Best of 2018 - part 1 & 2

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Best of 2018 - part 1 & 2

Post by tinker »

sir Henry, UK seabass master, je v blogu izpostavil del opreme, ki jo skozi leto redno testira. V linku so best of the year izdelki po njegovem izboru.
Mislim, da lahko to pride prav marsikateremu Slo spinerju....

https://www.henry-gilbey.com/blog/gear- ... 018-part-1


P.S. Zanimiv je izbor naj palice - MC TripleCross TCX 9.0, 10-30g. Lani je bil izbor palice s istimi tehnikalijami, a iz serije Skyroad, ki je bila predhodnica serije TripleCross....
Glede na to, da sem posedoval obe palici teh serij in TCX 962M (15-42g) za medium spin posedujem še danes, lahko povem, da so TCX palice dejansko fenomenalne. Krasne izmet, krasna drža v roki, lahkotnost giba, lepa parabola, fina občutljivost in velikoooo hrbtenice, če se "zalomi" riba :)
S TCX lovim sedaj točno eno leto...tudi največ ulovov imam nanjo, palica je zdrilala zubca v Bakarcu (za kar ni glih narejena) in fantastično obdelala luca in feluna (za kar pa je narejena)...ujetega drobiža pa ne štejem. Edin minus, po mojem okusu, so majhne rinke.
Torej, boljše palice ranga medium spin še nisem imel v lajfu. Cena je 150 eur.
Last edited by tinker on 05 Dec 2018, 08:09, edited 1 time in total.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Best of 2018 - part 1

Post by peter167 »

Ja, tole MC TripleCross TCX 9.0, 10-30g sem tudi jaz že gledal. Pa mi malo gramaže na vrhu manjka. Pa ne vem, kako se obnaša z majhnimi silikonci.
Za brancine lovit mora bit pa top.
Sedaj imam solparo 7-23. Mi je kar v redu, samo ne morem pa metat jigcev nad 20 gr. Že 20 gramske lahko uporabljam samo v plitkem.
TCX 962M (15-42g) mi je pa verjetno premočna. Rad bi palico tudi za "nežen" ribolov - uporabo silikončkov na 3-7gr glavah in da hkrati lahko mečem 30gr jig.
Skratka verjetno iščem palico z gramažo vsaj 7-35, če bi bila pa 7-42 sem pa čist zmagal. Kolikor pa sem gledal so palice s takim razponom drage kot hudič.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Best of 2018 - part 1

Post by tinker »

Yamaga Blanks Early Plus 92XML, 2.78m, 7-32g. Mečem z njo 5g silikone in 30g jige. Pa vse vmes. Najlepš dela s 15g voblerji...
Early-a imaš tudi 7-35g, 10-35g, 12-50g...je pa cena okol 220 eur. Torej, rang višje ko TCX.


Palice 270cm in 10-30g so standard brancinarke. Silikon+vobler, jigi niso tu glavna opcija. Brancina se načeloma ne jiga :rofl:
(čeprav se jih in tud ujame)
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Best of 2018 - part 1

Post by peter167 »

Hvala tinker. Si kot enciklopedija za spin opremo. :yeah:
Tudi jaz sem že prišel do teh yamag. Te early so cene še kar ok. Balistic so pa x2, pa ne vem kakšna je razlika med temi modeli. Bom še nekaj časa študiral in čakal na kako akcijo. :mrgreen:
Pa oprosti, ker sem se ti vmešal v tvojo temo.... Si napisal samo Best of.... Vem da si omenjal brancinarko pa Henrija. Jaz pa pač iščem malo pod tako palico in malo nad njo. Za primeren denar in seveda tudi "Best buy".

