nakup palice vaša mnenja

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by Orjak »

Hart 30-120 je med bolj prodajanimi palicami za SJ v MB, tudi sam sem eden izmed lastnikov in palica špila čisto ok.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by peter167 »

Pa lahko s to hart palico res uporabljaš tudi 30 ali 40 gr jige? Ali so že prelahki? Pri kateri teži jiga pa se "najbolje počuti"?
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by Orjak »

Pod 60gr nisem šel nikoli, pa tudi nad 80 ne. V tem rangu je :yeah:
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by H00mzi »

Jaz imam hart bloody shore power evo 20-80g, in se da lepo delat in z 20g jigi in 60g (80g se nisem mel gor). Se sicer pozna pri upogibu palice, ampak delujejo pa vse gramaze, kar se tice meta najbolj letijo 40g-60g 40g mogoce celo malce bolje ampak verjetno zato ker jih bolj brez strahu mecem. Je pa zanimivo da se da z palico cisto vredu metat tudi vabe manjsih gramaz, prav tako se cuti akcija praktucno vsega kar nacezes na konec laksA, tako 140 momottijev kot par gramskih voblerjev. Meni osebno je palica cista zmaga in jo uporabljam za vse kar imam v torbi:)
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by peter167 »

OK. Hvala vsem za info. Malček se nagibam k Skyroad palci. Bom sigurno še Tadeja vprašal. Če ga zalotim v trgovini....
Mi lahko kak lastnik skyroada 60-100G pove, če lahko vsaj približno upravljaš z 40 gr jigi? Al pa lastnik CROSSTAGE CRX-962H 2.93M 60-100G.
Kaka pa je sploh razlika med tema dvema?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by tinker »

Skyroad serija se ne proizvaja vec. Namesto nje je serija TripleCross, jaz mam medium spin 962M verzijo - zame top. Odlicna palica. So pa tudi shorejigerice v TripleCross seriji, vzemi tisto 80g +- 20g. Mislim da je TCX 1002H.
Jaz mam za SJ se Skyroada SKR 1002H...tudi zelo zadovoljen s palico. Idealka za 60-70g jige, mece in dela tudi s 40g...Ga se ne prodajam letos :)
Mogoce ga kje se dobis. Priporocam. Palica za blu runnerje, felune zelo konkretnih kilaz. Zubo 3kg, brez problema (glede na videno, bi zubo 5kg ze bil problem).

Cena glih tam okoli nekje. Ce ne, pa TCX 1002H.
Obe se bosta dobro ujele s BG 4000.

Cez dve leti bos iskal ze 120g palice za 100g jige metat, kar je kar standard za ribe 5kg+ :) tko je...
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by Aha »

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj zastavil vprasanje. Glede na to, da vas je tukaj kar nekaj takih, ki uporabljate yamaga palice in da me ze nekaj casa matra, da nabavim nekaj lazjega kot imam sedaj bi vas prosil za kaksno mnenje (pustimo kvaliteto - tukaj ni kaj za dodati). Kot ze receno me cedalje bol vlece, da nabavim nekaj v visjem rangu. Razlog je, da nimam namena zapravljati denarja na vsake 3 leta in kupovati nekaj drugega (pa pustimo to, da vedno zasrbijo prsti se za kaj novega :NO: :lol: ). Kadar kupim zelim imeti dobro stvar, ki bo za nekaj let in bo nudila dobro uporabnisko izkusnjo. Torej, ogledal sem si palico YAMAGA BLANKS BLUE CURRENT 93/TZ NANO ALL RANGE in sicer z razlogom, da je vsestranska (tako za spin kot jig) in je zmozna prenesti tudi ribo do recimo 3-4 kg (za kaj vec imam urejeno). Pomembno mi je, da je lahka, okretna in seveda, da nebi imela vecjih tezav pri ribi, kot je npr. strelka. Ciljna lovina skusa, snjur, arbun, branko, lampuga, morda strelka, ali ce po sreci kaksen zobatec okoli 2-3 kg. Lokacijsko bo najvec ribolova na Losinju, malo Antenal in okolica in nasa obala.

https://www.monster-bite.com/en/product ... =&parent3=

Vprasanja:
1. Gramaza naj bi bila med 3 - 21g. Ali bi bila sposobna prenesti tudi kaj okoli 30g, npr Surf walker 180 (30g) ali kaksen jig v omenjeni tezi.
2. Jo kdo ima in lahko iz prve roke pove kaj mu je oz kaj mu ni vsec pri palici?
3. Nabaviti bi bilo potrebno tudi rolo, tukaj gledam nekaj v cenovnem rangu cca 300€. Super bi bilo, da ji slana voda.ne dela tezav. Velikost role vrjetno 3000 po Shimanu?
4. Vrjetno bi sel na PE 0.8 ali 1. Kaksno je vase stalisce za all round ribolov?

Hvala ze v naprej za mnenja.

Ps. Kr en v petek imate ugodnosti, se kaj ve kako bo glede yamag?
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by rj85 »

Tole si pa slabo premislil. To je za brancina in pise tudi lignje.
Palica ima obcutno premajhno akcijo za tvoje vabe in tvoje zelje glede ulovov.
Ps : kot vidim palice sploh ni na zalogi.
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by Aha »

Tako je, palice ni na zalogi. Glede na pregledane posnetke yamaginega youtube kanala in malo raziskovanja po yamaga strani ima palica velik razpon delovisca, ravno tako vab. Naceloma bi uporabljal silikonce 15-20g, jige 20g, minnowe dolzine 12-14 cm in nekaj med 15-20 g za skakanje po tleh. Glede gramaze je bilo samo vprasanje ali je sposobna prenesti tudi 30g. Na te palice so lovili ribe med 3-4 kg brez problema. Tudi na jig.

Vec si lahko preberes na tej strani: https://yamaga-blanks.com/product/light ... o/?lang=en
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: nakup palice vaša mnenja

Post by zmešan »

Pomoje bi. Ni pa priporočljivo. Če je deklarirana do 21g. je pač do 21.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply