Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Pozdrav!

Se morem prou malo potožit, glede na to da je to že druga rola od daiwe ki mi dela probleme. Prva je bila legalis 2506h, kateri mi je začel ruštat. Dan preden sem šel na morje, se niti ročke ni dalo obrnit lepo, razen če je nisem preforsiral. Potemse je začelo obračat in teče ok ampak rušta za use soude. Rolico sem nesel h Viliju na servis. Druga rolica ki je od daiwe in imam problem z njo je daiwa freams. Po 4ih dneh spinanja in light jiganja z do 18 g jigi, ima na ročki priližno en milimeter lufta in malo rušta. Ko navijam se loti nekaj pokat u izi, kjer je ročka upeta u mlinček. Je mogoče to kakšen razlog za preplah? Do nedelje sem na morju in me sekira, če jo bom še uporabljal da bo šla u ku..rc.

Če vam povem po pravici sem zadovoljen samo z mojim pro salt 6000. Tank od role.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by CBB »

Včasih so govorili, da so Daiwe za male pare slabe. Jaz sem imel eno, pa tudi nisem bil najbolj zadovoljen z njo, ravno zaradi lufta v ročici, bil pa je tudi Legalis. Kar se mene tiče, Shimano all the way...
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Zdej ima da jih zgulim obe do konca ma Daiwe rolic ce ni dogfight saltiga al ku je ze ne bom kupoval.

Stapi Daiwa so mi pa zakon! Imam dva in nevem kirega bi bol pohvalil.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by Twinman1979 »

Fantje....je treba pazit, kaj se z rolo dela. Legalis ni SW rola. Je fasala slano vodo? Pereš po ribolovu opremo? Podmažeš kdaj (in to tam kjer je treba, s čimer je treba)? Kolikor si napisal mi deluje, da je zaradi soli zaštopano vse. Potem če na silo nekaj vrtiš si pa verjetno še naprej vse uničil. Freams je poceni rola ala Exceler. Uničil si pinion gear z jiganjem, ker se pri jiganju deformira - je iz mehkega materiala. Vsi smo dali to skozi. Jaz furam in Daiwo in Shimano in sem z obema zadovoljen - res pa da ne kupujem več poceni rol in se prej pozanimam, katera bo kaj prenesla. Opremo pa pazim in predvsem perem. So neke role, ki so traktorji, Penn - i, Daiwa Capricorn, Phantom, Shimano Saragosa....samo to so namnske role za heavy spin. Osiromašene vseh fensi dodatkov, a glavne komponente so na nivoju - ružijo pa že ko jo kupiš. No, skorajda.... :rofl:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Legalis umivam po vsakem ribolovu. Rola je bila rabljena 8 dni za vodo v presledkih samo za eging. En dan spina je oddelala pri monfalkonu ko smo bili na "forum pikniku" z voblerji. Role bolj kot tko ne bi mogu ahtat.

Hvala za info glede freamsa. Do nedelje ga lahko uporabljam se za spin? Al bo slo se kaj po gobe ce ga nucam?
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by Twinman1979 »

Legalis nova po 8ih ribolovih šla?? :wtf:

Za spin lahko Freams rolo uporablaš še naprej. Včasih je bil luft po parih ribolovih itak sprejemljiv, danes pa bi vsak rad, da je rola večno takšna kot iz škatlice. Kaj se zgodi, ko jigaš? Obremeniš os in ta deformira pinion gear, ki teče gor in dol po osi, da je luknja naenkrat jajčasta. Jaz ima tud še prvega Excelerja na polici, ker dela - samo razluftan je. Saj, če boš ostal v shore game ribolovu ti ne uide boljša rola. Good luck!
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by brezo »

Pri legalisu je bil problem ta ko je bla nova iz stacune mogoce drugi dan mi jo je punca enkrat zrusila z prucke in je padla z cca 20 cm visokega na tla. Takrat je zacelo ruzit in sem jo nesel na servis in jo je vili popravil in je bla kot nova. Potem sm jo rabu 8 max 10 ribolovnih dni in sem jo odlozil v omaro za dva meseca. Ko sem jo uzel ven je bla kot napisano.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by CBB »

brezo wrote:Pri legalisu je bil problem ta ko je bla nova iz stacune mogoce drugi dan mi jo je punca enkrat zrusila z prucke in je padla z cca 20 cm visokega na tla. Takrat je zacelo ruzit in sem jo nesel na servis in jo je vili popravil in je bla kot nova. Potem sm jo rabu 8 max 10 ribolovnih dni in sem jo odlozil v omaro za dva meseca. Ko sem jo uzel ven je bla kot napisano.
Že drugi nesrečniki, ki mu je babnica Daiwo vrga po tleh in razbila:)
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by Twinman1979 »

Nekaj si fasal v mehanizem....pomojem vodo v ležaje. To je to. Lahko pa je neka poškodba od padca, ki je bila spregledana. Skratka ni normalno. Rolo, še posebno tako, ki ni za morje, je potrebno po vsakem pranju tudi obrisati, posušiti in malenkostno podmazati podmazati. Kaplja olja na line roler, oba ležaja power geara levo in desno in preklopnik. Mast pa vsake toliko na osovino, staro pred tem obrišeš. Olje na osovino nikakor, ker sčasoma zalije ležaj sklopke in magneti ne primejo in ustavljajo več. Jaz delam to tudi s SW ready rolami. Potem ni problemov.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Freak
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2013, 17:25

Re: Daiwa - roba za delat z njo v rokavicah

Post by Freak »

Zdravo,

Lahko mogoče poveš še vrsto, tip olja/masti ki ga uporabljaš? Predvidevam da ne mažeš ravno z WD40.
lp
Post Reply