neuspešno.

hvala
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Kakšne, za lov na dno, za plovec?

5m so ponavadi bolognese palice, ki se uporabljajo za lov na plovec. Surf palice oz palice za lov na dno so ponavadi dolge med 3.6 in 4.5 m.

Pa daljša palica ne pomeni da bo met daljši.
Image
grozni
Posts: 3
Joined: 16 Jul 2017, 08:23

Re: Oprema za začetnika

Post by grozni »

Pozdravljeni,
kupujem palico za ribolov iz obale, nekaj poceni, lahkega za spinat, pa da naučim sina (7 let) malo lovit...
Na netu sem si ogledal tole: https://www.aliexpress.com/item/Casting ... dc5d703624
Zanima me, ali kdo pozna tole zadevo in ali je vredna tega denarja. Zanima me tudi, kako je s carino, do katerega zneska si oproščen?

Hvala za odgovore.
Lp.
Simon
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Joj, ne kupit casting palico in maišnco za začetek ribolova. Znajo bit komplicirane se za naučit dobro metat, da ni vozlov pri vsakem metu in štrikanja več kot ribolova.

Kupi navadno spin palico in rolo, po možnosti nekje pri nas. Če ne drugega zato da imaš garancijo.

Če kupiš kakšno shimano catana/alivio rolo s sprednjo zavoro in potem utrezno palico zraven boš ravno tako poceni skozi prišel kot če kupiš pri kitajcu na aliju.
Davek (22%) se drugače plačuje pri vrednosti paketov nad 22eur, carino (3.7% za ribiško kramo) pa pri vrednostih nad 150 eur. Vsaj upam da je še tako. No ja, včasih pa lahko dobiš tudi kaj dražjega od 22 eur brez davka, če se cariniku ne ljubi gledat v paket. :lol:
Image
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Oprema za začetnika

Post by brezo »

Multiplikator role jst nbi kupoval
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Oprema za začetnika

Post by Psycho »

Shimanove role nižjega cenovnega razreda so super! Imam dve Catani že vrsto let in obe delata kot namazani brez problemov. Dal sem pa dobrih 30€ za vsako. Tudi cenejši rang palic ima Shimano po mojem mnenju zelo dober, glede na ceno.
Baitcast role pa tudi jaz ne priporočam za začetnika.
Usus magister est optimus.
grozni
Posts: 3
Joined: 16 Jul 2017, 08:23

Re: Oprema za začetnika

Post by grozni »

Hvala vsem za mnenje. Bom verjetno res kupil nekaj pri nas, je vsaj preizkušena oprema...

Lp.
Simon
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Oprema za začetnika

Post by kula shaker »

Ribiške opreme naročevati, če je ne poznaš, se mi ne zdi smotrno. Pojdi raje v ribiško trgovino (v Domžalah imaš dobro), vzemi opremo v roko, da vidiš kaj ti sploh odgovarja in vprašaj prodajalca za nasvet. Pa tudi kakšen euro več za malo boljši pribor, da imaš potem mir.
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Oprema za začetnika

Post by Mišo64 »

Pozdravljeni

Ali je rola
Rola Shimano Sahara 4000FI namenjena samo za vijačenje ali se lahko uporabi za lovljenje na grund in plovčkanje.

Hvala za odgovore

lp M
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Oprema za začetnika

Post by sova »

Kar sem videl je 4000 namenjena bolj za spining ( Shimano Sahara Spinning Reels). Lahko jo uporabiš tudi za plovčkanje, za lov na grunt pa raje kakšno long cast rolo ali baitruner. Jaz rabim za spin in včasi za plovček 4000, za grund pa 6000 in 6500. Lahko pa tudi večje.

lp.
Image
Post Reply