VOZLI in NAVEZE

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by kklemenn »

Pozdravljeni!
Zanima me če kdo ve kako se reče T vozlu:)? In kako se ga naredi. Potreboval bi ga za navezo
Lp
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by sova »

Image
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by kklemenn »

Hvala:) točno to sem iskal;)
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by H00mzi »

Za fg-ja je men najbolj simpl varjanta da pletenico navezes na rolo, posnetek nekega hrvata s to foro se najde na youtubeu, zakljuct pa z rizuto-tom, ker half hitchi se men podirajo in naenkrat se vse skup zacne zatikat v rinke..
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by H00mzi »

https://youtu.be/ZPXKTmaqCBc

Evo ga...tale je mene naucu
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Psycho »

Usus magister est optimus.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by H00mzi »

Tut ta je kul, mene je najbolj ubijal tust vozlanje med prsti, ker nikol nisem mel dost zategnenga vozla
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Psycho »

Ja, je portebno malo vaje, da dobiš občutek. Meni se je od začetka vozel kar nekajkrat ponesrečil. Sem pa opazil, da ko uporabljam tanjšo predvrvico (0.30 in navzdol), da moram narediti vsaj za polovico več navitij, da vozel drži kot je treba. Paziti je treba tudi, da je predvrvica ves čas ravna, saj se rada prepogne. Pri debelejših laksih pa ni nekega problema. Že 0.40 se zveže kot po maslu.
Usus magister est optimus.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by H00mzi »

Jst sm prvih parkrat zavezu prav tako da se mi je predvez prepognila, sem mislil da je tako prav ne vos verjel ampak zadeva je drzala bolje kot prvi "pravilni" fg-ji:) najbols je ko koncno zvozlas, hoces zategnt vozu in se ti strga fc ali spaga ker prevec vleces:)
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Psycho »

Ja tudi to se dogaja, je pa treba precej močno zategnit, da kot je model rekel v veidu, špaga naredi utore v predvez. To potem drži špago na mestu.
Tudi meni se je že prepognila predvrvica in je držalo, je pa precej ropotalo po rinkah, ker je bila na vozlu bula zaradi tega. Posledično bi mogoče lahko vozel popustil čez čas. Rajši ne tvegam. :yeah:
Usus magister est optimus.
Post Reply