Vertical Jigging

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
zokiTzar

Re: Vertical Jigging

Odgovor Napisal/-a zokiTzar » 14 Jan 2013, 15:54

Pozdravljeni
jaz sem nov na tem forumu ponavadi lovim v sladki vodi v okolici ljubljane
Za začetek februarja sem zmenjen da grem v poreč za teden dni , kjer lovi od kolega oče-domačin
z njim bom lahko šel skupaj ven z barko , ima tudi sonar
zato pripravljam počasi opremo
voblerje, jige , natur vabe in vse kar se morja tiče
ko bom z njim na barki bom lovil z jigi ali vleko
ko bom pa na obali bom pa vijačil in lovil na grunt
palice in role imam
potreboval pa bi kakšen nasvet glede vab, voblerjev in jigov

na eni palici imam fox aquos mono 30lb z 40lb fluorcarbonom predvez
na drugi imam pa abu garcia multiplier 5601 ambasador z 80lbs shinobi braid
ena rola je spin morski za big game fin nor offshore 65000 kjer je sedaj okoli 380 m metrov mono
na multiplierju je okoli 120m pletenice
multiplier bo na gs prowla lure palici od greysa
spin offshore pa na fox sport fishing sailfish trek ki ima igfa rating 35 lbs max
za vsak nasvet bom hvaležen, na tem forumu sem se že marsikaj naučil, prebral
tako da upam da ne pridem praznih rok iz izleta vsaj kakšno sipo ali skušo :)

blisk

Odgovor Napisal/-a blisk » 14 Jan 2013, 17:51

Februarja v poreču boš bolj slabo lovil, sploh s to opremo za big game. Edino kar te reši je panula za lignja, tataki, pušče ... se pravi kar ulovi kalamara ali sipo

zokiTzar

Odgovor Napisal/-a zokiTzar » 14 Jan 2013, 18:37

ja sej ni glih sezona za to ampak imam priliko malo it dol pa sprobat novo opremo , metode
to ni striktno big game oprema ampak je na spodnjem koncu kjer se big game začne
mislim pa da bo za jigging tudi ok
ker jo bom mel tudi za some , krape in ščuke

sasok
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a sasok » 06 Mar 2014, 10:21

Konec aprila, začetek maja se odpravljam na Lošinj. Upam, da mi do takrat že dobavijo čoln (gumenjak 3,8 m + 20 KM motorčič). Palico in rolo bolj za začetek (Fin Nor-Offshore Vertical Jigging 1,80 150-300gr in Spro-Tokala 6000) sem nabavil, špago in drobno opremo bom že izbral, pomoč bi potreboval pri nabavi jiggov. Vsi nasveti kakšne in kje nabaviti dobrodošli. Mogoče malo širši asortima, da pokrijem več vrst rib, za začetek bi rad da vsaj nekaj ujamem, pobožna želja pa je seveda zubo ali gof :) . Sem pa na tem področju popoln začetnik.
LP,
Sašo

Uporabniški avatar
proton

Odgovor Napisal/-a proton » 30 Apr 2014, 17:45

Si šel potem na Lošinj? Kako je bilo?

sasok

Odgovor Napisal/-a sasok » 13 Maj 2014, 11:41

Ja, smo bili, žal na notranji strani otoka (Bučanje - Nerezine) proti Cresu. Prve dni sem se bolj ukvarjal s čolnom, kot z ribolovom, pa predvsem spoznaval ribolov iz čolna (to je bil moj prvi, pa še brez mentorja - v stilu "nijedne knjige nisam pročitao, pa ipak sam pametan"). Pa na Zemljevidih vse izgleda bližje kot je v resnici :), tako da ribolova na zunaji strani (Unije, Susak) nisem izvajal, malo sem samo raziskoval enakrat od rta Osor malo okrog in drugič do Malo Lošinjskega zaliva pa še malo skoz. V zalivu sem srečal enega Slovenca, ki je lovil palamide in do takrat ujel dve, sva izmenjala par besed. V zalivu nisem lovil.

Kar se tiče ribolova, sem probal z VJ ob otokih Mali in Veliki Osir, kjer globina pade do 60m, ribe ni bilo, na sistem tenya s celim "crknjenim lignjem" sem sicer imel dva šibka potega, vendar zelo verjetno majhne ribe. Večje plave ribe ni bilo za videt, so bili pa delfini. Eno lepših doživetij, vesel ko radio.

Družba je že pritiskala, da hočejo ribo, zato sem po nasvetu soseda iz apartmaja probal s panulo z max rapom 5cm in nalovil nekaj kar velikih šnjurev in skuš. Najboljši plac je bil od rta Seka proti JV. Poiskusil sem še z lovom na grunt; se je dalo lepo nalovit ribonov na lignja na globini od 30 do 40m, najboljše sem lovil na sredini zaliva vzhodno od Nerezin.

Slikal žal nisem nič, še manj snemal. Na ribolovu sem pogrešal sonar, ki je moral ostati doma, saj sem komaj dva dni pred odhodom dobil čoln, potem pa še zavarovanje, registracija.... tako da nisem uspel namontirat sonarja in druge opreme.

To je moj čoln, tako da če se kje srečamo lahko kakšen fishing izvedemo tudi skupaj.
Slika
LP,
Sašo

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 15 Maj 2014, 14:23

Lahko še kaj napišeš še o tvojem čolnu. Stroški nabave, registracije, prevoz ....

Uporabniški avatar
proton

Odgovor Napisal/-a proton » 25 Maj 2014, 09:17

sasok - potem sva se pa midva srečala! ;)

Fajn čoln imaš! Daj malo več povej o njem - dolžina, kje si ga kupil itd. Kako urediš s prevozom?

Brez sonarja je težka, ja ... nič ne vidiš.

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 25 Maj 2014, 09:24

Proton imaš pod temo čoln opis tega čolna. :yeah:

lp.

sasok

Odgovor Napisal/-a sasok » 26 Maj 2014, 09:58

proton napisal/-a:sasok - potem sva se pa midva srečala! ;)
"proton", se mi je zdelo, da bi lahko bil kateri od članov foruma. :)
fajn, zdaj veva za naslednjič, pa da tudi jaz vem koga lahko malo zgušim za kakšen nasvet, da se bom lažje prebil skozi začetniške vode. ;)

Čoln pa je v redi, sem zadovoljen, malo več, ko je sova napisal je pa tukaj: viewtopic.php?f=13&t=271&start=10
LP,
Sašo

Odgovori