Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by kr'en »

Jaz sem jo pa ravno na bratovo rolo dal 250 metrov PE1. Ko sem jo gledal in imel v rokah se mi je zdela okrogla, pa tudi dokaj mehka. Upam da nisem zaj. :unsure:
Image
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by _SilverArrow_ »

Ok zdej nevem če je odvisno od role ali od pletenice ampak prva dva ribolova je šlo vredu brez vozlov. Morem rečt da sem lahko lovil vsakič po 2 uri . Potem sem šel še 6x zmeri po 1-2 ure. In skoraj zmeraj so se mi ustvarli vozli in tako sem zamudil nevem kolk časa za rešit. Danes pa se mi je tako zavozlalo da sem popi.... In sem vse skupaj odrezu :argh: :argh: . Pletenica je bla fejst nategnjena ko smo jo dajali gor in smo pustili 2 mm lufta. Jutri grem po novo pletenico tako da ugotovim al si bom nabavu novga certata al ne. :bwahaha: Tako da bi vas še uprašal za vaše mnenje katero pletenico naj si nabavim.

Slike: https://imgur.com/a/y858K
Last edited by _SilverArrow_ on 16 Sep 2016, 21:13, edited 1 time in total.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by zmešan »

Sunline
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by albacore »

:hrmf: Jaz sem pred 2 dnevi dal J-braid na mojo MC Skyroad 962 LSJ palico z rolo Shimano stradic 4000 .... 300m ..... PE1.5 in po prvem ribolovu nobenega vozla, čeprav je pihalo zelo močno in uporabil jige od 10 - 40 gr ter WTD od 12-30 gr, ki ne napnejo pletenico med namotavanjem, minowe nekje od 15-25 gr, skipping vabe od 35gr. Zaenkrat mi daje dober občutek bomo videli v bodoče. Ponavadi se pri meni pojavi kak wind knot edino, ko je vrvica nova, kasneje se mi to ne zgodi razen v kolikor se ne namota skupaj z vrvico še kakšna trava ali pri štartu namotavanja ni čez špulo in lahko ta ohlapen del povzroči wind knot. Je treba upoštevat, da je odvisno od role kako mota vrvico in tudi od rink na palici, da razvleče in naredi določen upor pri prostem namotavanju vrvice, da se ne namota ohlapno, drugače je treba, ko preideš z lahke vabe na težjo prvi met opraviti samo narahlo ter potem konstantno namotati vrvico in nato drugi met na polno.
:yeah: Varivas je za mene še vedno N°1 in se mi je zdel PE 1.5 od seabass premiuma 4 nitni tanši kakor 8x J braid, ki pa je zaenkrat bolj gladek. Če ne bo vozlov bo to best buy pri meni za to pletenico. Zna biti, da je to kakšna mix špaga kakor Sunline momentum, ki je na začetku dobra potem pa slaba. Recenzije so za to špago različne, nekateri jo hvalijo tudi po daljši uporabi drugi pa pravijo, da jim ne držijo vozli itd.
Tinker, recimo, ki jo ima najdlje z njo ni zadovoljen. Osebno, če mi zdrži 1 sezono sem zadovoljen za to ceno od 26 eur kolikor me je stalo 300m.
.......... LP
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by albacore »

_SilverArrow_ wrote:Ok zdej nevem če je odvisno od role ali od pletenice ampak prva dva ribolova je šlo vredu brez vozlov. Morem rečt da sem lahko lovil vsakič po 2 uri . Potem sem šel še 6x zmeri po 1-2 ure. In skoraj zmeraj so se mi ustvarli vozli in tako sem zamudil nevem kolk časa za rešit. Danes pa se mi je tako zavozlalo da sem popi.... In sem vse skupaj odrezu :argh: :argh: . Pletenica je bla fejst nategnjena ko smo jo dajali gor in smo pustili 2 mm lufta. Jutri grem po novo pletenico tako da ugotovim al si bom nabavu novga certata al ne. :bwahaha: Tako da bi vas še uprašal za vaše mnenje katero pletenico naj si nabavim.

Slike: https://imgur.com/a/y858K
Za 8 nitno ..........http://www.monster-bite.com/default.asp ... ilid=93501, ......... ima jo moj prijatelj na novem stradicu 3000 in nobenih vozlov v cca 4-5 mesecih ribolova

Za 4 nitno, ki jo sam uporabljam za lignje PE 0.8 in 1.5 za brancine ....... http://www.monster-bite.com/default.asp ... ilid=93503 .......... nobenih problemov po cca 1 letu na novem Shimano stradicu 3000 in cca 1,5-2 leti na Shimano Sephia 2500 ( imam že novo v rezervi pripravljeno za to sezono ). Zgubila je edino živozeleno barvo.
.......... LP
Image
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by izi3 »

Jz sm letos prvič nasploh uporabil pletenico za spinnanje na morju. Na priporočila forumašev sem vzel prav to in sem bil zelo zadovoljen z njo. Lepo je tekla iz role in se tudi lepo navijala ne glede ali je pihalo ali ne... se mi je pa naredil enkrat windknot zaradi moje nepazljivosti saj je malo pihala burja in jo v določenem trenutku nisem imel dovolj napeto...drugače pa je občutek zelo dober...imel sem pa debelino 1,2 PE
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by _SilverArrow_ »

Mah večinoma mečem voblerje, je pa res da včeraj sem dal gor žlico in po petih metih se mi je naredil... Imam pa vse do 30g, pogoji so bili idealni nič pihalo in nevihta je minila....Nevem danes grem menjat pletenico... In zvečer grem takoj sprobat pole bomo vidli... Hvala Albacore bom vzel najbrz od varivasa ja...


P.s. Gor sem dal duel hardcore ker mi je reku daj to gor in če se ti nrdijo vozli ti zamenjam z drugo zastojn po tvoji izbiri. Lovil sem dva dni zaporedoma in nobenega problema, celo včeraj ulovil brankota. :yeah:
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by blisk »

Meni še ni naredila vozla v slabem letu, pa sem nucal za kalamarčke in izi spin. Je odvisno po moje tudi od palice in role
Peri
Posts: 26
Joined: 04 Nov 2014, 16:45

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by Peri »

Še moj komentar. Pred dopustom sem kupil J Braid PE 1.0 in rolo Daiwa Freams 3000. V 6 dneh ribolov po cca 5-6 ur na dan niti enega vozla. Pred tem sem uporabljal od Power Pro in pa rolo Tica Gainer - vozlov kolikor češ. Zdaj je pa spin končno spet top.
Goran3003
Posts: 48
Joined: 02 Jul 2015, 22:18

Re: Pletenica NEW 2016! Daiwa J-Braid X8 / 150m / Chartreuse

Post by Goran3003 »

Pozdravljeni,

Mogoče kdo ve v čem je razlika med temi vrvicami?

Gledam 300m 40lb multicolor in v oči mi je padla razlika v debelini vrvice!
Mogoče sem kaj spregledal ali mislite da je napaka v navedenih podatkih?

1. Tukaj je: 40lbs 18.1kg 0.24mm 300m

http://www.daiwasports.co.uk/product/carp/j-braid-x8

2. Tukaj pa je: 40lbs 19kg 0.32mm 300m

http://www.daiwaweb.com/us/contents/lin ... index.html
Post Reply