PS Madoniš, koliko palic pa imaš? Jaz imam 3 za takav i onakav spin. Pa še to bi zreduciral. Zato pa me zanima tak širok razpon. :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Best of 2018 - part 1

Post by tinker »

Jaz mam 3 osnovne palice.
Brancinarka, medium spin in shorejiggerica.
(pol so pa se dodatki - travelca, scukarca, teleskopka...)...ampak, ja. 3 osnosne palce mam in 4 role (1 je za shorejig rezervo). To je vse.
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Best of 2018 - part 1

Post by hoba123 »

Jaz imam več kompletov od ul do težkega sj in lahko rečem da največ uprablam lahko spinerco, to so ponavadi gramaže 5-20g tu nekje.Zakaj?shore jigging tehnika ce nimas top pozicije na keri veš da je zubo oz. gof se ne splača. Poznam veliko ljudi ki si kupi drage palice za sj potem pa po 2 sezonah brez prave ribe odnehajo. Za shore jigging je ZELO pomemben teren...voda more bit dovolj globoka, enostavno vedeti moraš kje je riba kar na slepo lovit je čista loterija. Lahka spinerca pa mi je top saj lahko z njo nažigam manjše lice , strelka gre ven vsaka, lahko mecem male površince in silikončke za brankeca, lahko se igram z malimi jigi in plavo ribo (šaruni, luci, lokarde, palamide), če mam priliko lahko mečem za lignje...Ni da ni. Za shore jigging je pač najpomembnejša pozicija in brez nje ni nič. Če pa imaš tako light varijanto palice pri roki pa se vedno nekaj najde za lovit. lp
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Best of 2018 - part 1

Post by tinker »

Vse to je res.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Best of 2018 - part 1

Post by tinker »

in še Part 2
https://www.henry-gilbey.com/blog/gear- ... 018-part-2

Res me je pozitivno presenetila izbira naj spin role - Penn Slammer III

P.S. Imel sem tastarega Slammerja, konjsko močna zadeva iz konkretnega kosa aluminija, bullet proof. Ker sem navajen japonskih tehnološko naprednih rol, a precej mehansko občutljivih, je Penn dejansko zadeva za "drajsat po skalah". Takratna rak rana je bilo slabo navijanje špage in posledično matranje ribiča s wind-knoti, očitno so sedaj to poštimali. Odlično ! Tudi cena je ugodnejša kot japonske role.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Best of 2018 - part 1 & 2

Post by peter167 »

Sicer smo se že kar oddaljili od teme, toda vidim, da hoba123 ugotovlja podobne stvari, kot jaz. Palica je fino, če je od nekje vsaj od 5 ali 7 gr naprej. Zdi se mi, da je za Jadran in na način, kako povečini lovimo MC TripleCross TCX 9.0, 10-30g malo premočna. Razen, če ciljno loviš brancine na divjem.
Mogoče nimam prav, vseeno pa bi rad vedel, če ima sir Henry "porajtano" kakšno palico, ki je malce bolj nežna. Tinker, kaj veš o tem?

PS hoba123 je omenil SJ in pozicije. Fino bi bilo odpreti kako temo o tem, kako najti brak (a je to podvodni greben po naše?) z obale. Kakšni so znaki... Bi odprl jaz, pa očitno ne vem kaj dosti o tem. :bwahaha: Še nisem ujel zobatca ali gofa na SJ.

... o roli gram pa sedaj brat :mrgreen:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Best of 2018 - part 1 & 2

Post by tinker »

ima, Skyroad !
SKR-902L 9'0” 7-23g

Peter imaš prav, cw 10-30g je allaround gramaža za brancina (v divjem, kjer Henry tudi sicer lovi !).

Za jadranskega brancina se sistem rahlo zakomplicira (če se hoče, lahko pa tudi ne). Pravoverni brankospinerji to upoštevajo...
a. Zimski brancin - uporablja se večje in težje vabe (hrana cipelj), torej voblerji >20g...palice so ranga 15-42g
b. Poletni brancin - uporabljajo se manjše vabe (hrana gavun), vabe ranga 10g...palice so npr. ranga 7-23g

Z nekim allaround 10-30g se potem pokrije v glavnem vse.

Bom napisal nekaj o brakih za zubatca..., da ne smetimo te teme.
Post Reply