Fishing kayak

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Fishing kayak

Post by H00mzi »

Zivjo!
Malo se nagibam k nakupu kajaka za namene ribolova, vendar glede na cene bi zadevo kar fajn prestudiral. Zato me zanimajo vase izkusnje glede tega.
Mene osebno se najbolj vlece zaradi lahkega transporta in zaradi tega velike primernosti za "dnevne ribolove".
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Fishing kayak

Post by sova »

Tu je veliko napisanega. viewtopic.php?f=13&t=133

lp.
Image
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Fishing kayak

Post by H00mzi »

Sem iskal ampak ocitno preslabo, hvala:)
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Fishing kayak

Post by barnes308 »

Jaz sem za letos kupil napihljiv kajak Viamare dodal fishfinder, zdej pa čakam dopust, da vidim kako se bo obneslo. Namen imam malo jigat in lovit na dnu, prvotni namen je bil bolj prevoz na nedostopne pozicije.
LP
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Fishing kayak

Post by Đony »

Čaw. Kaj ima kdo v okolici Gorice ali naše obale kakšen kajak naprimer roto lol1 kot fishkayak. Zanima me da bi prišel pogledat kak to zgleda ? Koliko je ta stvar teška, nerodna...
Barnes308 ,kako se je odnesel napihljiv kajak?
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Fishing kayak

Post by izi3 »

Zdravo Đony, jaz imam nekaj let že viamare napihljiv kayak. Dolg je 4m širok pa cca 90 cm. Imam ga bolj, ko ne za rekreacijo, ko sem na Cresu. Lani sem naredil iz plastičnih škatl in vodovodnih cevi iz obija držalo za palice in podobno, tako da sem probal mal vleči za sabo površince in malo metal vabe, bolj ko ne testiranje zato, če ima sploh smisel se pobijat. :) Kar se tiče kajaka je stvar taka, da ti napihiljivi (vsaj viamare) nimajo V ugreza in se bistveno bolj nafitnesiraš sploh, če ni čisto mirno morje napram plastičnim, ki lepo drsijo skozi vodo. Jaz, če ne dam gor obeh smernikov sem obsojen na "musklfibr" XD ker si na vrtiljaku nonstop. Če se boš lotil kakšnih ribiških podvigov razmišljaj v namenskemu fishing kayaku, da boš dejansko lahko užival v lovlenju, saj so bistveno bolj stabilni plus ostale stvari kot so oprema (držala, shranjevalnik za ribe) pa še lažlje jih je očistit, pa ne skrbi te, če zahaklaš trnek oz. vobler...:) Mene je motilo še to, da je 210 cm dolga spinnerca predolga palica, osebno bi imel za metanje s kajaka krajšo pomoje max 180 cm, ker si bistveno bolj agilen pri metih pa tudi za vlek za sabo. To je moje skromno mnenje, kar se tiče lovlenja iz napihljivega kajaka...

Lp
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Fishing kayak

Post by Đony »

Hvala izi3, ravno to me skrbi pri napihljivem, vodljivost in da ga ne prebodeš ...
je pa lažji in lažje prenosljiv...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Fishing kayak

Post by CBB »

Mene tudi matra kajak... Problem je, ker sem se zapičil v nekaj, kar stane jurčka+:)

Tole recimo - https://airkayaks.wordpress.com/2016/08 ... -elements/
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Fishing kayak

Post by Ramalak »

Evo nekaj za nas Đoni.
Prednosti:
-za več oseb
-dovolj prostora za ribe, vabe, in še kaj...

Slabosti:
-cena
-transport

https://www.njuskalo.hr/ostala-plovila/ ... s-18420193

:lol:
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Fishing kayak

Post by Đony »

CBB wrote: 21 Feb 2019, 10:54 Mene tudi matra kajak... Problem je, ker sem se zapičil v nekaj, kar stane jurčka+:)

Tole recimo - https://airkayaks.wordpress.com/2016/08 ... -elements/
CBB, kot ponavadi se zadovoliš z malim =) i ja bi ... =)
drugače sem ga skoraj imel za 300e z opremo na bolhi, 14 dni je bil gor in en dan preden sem mislu it po njega ga je prodal :(

ramalak, tudi na to sem pomislu, smo na dopustu se furali okoli z njo gre kot gliser =) samo nebi je mel kam parkirat =)
Post Reply