Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Če si z gorenjske je najbolše da se zapelješ do monster bita v domžalah in tam v živo pogledaš kaj je v ponudbi, ker ponudba v spletni prodajalni (še) ni tako popolna kot v resnici je.
Image
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Oprema za začetnika

Post by sova »

Malo sem pogledal palico in rolo, ki si ju omenil. Palica bi bila v redu tudi za lov na dnu, čeprav za enako ceno dobiš že odlično srfcust palico. Rola pa je za lov na dnu malo premajhna za plovčkanje pa piše, da je. Namenska palica za plovček je bolognese je lahka, manjše gramaže, bolj očutljiva na prijeme pa tudi dolga je. Sicer pa, če hočeš lovit lahko z bilo katero palico in rolo to počneš, le rezultati so mogoče drugačni kot z namensko opremo. To je kot, da bi šel s srf palico lovit kalamare kar je teoretično možno, le uspeh je vprašljiv pa tudi roke bi ti odpadle :bwahaha: po večurnem lovljenju. Tolko z moje strani. Mogoče ti bo še kdo kaj svetoval, ali pa kot ti je napisal kr en.

lp.
Image
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Oprema za začetnika

Post by Mišo64 »

mogoče kaj takega
Palica Shimano Beastmaster Monster Tele 420cm/50-100g
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Oprema za začetnika

Post by Mišo64 »

katero rolo bi priporočili...da bi bila za primerna za grund in tudi občasno plovčkanje...

Nekje sem propravljen za palico in rolo dati cca 150 - 200 eur...

hvala za nasvete
M
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za začetnika

Post by CBB »

Uf, tule bomo zabredli:) plovčkanjebse načeloma izvaja z različnimi tehnikami:
1. Match - match palice so dolge okrog 4m, ponavadi trodelne, akcija do nekje 30g, ponavadi do 15g
2. Bolognese - palice do 8m, standard okrog 6m, akcije do 30g, ponavadi okrog 15.
3. Krneki :unsure: - teleskopska palica od 2-4m z različnimi akcijami, ponavadi do 40g, ki jih lahko uporabljaš na različne načine.
Jaz uporabljam vse tri tehnike:) vprašanje pa je katero kdaj:) bolognese npr, ko malo piha ni uporabna tehnika. Bolognese in match sta namenjeni nežnim laksom, 0,30 bo težko premetavat. To ni za npr. lov strelk na celo sardelo ali pa na živaka. Je pa odlično za šnjure, ušate, oradele in podobno ribo ob obali...
Kar se tiče rol - na match imam shimano exage 3000 z bremzo zadaj, na bolognese imam shimano nasci 4000 z bremzo spredaj, torej spin... na krneki (daiwa teleskop 4-40g) pa imam shimano catana 3000 z bremzo zadaj.
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Oprema za začetnika

Post by Mišo64 »

CBB...hvala za koristne informacije....
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Oprema za začetnika

Post by Mišo64 »

CBB ...Katero palico imaš Match in katero Bolognese
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za začetnika

Post by CBB »

Shimano vengeance match 4.20 5-30g in shimano technium fast te gt 500 2.-5-15g
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Namen palice?

Post by BlazPorenta »

Zdravo,

Ko sem se lani spravil v nakup svoje prve ribiske opreme, sem seveda zaradi pomanjkanja znanja marsikje kiksnil. Tudi s "pomocjo" prodajalca.
Kupil sem si daljso surfcast palico za lov iz obale na dnu, ter za zraven zelel imeti se kaj krajsega za spin oz eging, ko bi prisla priloznost, oz da se igram, medtem ko ena palica pociva. V roke sem dobil kombinacijo Trabucco Magellan 210 z akcijo 50-100g, ter rolo Daiwa laguna e 3000b.
Sedaj pa bolj kot berem in se poglabljam v razne forume in ostale ribiske clanke, vidim da z akcijo 50-100 nimam kaj dosti poceti, saj so vsi jigi in egiji superlahki. Kaj je torej namen moje palice oz kje jo lahko najbolje izkoristim?

Hvala za vsakrsen predlog in lep pozdrav!
B
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

A so ti to v loribuju podtaknili?

Gre verjetno za bolentino (tehnika lova iz čolna na dno, kjer je svinec na dnu, zgoraj imaš pa stranske prame s trnki) palico, ki ima mehkejši vrh za detekcijo grizev ob enem pa je dovolj močna, da lahko spuščaš težje svince v globino. To je bolj kot ne v mojih očeh nuporabno za lov z obale. Sploh ker je tako kratka.

Za zraven si drugič kupi spin palico do 30g dolgo 2.6 ali 2.7 metra, pa boš z njo lahko metal tako kakšen jig, kot egi, pa še plovčkal boš lahko, če bo potreba.
Image
Post Reply