Fishing kayak

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Uporabniški avatar
barnes308
Kraj: Gorenc pr´ Lublan

Re: Fishing kayak

Odgovor Napisal/-a barnes308 » 18 Jun 2019, 13:51

Barnes308 ,kako se je odnesel napihljiv kajak?
Đony oprosti ker sem čisto spregledal, da si spraševal kako se napihljiv kajak obnese na morju. Ti bom pa sedaj odgovoril, najdlje sem šel od Osorja pa do rta Osor to je cca 5 km in 5km nazaj. Za zabavo z otroki je odličen za ribolov, če nisi športnik pa ne. Ko sem šel proti rtu Osor je bilo kar fino ker sem šel z tokom, nazaj sem pa skor crknu veslal sem 1,5 ure in ker nisem športnik sem že ovčke pa pir vidu :bwahaha: . Iz kajaka se jigat ne da, lahko samo loviš na dno ali pa lahko panulo. Za lovit je bolje kupit kakšen 3 mm čoln pa 4 ko zadaj. Če kdo rabi napihljiv kajak me lahko kontaktira, ga prodam. Pa ne, da bi bil slab kajak ampak ker mi ne pride v poštev za lovit.

LP

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 18 Jun 2019, 15:31

Zakaj pa misliš, da se jigat ne da? Na YT je cel kup posnetkov, kjer folk lepo jig-a. Seveda slow-jig oz. rubber jiging varianta.

Uporabniški avatar
barnes308
Kraj: Gorenc pr´ Lublan

Odgovor Napisal/-a barnes308 » 19 Jun 2019, 11:25

CBB ja res eni jigajo iz kajaka samo so imeli trde sit on top kajake. Moje izkušnje so bile take, da sem bil kot balon na vodi, ki ga tunkaš :jadranje: . Tako da sem potem bolj prakticiral prevoz do nedostopne lokacije. Kajak na suho in shore jigging iz obale.
Lp

Uporabniški avatar
Đony
Kraj: Krašowc

Odgovor Napisal/-a Đony » 20 Jun 2019, 19:46

Ola, v tem času sem pa tudi jaz postal nautik =)
Ker nisem vedel kaj bi imel in kako se stvari obnašajo v praksi (ni ga blo junaka za dat en điro z kajakom =) ) sem kupu trden kajak ROTO LOL 1 weekend (rabljen, a skoraj nov, tip je mislil , da gre sam po vodi... :) ) in ga predelal v fishing ( dodal tri nosilce za palice) in ker je bil istočasno še en napihljiv zelo ugodno objavljen na bolhi sem vzel še njega.
V zadnjem mesecu sem bil 5x na morju z t trdim in en x z mehkim in ugotovil ,da z mehkim hodit po svetu ni dobička, za lovit bi še šlo tudi stabilnost je bila ok, a vstop in izstop iz njega ,nevarnost predrtja na školjkah, kamnih, me ni prepričal in sem ga že drugi dan prodal z profitom.
Glede Roto lol 1 pa sem po cca 20km ugotovu , da bolijo rame in da ne gre sam, =) , ulova nekega ni bilo, največe en šnjur od 35dek,je pa bil izprovan tudi v velikih valovih takih, da so drenažne odprtine prav prišle, ker so valovi butali prek roba in bi rekel ,da je precej stabilen, polno odlagalnih mest, zato pa ni za večje premike, še posebno, ko piha zmerna burja proti tebi, v bonaci pa kar lepo teče...
Ena od slabosti je tudi priprava na ribolov kajaka in spakiranje opreme na njega iz njega ,na avto ,dol iz avta.... je fan ,pa ni, kot vsaka stvar...
Ugotovil sem tudi kako močne so te naše vrvice ,ki jih uporabljmo v ribolovu, "vlekel" sem panulo , pa me tip "ni" videl na rdečem kajaku in je moral it par metrov proč od mene in seveda zapel mojo vrvico. Prvo sem odprl rolo, potem pa sem se odločil , da utržem špago in rolo zaprl in kaj se zgodi - zaglisiral sem za čolnom v luko (bil sem 50-60m stran) čoln parkira, jaz se z navijanjem špage povlečem do njega , ga pozdravim, odpnem vobler in odveslam stran c&r seveda :bwahaha:
Slika
lp
Nazadnje spremenil Đony, dne 21 Jun 2019, 07:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Ramalak
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a Ramalak » 20 Jun 2019, 23:01

S tem prevozom me nekako spominjaš na"broja jedan" iz alan forda in njegovo sidro na vrvi za prevoz...

Odgovori