Vasa oprema...

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Odgovori
Uporabniški avatar
panceta
Kraj: Koper

Re: Vasa oprema...

Odgovor Napisal/-a panceta » 14 Avg 2014, 11:20

imam eno vprašanje glede vzdrževanja opreme, če sperete palico in rolo s sladko vodo po uporabi na morju in če bi to pripomoglo k dalši življenjski dobi, ker sem slišal deljena mnenja. hvala ;)

Twinman1979

Odgovor Napisal/-a Twinman1979 » 14 Avg 2014, 12:29

Perem vse, čeprav je oprema za morsko vodo. Kovinske dele palice in rolo pa še nalahko pošpricam s silikonskim sprejem. Se splača oprat ja.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.

TrNek

Odgovor Napisal/-a TrNek » 17 Avg 2014, 15:30

Pozdravljeni
Jaz za moje ribiške podvige uporabljam za lov orade ribiško palico Daiwa Black Widow 3.60m 3lbs trodelno (transport) in rolo Shimano Big Baitrunner xta long cast z laksom shimano technium tribal 0.40mm (kamuflazen-dvobarven)
In za plovckanje Shimano Catana cx float 3.90m z rolo shimano baitrunner dl 4000fa z laksom trabucco 0.22mm
Oba kompleta uporabljam tudi za krapolov v sladkih vodah :rofl:

Uporabniški avatar
coil
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a coil » 12 Avg 2015, 08:22

Evo še moja osnovna oprema, sprobam začetek septembra na Krku.

- za talno
Palica: Shimano Catana Rock360 50-100g ter Nash H-Gun Retract 12Ft 2.75lb
Rola: Cormoran Procarp Baitrunner GBR - 6PIF - 5500
Laks: Trabucco T-Force Super Iso 0,30

- plovčkanje
Palica: DAIWA Procaster MFS float 3.6m / 10-35g
Rola: Shimano Nexave 2500RC
Laks: Shimano Ultegra Invisitec 0,18

Uporabniški avatar
Gwba

Odgovor Napisal/-a Gwba » 14 Avg 2015, 14:14

pozdravljeni, že kakih 5 let se mi po garaži valja tale palica, za katero se mi niti sanja kakšnemu načinu ribolova je namenjena in zakaj sem jo nabavil :bwahaha: Ali mi lahko kdo pove za kakšen ribolov se uporablja tak kol? :wtf:
hvala in lp D.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
zacetnik

Odgovor Napisal/-a zacetnik » 15 Avg 2015, 03:15

glede na dolžino 1,8 m 6-20 lb verjetno za ribolov iz ladje, čolna
Teach a man to fish and he will fish forever

Goran3003

Odgovor Napisal/-a Goran3003 » 25 Avg 2015, 12:51

Pozdravljeni,

Že kar nekaj časa prebiram forum, sedaj pa sem se opogumil, da napišem prvi post. :oops:

Že odkar se spomnim lovim v okolici Savudrije s čolnom in iz obale, letos pa sem si omislil še kajak.
Sevylor Yukon.
Slika
Od opreme imam na novo:
Palica PENN Squadron Labrax 50g
Rola SHIMANO Aernos FB 4000
in
Palica Barkley Sherrywood 30g
Rola Shimano CATANA FC 2500

S sinom sva vedno lovila orade, ušate, ribone..., na grund in na vodno kroglico,
letos pa sva prvič poskusil tudi malo Jigginga s papalino 20g in Jenzi 20g jiggi.
Pirk nisva šetela, se je pa vmes ujela tudi kaka igla in ušata.
Kajak se obnese fantastično. Še posebno zgodaj zjutraj, ko je čista tišina, se lepo premikaš po vodi in opazuješ dogajanje.

