Večdelne "travel" palice

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Večdelne "travel" palice

Post by tinker »

Mislim da o "travel" palicah še nismo debatirali.
Nabavil sem 4 delno spinerco Ron Thompson Tyran NX travel, 2.70, cw 15-45g.
Dolžina "paketa" je točno 73cm, kar gre v vsako torbo, ruksak ali potovalko...
Kolikor sem uspel prebrat po netu, so se včasih takim palicam precej izogibali, ker so bile preveč toge...modernejši razvoj pa je pripomogel, da so se tovrstne palice precej približale standardnim karakteristikam klasičnih 2 delnih palic.

Image

Zanima me, če kdo ve in ali je take večdelne palice že sprobal, kako se dejansko obnesejo?
Ali se kaj vrtijo posamezni segmenti med metanjem?
Je palica (ki je sicer deklarirana za ultra fast, pa se mi sploh ne zdi...je bolj regular fast), zaradi večje debelina blanka in več spojev res bolj toga?

p.s. Namen palice je medium spin (raznovrstni voberji/silikoni okol 20g), inchiku 20g in jigi 30g. Combo bo s rolo Biomaster SW 4000xg. Ribe ranga 0.5-3kg.
Easyfisher
Posts: 187
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Večdelne "travel" palice

Post by Easyfisher »

Brat ima sonik 18-60g 4 delno travel palco. Isto mislim da je 2.7m. Palca deluje zelo vredu ni opazit sploh razlike med 4 in 2 delno. Vse lepo stoji na mestu in spin z njo je prav tako uzitek. Uporablja jo za medium spin predvsem za lov scuk in seveda tudi morski ribolov. Metal je jige 30-50g bp.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Večdelne "travel" palice

Post by tinker »

Easy :yeah:
TNX
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Večdelne "travel" palice

Post by Aky »

Imam Shimano Exage BX STC 270 MH 14-40g in sem z njo zadovoljen. Nimam pa primerljive dvodelne palice, da bi lahko komentiral o odzivnosti. Meni se zdi "ravno prav".

EDIT: Transportna dolžina je 54 cm.

A.
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: Večdelne "travel" palice

Post by Aha »

Imam shimano backbone elite travel spin rod 3pc. Namenjena za debelino vrvice/laksa med 10 - 15 kg. Je heavy spin palica ampak z njo tudi jiggam, lovim na grunt, zivaka, skratka vecnamenska in se je res dobro odnesla. Premetaval jige med 30 - 60g brez problema. Odlicna mi je tudi zato, ker ima fast action in glede na samo debelino konice zelo obcutljiva. Dolzina mislim da je okoli 2.28m transportna pa 83 cm. Glede obracanja delov med metom ni nobenih tezav. Mi je pa enkrat pr metu odletel zadnj del palice ampak se to zato, ker sem jo na hitro sestavil in nisem dost skupej porinu (my bad).

https://www.discountfishingsupplies.co. ... 02415.html

Meni so travel rodi zelo vsecni. Sploh zaradi tega, ker pokrijejo lep spekter tehnik. Je pa res, da je odvisno kaj kupis. Nekoga bo morda motilo, da ni v vsaki tehniki 100% ampak zame je 80% vec kot odlicno. Sploh zato, ker ni potrebno kupovati toliko palic (ce financno ne znese).
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Večdelne "travel" palice

Post by tinker »

Kratko mnenje o 4-delni travel palici.

S to palico sem prelovil ene 10 ribolovov medium spin kategorije in lahko rečem, da po performansu (lega v roki, izmet, vodenje vabe in tudi sam dril) prav nič ne zaostaja za klasik dvodelnimi spinericami. Mogoče sem 2-3x malenkostno popravil (zavrtel) lego posameznih delov, ki so se malo zamaknili med močnimi meti z boka. Drugih opazk pa ni. Zelo kul zadeva. Kdor rabi malo transportno dolžino (avionska prtljaga), zadevo zelo priporočam.
Post Reply