VOZLI in NAVEZE

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Post Reply
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by mitja68 »

Febola, tinker, stay...in ostali, ki ste se resno lotili jigganja in imate sedaj že kar nekaj kilometrine na tem področju... Zdi se mi, da vozli pri tej tehniki kar precej trpijo. So kakšne spremembe pri vozlih, ki jih uporabljate? Vas je kateri vozel razočaral, ali je palomar še vedno zakon za vezavo karabinov in albright med pletenico in FC? Ali slučajno kdo za vezavo predveza (FC) na pletenico uporablja karabin oz. vrtljivko, ali vežete direktno?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Twinman1979 »

Uporabljam FG vozel za vse od Eginga do Shore Jigginga. Preprosto najboljši vozel. Za solid ring pa TN Knot. Tule boš vse našel:

http://www.anglers-secrets.com/lines-and-knots/
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by febola »

Med fc in pletenico fg ker je res top. Sam se vedno uporabljam sponko in tam vezem stari dobri palomer.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by tinker »

:smrk:

Jaz sem še na Albrightu na pletenici-leader in na Palomarju leader-solid. Se pa lotevam FGja počasi, je treba it korak s časom...
rockeeter
Posts: 82
Joined: 11 Apr 2013, 00:03
Location: Izola/Fažana

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by rockeeter »

Tudi jaz sem na Albrightu. Na YT gledam kako se naredi FG pa se mi zdi kar zakomplicirano.
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by nejc »

Zdravo!

Mene zanima za lov orade. Jaz načeloma za predvez uporabljam 0,32mm fluocarbon. Zgodi se mi, da je po parih metih v vodi ta predvez že čisto navita okoli sebe (taka zgrbančena) in jo moram velikokrat menjat. Je to normalno ali je mogoče slab fluocarbon?

Kako se vi soočate s tem problemom? :D
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by CBB »

nejc wrote:Zdravo!

Mene zanima za lov orade. Jaz načeloma za predvez uporabljam 0,32mm fluocarbon. Zgodi se mi, da je po parih metih v vodi ta predvez že čisto navita okoli sebe (taka zgrbančena) in jo moram velikokrat menjat. Je to normalno ali je mogoče slab fluocarbon?

Kako se vi soočate s tem problemom? :D
Na kakšen sistem loviš? Drsni svinec ali svinec na koncu? Imaš kakšno vrtljivko pred predvezom? Če imaš svinec na koncu, potem moraš uporabljat perlice...
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by blisk »

tinker wrote::smrk:

Jaz sem še na Albrightu na pletenici-leader in na Palomarju leader-solid. Se pa lotevam FGja počasi, je treba it korak s časom...
Tinker probaj tonny pena sam ga zvežem tudi ponoči brez lučke, drži ok. FG če ni zvezan 100% drži slabše od navadnega vozla
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by miran »

Ko je kdaj treba trgati, se še mi nikoli ni strgalo na double uni med pletenico in FC. Vedno poči nekje FC. Za albright med pletenico in shockleader-jem pa ne morem trditi, da n inikoli spustilo, ker imam vedno malo premočan SL.
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by nejc »

CBB wrote:
nejc wrote:Zdravo!

Mene zanima za lov orade. Jaz načeloma za predvez uporabljam 0,32mm fluocarbon. Zgodi se mi, da je po parih metih v vodi ta predvez že čisto navita okoli sebe (taka zgrbančena) in jo moram velikokrat menjat. Je to normalno ali je mogoče slab fluocarbon?

Kako se vi soočate s tem problemom? :D
Na kakšen sistem loviš? Drsni svinec ali svinec na koncu? Imaš kakšno vrtljivko pred predvezom? Če imaš svinec na koncu, potem moraš uporabljat perlice...
Lovim na drsni sistem ja. In sicer svinec, bunkica pa karabin. Na njem pa fluo nekje pol metra pa owner 2/0
Post Reply