Ker sva skoraj vsak dan opazile jate večjih rib na površini - mislim, da so bile lice (špičasti rumenkasti repi - plavuti v krogu fi 15-20m),
bi si rad nabavil opremo za lov na večje ribe. Lice tukaj redno lovijo. Opažala pa sva jih v vodi od 2 pa do okoli 10m globine.
Lansko leto sem s čolnom nekajkrat zapeljal mimo take jate, in ribe so se lepo videle. bile so velike tudi preko 70cm.
Sva pa s kolegom lovila igle, in ko je imel prijem, je po nekaj metrih vlečenja voda pri kugljici samo zapenila, rolica je zapela in počilo je... :unsure:
kuglica je letela mmo kolegove glave :aaa: in konec...
Tako, da imam željo poskusiti lov na lice.

ker se odpravljam čez mejo, bi v Avstriji kupil:
Palico Shimano CATANA BX Trolling Lite 20 lbs
Rola Shimano SARAGOSA SW 6000
Bi to bilo OK za lov na lico s Kajaka?

Še nekaj slik iz letošnjega dopusta:
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul

Odgovor Napisal/-a CBB » 25 Avg 2015, 13:50

Goran3003 napisal/-a:Pozdravljeni,

Že kar nekaj časa prebiram forum, sedaj pa sem se opogumil, da napišem prvi post. :oops:

Že odkar se spomnim lovim v okolici Savudrije s čolnom in iz obale, letos pa sem si omislil še kajak.
Sevylor Yukon.

Od opreme imam na novo:
Palica PENN Squadron Labrax 50g
Rola SHIMANO Aernos FB 4000
in
Palica Barkley Sherrywood 30g
Rola Shimano CATANA FC 2500

S sinom sva vedno lovila orade, ušate, ribone..., na grund in na vodno kroglico,
letos pa sva prvič poskusil tudi malo Jigginga s papalino 20g in Jenzi 20g jiggi.
Pirk nisva šetela, se je pa vmes ujela tudi kaka igla in ušata.
Kajak se obnese fantastično. Še posebno zgodaj zjutraj, ko je čista tišina, se lepo premikaš po vodi in opazuješ dogajanje.

Ker sva skoraj vsak dan opazile jate večjih rib na površini - mislim, da so bile lice (špičasti rumenkasti repi - plavuti v krogu fi 15-20m),
bi si rad nabavil opremo za lov na večje ribe. Lice tukaj redno lovijo. Opažala pa sva jih v vodi od 2 pa do okoli 10m globine.
Lansko leto sem s čolnom nekajkrat zapeljal mimo take jate, in ribe so se lepo videle. bile so velike tudi preko 70cm.
Sva pa s kolegom lovila igle, in ko je imel prijem, je po nekaj metrih vlečenja voda pri kugljici samo zapenila, rolica je zapela in počilo je... :unsure:
kuglica je letela mmo kolegove glave :aaa: in konec...
Tako, da imam željo poskusiti lov na lice.

ker se odpravljam čez mejo, bi v Avstriji kupil:
Palico Shimano CATANA BX Trolling Lite 20 lbs
Rola Shimano SARAGOSA SW 6000
Bi to bilo OK za lov na lico s Kajaka?
Pozdravljen Goran,

lepe ribice si napokal. Kje si to lovil? Brancini so prav lepi:) Oradice bi lahko mirne volje tudi spustil, da ti pošljejo mamo:) Kar pa se opreme tiče, s Saragoso in catano boš katerokoli lico z lahkoto pospremil na suho:) Ne vem pa če gre tole skupaj. Namreč Saragosa je stacionarna rola, za palico pa nisem ziher da ni namenjena multiplikatorjem. Na tako palico potem stacionarke ne moreš montirat. Je pa to tipična palica za panulo, težka in močna. Za gušte bi ti jaz svetoval recimo eno VJ (Vertical Jigging) palico srednjega razreda, pa bo to vrhunski komplet. Poglej si tale članek, avtor poka gofe in zubije na dnevni bazi... http://www.podvodni.hr/ribolov/udicaren ... -kompletom

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 25 Avg 2015, 14:27

Mislim, da si videl jate strelk !
Lice niso v jatah, sploh večje so samotarske živali.

Strelka
Slika

so vedno v velikih jatah
Slika

miran
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a miran » 25 Avg 2015, 15:27

Kako pa je kaj s strelkami v naših vodah?

Odgovori