prvi lov s čolnom

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
Martin
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2015, 14:09

Re: prvi lov s čolnom

Post by Martin »

Kaj mi lahko kdo od vas razloži postopek lovljenja in navijanja umetne ribice za lov na brancina (RAPALA Original Floating srednja velikost) :fish:
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: prvi lov s čolnom

Post by sova »

V postu jig&spin v temah brancin na umetne vabe in spin brancina s silikonci, imaš vse opisano kaj in kako. Če še nisi prebral pa preberi, boš dobil mnogo koristnih nasvetov.

lp.
Image
Nejck
Posts: 2
Joined: 08 Feb 2018, 09:49

Re: prvi lov s čolnom

Post by Nejck »

Pozdravljeni!
Sem nov in me zanima nakaj stvari.
Večino sem lovil na jezeru (predvsem krape) do sedaj. Sem pa že lovil v morju na plovček in za vabo uporabil kruh in mi je prijela lepa orada za prvič. :yeah:
1. Imam čoln dolžine 5m in bi z njim lovil v morju. Imam tudi fishfinder.
2. Kupil bi palico Bolentino in probal loviti na globini med 20m in 30m z trakom lignja na 2 trnka. Imam pa teleskopsko palico dolžine 4m in sklepam, da ne bi bila primerna.
3. Ali mogoče kdo ve katero je najboljše sidro (saj bi se zasidral in lovil iz zasidranega čolna), imam pa namen narediti sidro Mantus (če ima kdo načrt kakšnega sidra mi naj prosim pošlje).
4. Ima kdo izkušnje z panuliranjem in če mi lahko malo pove o tem, saj bi rad poskusil
5. Uporabil bi laks 0.35mm in na koncu privezal z vrtljivko in karabinčkom fluorkarbonsko predvez in na njo 2 trnka. Svinec bi dal 50g ali pa 60g.
6. Imam tudi doma narejeno vršo, kupil bi pa še dve zložljivi in probal če se mi nasmehne sreča. :P Hvala za odgovore :fish:

Pa mirno morje :jadranje:
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: prvi lov s čolnom

Post by Astilec »

Kdo kaj ve kam v istri bi lahko sel to soboto lovit z majnim colnom? Da se čim več ujame.......lahko tudi kaj bolj konkretnega.....

Ali pa lov z obale ciljno na orade! Voda se je ze nekaj ogrela tko da bi skoraj morale priti blizje obali!

Hvala za odgovore!
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: prvi lov s čolnom

Post by funt »

Nejck wrote: 23 Mar 2018, 16:54 Pozdravljeni!
Sem nov in me zanima nakaj stvari.
Večino sem lovil na jezeru (predvsem krape) do sedaj. Sem pa že lovil v morju na plovček in za vabo uporabil kruh in mi je prijela lepa orada za prvič. :yeah:
1. Imam čoln dolžine 5m in bi z njim lovil v morju. Imam tudi fishfinder.
2. Kupil bi palico Bolentino in probal loviti na globini med 20m in 30m z trakom lignja na 2 trnka. Imam pa teleskopsko palico dolžine 4m in sklepam, da ne bi bila primerna.
3. Ali mogoče kdo ve katero je najboljše sidro (saj bi se zasidral in lovil iz zasidranega čolna), imam pa namen narediti sidro Mantus (če ima kdo načrt kakšnega sidra mi naj prosim pošlje).
4. Ima kdo izkušnje z panuliranjem in če mi lahko malo pove o tem, saj bi rad poskusil
5. Uporabil bi laks 0.35mm in na koncu privezal z vrtljivko in karabinčkom fluorkarbonsko predvez in na njo 2 trnka. Svinec bi dal 50g ali pa 60g.
6. Imam tudi doma narejeno vršo, kupil bi pa še dve zložljivi in probal če se mi nasmehne sreča. :P Hvala za odgovore :fish:

Pa mirno morje :jadranje:
2. 4m palica na čolnu zna biti kar nerodna.

3. Sidro za ribolov je najbolš pajek kot imajo domačini narejeno iz tistih jeklenih palic za gradnjo. Če zapneš ga enostvno spuliš da se odkrivi.
4. Glede panule imam nekaj malega izkušenj ampak je stvar prekompleksna za odgovorit tukaj. Predlagam da najprej preberes pod temo panula pa na googlu, pa tekste od Huzjaka.....Ko boš imel konkretna vprašanja pa javi.
5. To je verjetno mišljeno naveza za boletin? Jaz bi sicer delal brez karabina.lp
6. Glede vrš, mrež in parangalov pa nisem pristaš tega in mislim da nima kaj dosti s športnim ribolovom ;)
Lp.
Funt
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: prvi lov s čolnom

Post by CBB »

Svetujem, da si prebereš prejšnjo revijo Praktični ribolov - MORE. Tam notri je mojster nad mojstri Massimo Višković na dolgo in široko razložil kako se lovi na bolentino. Sicer je članek posvečen lovu orade, ampak nima veze, velja za vse, kjer si sidran. Pa verjemi, da Massimo ne klobasa kar nekaj, je mojster nad mojstri kar se tiče ribolova orade, lignjev in zubatcev.
Nejck
Posts: 2
Joined: 08 Feb 2018, 09:49

Re: prvi lov s čolnom

Post by Nejck »

Hvala za odgovore. Bom pregledal revijo Praktični ribolov - MORE. Sem si pa kupil palico od Shimana AX BOAT TE 180H max 150g, ker se mi zdi primernejša za na čoln.
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: prvi lov s čolnom

Post by Gladiac »

Ker se tudi sam prvič odpravljam na ribolov s čolna, me zanima, če mi lahko kdo posreduje kakšne koordinate :D

Lahko na privat ;)

NBe bi želel imeti preveč negativno izkušnjo za prvo lovljenje.

Lokacija: slo, i.

Hvala!
LP
Uroš
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: prvi lov s čolnom

Post by CBB »

Gladiac wrote: 16 Oct 2018, 09:13 Ker se tudi sam prvič odpravljam na ribolov s čolna, me zanima, če mi lahko kdo posreduje kakšne koordinate :D

Lahko na privat ;)

NBe bi želel imeti preveč negativno izkušnjo za prvo lovljenje.

Lokacija: slo, i.

Hvala!
Ahahahahahaha:) Ti pa maš želje:) Sonar u vodo in gas.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: prvi lov s čolnom

Post by peter167 »

Probat ni greh, pravijo. :mrgreen:
Lahko pa poskušaš "zasledovati" druge ribiče. Če boš kje videl, da jih je več na kupu je verjetno lokacija ok. :unsure:
Post Reply