Recenzija SpinPalice Seaspin Labraxina Edge

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Post Reply
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Recenzija SpinPalice Seaspin Labraxina Edge

Post by Rdečko »

Seaspin Labraxina Edge
Dolžina: 6'9 (2,05m)
Cw: 3/16-5/8oz (5-18g)
Akcija: Fast
Moč: Medium-Heavy
Teža: 157g
Dolžina ročaja: 37cm
Cena: 350-395€
http://www.goldenfin.it/it/canne-da-spi ... axina.html

Dolgo let sem bral in slišal samo lepe stvari o tej palici. Znana mi je bila kot top palica za brancine. Letos sem prodal nekaj opreme, ki nisem uporabljal, se mi je prikazala priložnost in sem jo kupil za 240€(+15€poštnine).

Palica je na videz zelo lepa. Sestavljajo jo:
- enodelni blank North Fork Composites(Gary Loomis)/Edge
- ročaj in ležišče role so izdelani iz visoko kvalitetnega grafita. Po mojem mnenju je ta najlepši del palice. Posebnost pri ročaju je v tem, da je povezan z blankom s posebnim materijalom, ki naj bi omogočal boljšo prevodnost vibracij.
- rinke Fuji K Titanium/Alconite

Poskusil sem jo s 5 različnimi vabami in z vsemi sem imel težave pri metu, ker je palica zelo trda. Tej so bili moji občutki:

-Fiiish BlackMinnow 90+5g jighead
Pri skokih na dnu sem ga komaj komaj slišal, med linearnim navijanjem pa ga sploh nisem občutil.

-Rais Spotter 5' brez obtežitve
Še nikoli nisem vodil tako lepo Raisovega silikona kot s to palico, tu se prepozna učinke hrabre palice in akcije Fast.

-Fiiish Crazy Sandeel 100 +5g jighead
Jaz ta silikon stalno twitcham med vijačenjem, tudi v tem primeru animacija zelo dobra, občutek pa 0. Ob tem pa bi še dodal, da so me bolele roke zaradi pretrde palice.

-Wtd Seaspin ProQ 90 (11g)
Najboljši met mi je uspel s tem wtd-jem. Vodenje je bilo tudi ok, a tudi pri tej vabi sem imel občutek, da je palica preveč trda. V videoposnetku je razvidno, da je palica pri vodenju ravna kot vratnica.(to nisem jaz)
https://youtu.be/RkxZ-IMI-eI

-Seaspin Stria95 (18g)
Pri metu tega sem ostal slabo, ker sem si čakal da bo palica bolj eksplozivna. Povsod piše, da ima 'rezervno moč' v hrbtu in da se lahko z njo premetava brez problemov tudi težje vabe do 3/4oz(21g). Torej: težo vabe je palica zdržala brez problema, a njene lastnosti(dolžina, akcija, moč) se po mojem prav ne spajajo med sabo in vaba se ni niti približala pričakovani razdalji.
Pri jerkanju tega voblerja pa mi je pustila zelo dober vtis, ker vsak minimalen tresljaj ga zelo dobro občutiš in si lahko zelo dobro predstavljaš kako se vobler giba med navijanjem.

ZAKLJUČKI:
Jaz sem ostal zelo razočaran s to palico in na srečo sem jo tudi že prodal (za 220€). Palica je s silikoni gluha, preveč trda, prekratka in nerodna,saj ko sem metal silikone se mi je zdelo, da lovim z metlo.
Pri opisu palice bi popravil:
Akcija: ExtraFast
CW: 10-18g
Po mojem je blank preveč debel na špici oz. palica je premalo konična in bi bila potrebna vsaj 10-15cm več dolžine. Sem si pregledal Raisovo Mezzooncio(2,13m 5-28g) in ima prav te lastnosti.
Zame ta palica ni specijalka za brancine, temveč palica namenjena ribolovu/borbi s strelkami, luci, lampugami itd. iz čolna.
Naj povem še enkrat, da sem začetnik pri spinningu in da moji vtisi seveda niso zakon. Kljub temu pa sem hotel deliti to izkušnjo, ker o tej palici se ne najde mnogo jasnih informacij.
Jaz imam zelo rad lahke silikone in sem Labraxino že nadomestil s to palico s katero sem zelo vesel:
Megabass Hyuga 611ML-S 2,10m 2-15g

LP celemu forumu :fish:
Last edited by Rdečko on 25 Dec 2018, 14:35, edited 1 time in total.
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Recenzija SpinPalice Seaspin Labraxina Edge

Post by tinker »

Super si napisal !

Vem, da je spin scena v italiji zelo popularna in visoko razvita, pa vendar jim vseeno ne zaupam 100%. Mogoce jim s tem delam krivico, ker nikoli nisem drzal v roki njihovih hightech izdelkov. Samo vseeno jim ne zaupam.
Alfa, Fiat pač :D

Mislim, da te bo Megabass palica se dolgo veselila.
Post Reply