Vzdrževanje umetnih vab

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Odgovori
špeci

Vzdrževanje umetnih vab

Odgovor Napisal/-a špeci » 10 Nov 2020, 22:06

Pri teh stvareh sem kar pedanten, ampak mi včasih ne rata ali pozabim še isti dan splahnit umetne vabe in me kar malo stiska kok bojo zarustani trojčki.

Zanima me kako pucate zarustane trojčke?
Jaz se lotim z zobno ščetko in pasto whiteninig, ker ima granulce not in kar dela.
lp

Uporabniški avatar
Andrej Lazić
Kraj: Ljubljana

Re: Vzdrževanje umetnih vab

Odgovor Napisal/-a Andrej Lazić » 10 Nov 2020, 23:47

Po enem dnevu ti ziher ne bodo zarjaveli, če so kolikor toliko kvalitetni. Če pa ti slučajno zarjavijo, pa tudi menjava samih trnkov in split ringov ne predstavlja nek strošek. Sam jih sicer spiram z vročo vodo in detergentom, vsakič ko se vrnem z ribolova.

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 11 Nov 2020, 10:35

Tudi jaz.
Ko pridem z ribolova jih splahnem s toplo vodo in posušim. Če po daljši uporabi začne vseeno rustat, jih zamenjam.
Baje pomaga za odstranjevanje rje coca-cola. Trojčke vržeš not za par minut in je.

Easyfisher

Odgovor Napisal/-a Easyfisher » 11 Nov 2020, 10:42

https://youtu.be/sMHeHSvwzMk

Sem glih hotu predlagat ja :)

Uporabniški avatar
Andrej Lazić

Odgovor Napisal/-a Andrej Lazić » 11 Nov 2020, 19:06

tinker napisal/-a:
11 Nov 2020, 10:35
Tudi jaz.
Ko pridem z ribolova jih splahnem s toplo vodo in posušim. Če po daljši uporabi začne vseeno rustat, jih zamenjam.
Baje pomaga za odstranjevanje rje coca-cola. Trojčke vržeš not za par minut in je.
Jaz sicer še nisem probal tega s Coca-Colo, sem si pa ogledal video in tudi prebral nekaj spodaj napisanih komentarjev.
Kar nekaj jih je napisalo, da zadeva žal ne deluje in tudi sam sem precej prepričan, da je temu tako. Mislim, da je čudežna moč Coca-Cole vseeno precenjena.
Ne bom trdil, da je Coca-Cola zdrava pijača sem pa prepričan, da je odstotek vsebnosti ortofosforne kisline, ki jo ta pijača vsebuje premajhna, da bi odstranjevala rjo.

ber_tok

Odgovor Napisal/-a ber_tok » 11 Nov 2020, 19:52

špeci napisal/-a:
10 Nov 2020, 22:06
Pri teh stvareh sem kar pedanten, ampak mi včasih ne rata ali pozabim še isti dan splahnit umetne vabe in me kar malo stiska kok bojo zarustani trojčki.

Zanima me kako pucate zarustane trojčke?
Jaz se lotim z zobno ščetko in pasto whiteninig, ker ima granulce not in kar dela.
lp
Preizkusi z elektrolizo ali si nabavi ultrazvočni čistilec :),
Nisem preizkusil na ribiški opremi ampak na klešcah ki se niso niti premaknile zaradi rje in švicarskemu nožku je delovalo odlično

Uporabniški avatar
Andrej Lazić

Odgovor Napisal/-a Andrej Lazić » 11 Nov 2020, 20:36

Elektroliza definitivno negativno vpliva na ostrino trnkov.
Obstajajao številne metode kako efektivno odstraniti rjo vendar mislim, da je to potrebno narediti na način, da trnki na koncu ostanejo nepoškodovani oz., da zadržijo svoje lastnosti.
Sam imam možnost trnke, speskat bodisi z Al2O3 (korundom) ali s plastičnimi perlami (50µm), kemično spolirati v elektrolitskem polirniku, mehansko spolirat s ščetkami in polirno pasto, očistit v ultrasoničnem čistilcu v posodici z WD-40, itd....vendar vse to občutno vpliva na kvaliteto trnkov.
Spiranje s toplo vodo in detergentom po vsakem ribolovu je zagotovo najhitrejši, najcenejši in najbolj varen način.
V skrajnem primeru pa....
...nov set trojčkov in split ringov.

špeci

Odgovor Napisal/-a špeci » 11 Nov 2020, 22:10

Se pravi zobna pasta bo vredu. Najprej začnejo oksidirat spliti in od krogca navzdol do trojčka tako, da spucam samo na tem delu in ne konic.Včasih grem na 2 do 3 dnevni trip, zato si bom omislil mali škaf kjer bom vsak večer potunkal vabe, da bom mirno spal. :yeah:
Thx Lazo za informacije :yeah:

Uporabniški avatar
Andrej Lazić

Odgovor Napisal/-a Andrej Lazić » 11 Nov 2020, 23:08

Jaz osebno bi se še abrazivni zobni pasti ognil. Topla voda, eventuelno detergent, potem pa samo posušit vabe z brisačko in to je po mojem maksimum, kar lahko narediš. "Simplicity is key to brilliance".
Če so gor neki boljši trnki in ringi, bodo zdržali kar nekaj časa. Če pa so zanič, pa bodo hitro zarjaveli tudi, če jih redno in pravilno vzdržuješ. Takšne so moje izkušnje.

Klemen1989

Odgovor Napisal/-a Klemen1989 » 12 Nov 2020, 08:24

Pozdravljeni!

Jaz natocim v kozarec toliko vode da je trnk v vodi. V vodo dam sodobikarbono, zmešam in pustim čez noč. Drugi dan je zadeva kot nova :)

Lp

Odgovori