Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by zmešan »

Olje za šivalne stroje ali pa aparat za striženje las
Don't drink water,because fish fuck in it.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Twin hvala za izčrpen odgovor in dober nasvet. Jaz do sedaj nisem podmazoval rol. Opral pa vedno, ponavadi sem dal v lavor z vodo odmočit sol stran lih za eno minuto in pol sem še spral. Zdej morem samo še pogruntat kiri so usi tej izrazi za kakšen del role in kje podmazat! :yeah:
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by febola »

Torej si potopil rolo za minuto v lavor? Uf te role ne smeš nikoli potapljat v vodo!. Največ je da jo z nežnim tušem spereš in obrišeš. Priporočam ti komplet servis ker verjetno je zarostal vse kar ni iz medenine.
Vedi da tudi stelle in saltige ni dobro potopit v vodo. To so bolj vodo odbojne zadeve kot vodotesne.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by Twinman1979 »

Aha....zdaj je jasno. Role se spirajo 30 s pod tušem tako da voda od zgoraj škropi na rolo, ki jo držiš v roki. Potem s parimi hitrimi obrati ročke otreseš vodo in rolo obrišeš. Kot sem ti že napisal, tudi SW ready role podmazujem redno po takšnem pranju, vendar je to po kapljicah. Uporabljam pa tale komplet:

http://www.ebay.com/itm/DAIWA-Genuine-R ... SwiYFXGg-V

Rola pa nesi na servis. Dobila bo nove ležaje.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Rolica je na servisu :-) pol sm pa mel z staro rolo ful srece, mi je zdrzala 10let takega pocetja in sem bil preprican da delam prav :-) ta je tudi edina k sm jo tko "temeljito" opral ostali dve sm samo spral,... hvalabogu :yeah:
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Legalisa sem dobil nazaj. En lezaj je bil detekten. Freams ima naravno toliko lufta.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Nisem vedel kam bi dal vprašanje, pa že ker je govora od Daiwe ga bom postavil kar tukaj. Kaj Daiwa legalis 2500ha bi bil ok za lov na strelke ali je prešvoh rolica? Namreč, hočem peljat prijatelja in mu moram posodit vso opremo in lih pro salt 6000 mu ne bi dajal, da mu ne roka odpade :wtf: max bremza deklarirana pri Legalisu je 4kg. ... zraven bom nucal egi palico, 7-28g cw....
Last edited by brezo on 20 Feb 2017, 18:07, edited 1 time in total.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by zmešan »

Za prvo silo bi bila.Drugač pa rajši kako 3000 ali 4000
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by tinker »

brezo wrote:Nisem vedel kam bi dal vprašanje, pa že ker je govora od Daiwe ga bom postavil kar tukaj. Kaj Daiwa legalis 2500ha bi bil ok za lov na strelke ali je prešvoh rolica? Namreč, hočem peljat prijatelja in mu moram posodit vso opremo in lih pro salt 6000 mu ne bi dajal, da mu ne roka odpade :wtf: max bremza deklarirana pri Legalisu je 4kg. ... zraven bom nucal egi palico, 7-28g cw....
Če je ribič izkušen in obvlada dril, potem je lov tudi konkretne lovine z lahko opremo velik užitek.

Naj proba. Je pa ta oprema že kar light za strelke, ki so robustne ribe.
Za elegantne brankote je pa glih taprava :D
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Ja, pomoje bom ta komplet imel jaz, njemu bom dal Freamsa in palico cw 15-42g :)... upam da prleti gor kej bol konkretnega, 2kg + bi blo lepo :D
Post Reply