nakup palice vaša mnenja

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Re: nakup palice vaša mnenja

Odgovor Napisal/-a kr'en » 08 Sep 2020, 20:44

Tako je, res je da so palice narejene s precej rezerve, vseeno pa jaz nebi metal 30g z njo, oz če že to počneš na lastno odgovornost v primeru da poči.

Šponamo sicer tudi težje vabe z yamagami, vendar večinoma ne mečemo potem z njimi na hard. Sam npr z blue current do 10g mečem tudi 16g patchinkota, vendar ne na polno. Prav tako na Ballistic do 32g včasih pri lovu iz čolna dam gor tudi kak 40g jig, vendar pa spet ne mečem ampak samo spustim v globino.
Palica je zelo allround in bo verjetno najbolj idealna za kake jige in lov skuš/šnjurov z obale, za lov brancina, s kakšnimi luci in palamidami, strelkami če bodo večje, pa bo že zanimivo, ali pa z lampugami. Seveda imaš še zmeraj možnost dobiti ribo ven, ker ni vse odvisno samo od palice ampak tudi od ribiča samega.

Role Daiwa 2500 ali Shimano 2500-C3000, kot piše tudi na yamagini strani. Jaz bi šel z max pe 0.8, še raje 0.6. ;)

Moraš vedet da je palica long range, torej je dolga in namenjena "nametavanju" in "namotavanjanu", in razen v primeru odrezane obale in da si tudi ti visok, zna bit problem vodit kake twitch baite ali vodit silikonce po dnu, oz za prezentacije kjer palico držiš striktno navzdol.

V petek popusti bodo kaj posebnega na Yamago ne bo. Zanjo tako vedno velja, da se naredi individualno ponudbo glede na povpraševanje kupca. Torej prideš, oziroma poveš, kateri model te zanima in pogledamo kaj se da naredit s ceno.

Aha

Odgovor Napisal/-a Aha » 08 Sep 2020, 22:08

Se mi je dozdevalo, da bo 30 vseeno malo prevec. Ja glede dolzine sem se tudi sam malo spraseval. Morda bi bila v tem primeru boljsa izbira BlueCurrent 85/TZ all range, ki je dobrih 25cm krajsa... prakticno ista palica, krajsa in posledicno krajsi domet.
kr'en napisal/-a:
08 Sep 2020, 20:44
s kakšnimi luci in palamidami, strelkami če bodo večje, pa bo že zanimivo, ali pa z lampugami. Seveda imaš še zmeraj možnost dobiti ribo ven, ker ni vse odvisno samo od palice ampak tudi od ribiča samega.

Definitivno. Je pa odlicna priloznost, da se iz morebitnih napak naucim nekaj novega. Dobro je vedeti, da imas palico, na katero se lahko zaneses, vse ostalo je odvisno od uporabnika.
kr'en napisal/-a:
08 Sep 2020, 20:44

Role Daiwa 2500 ali Shimano 2500-C3000, kot piše tudi na yamagini strani. Jaz bi šel z max pe 0.8, še raje 0.6. ;)
0.6... hmm to bi bilo zanimivo.

Kaj bi ti predlagal od yamage?

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 10 Sep 2020, 22:24

Glede na to kar si napisal 85/tz allrange, kot si ugotovil je ista palica samo krajša. Cenejša opcija je pa BC III 82, ki je isto max 20g in ima PE 0.3-0.8.

PE 0.6 ja, da boš trgal se ni za bat, pa znatno bo tanjša od PE 1, in pridobiš tako na metu kot pri tem da te manj moti tok pri vodenju manjših vab. Ribo boš pa tako dobil ven enako.

Da bi te katera koli Yamaga pustila na cedilu se ni za bat, če le ne boš delal kakšnih bedarij.

Uporabniški avatar
Jolly
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jolly » 13 Sep 2020, 11:11

Sam koristim 76 stream verzijo (12g), ciljno za ribe do 3kg, omenjena allrange se b.p. kosa z ribami ki jih sam zelis loviti, poznam par ljudi ki jih uporabljajo ravno za tak ribolov (brancin, palamida, strelka, vecje orade na silikon itd.), ter pravijo da je to to.
Sam sem dejansko z mojo ki je bolj nezna probaval metati in voditi tudi 30g jige (sicer previdno pri metu), ter je slo, vendar osebno vseeno nebi priporocal takega pocetja, mislim pa da z allrange ni nobene bojazni tam do 25g ;)

Uporabniški avatar
Andrej Lazić
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Andrej Lazić » 13 Sep 2020, 16:44

Aha
Sam uporabljam palico YAMAGA BLANKS Calista 86L/TZ NANO (L=Light class rod), ki je prvenstveno namenjena lignjelovu. Iskreno povedano jo še najmanj koristim za tovrstni ribolov. V glavnem jo uporabljam za spin z wobblerji in silikonci, kot tudi za jigganje s kovinskimi jigi.
Deklarirana teža vab pri tej palici je nekje med 11-23g iz lastnih izkušenj pa ti povem, da najbolje dela pri 15g. Gre sicer tudi do 20g, več kot 20g pa ne mečem, ker se potem ne počutim varno. Moja ciljna skupina rib so brancini (povprečni) in vse ribe okoli te velikosti in manj.
Če to vzamem v zakup (da je palica namenjena le tej velikosti rib), sem z njo NAD zadovoljen.
Hotel sem kupit še nek močnejši model, vendar sem se zdaj nekako "napalil" na UL, tako da.....We'll see.

Aha

Odgovor Napisal/-a Aha » 13 Sep 2020, 21:12

Jolly napisal/-a:
13 Sep 2020, 11:11
Sam koristim 76 stream verzijo (12g), ciljno za ribe do 3kg, omenjena allrange se b.p. kosa z ribami ki jih sam zelis loviti, poznam par ljudi ki jih uporabljajo ravno za tak ribolov (brancin, palamida, strelka, vecje orade na silikon itd.), ter pravijo da je to to.
Sam sem dejansko z mojo ki je bolj nezna probaval metati in voditi tudi 30g jige (sicer previdno pri metu), ter je slo, vendar osebno vseeno nebi priporocal takega pocetja, mislim pa da z allrange ni nobene bojazni tam do 25g ;)
No super informacije. V praksi cez 20g ne bom sel, tako, da ni bojazni (vseeno pa imam rad info kaj palica zmore).
Ps. Cestitke za ucrazy? ulov.
kr'en napisal/-a:
10 Sep 2020, 22:24
Glede na to kar si napisal 85/tz allrange, kot si ugotovil je ista palica samo krajša. Cenejša opcija je pa BC III 82, ki je isto max 20g in ima PE 0.3-0.8.

PE 0.6 ja, da boš trgal se ni za bat, pa znatno bo tanjša od PE 1, in pridobiš tako na metu kot pri tem da te manj moti tok pri vodenju manjših vab. Ribo boš pa tako dobil ven enako.

Da bi te katera koli Yamaga pustila na cedilu se ni za bat, če le ne boš delal kakšnih bedarij.
Super hvala. Se bom pa pomoje odlocil kar za 85/tz allrange in se oglasim takoj, ko bo cas dopuscal.
Andrej Lazić napisal/-a:
13 Sep 2020, 16:44
Aha
Sam uporabljam palico YAMAGA BLANKS Calista 86L/TZ NANO (L=Light class rod), ki je prvenstveno namenjena lignjelovu. Iskreno povedano jo še najmanj koristim za tovrstni ribolov. V glavnem jo uporabljam za spin z wobblerji in silikonci, kot tudi za jigganje s kovinskimi jigi.
Deklarirana teža vab pri tej palici je nekje med 11-23g iz lastnih izkušenj pa ti povem, da najbolje dela pri 15g. Gre sicer tudi do 20g, več kot 20g pa ne mečem, ker se potem ne počutim varno. Moja ciljna skupina rib so brancini (povprečni) in vse ribe okoli te velikosti in manj.
Če to vzamem v zakup (da je palica namenjena le tej velikosti rib), sem z njo NAD zadovoljen.
Hotel sem kupit še nek močnejši model, vendar sem se zdaj nekako "napalil" na UL, tako da.....We'll see.
Odlicno, hvala za info :yeah:

Odgovori