Pomoč pr nakupu palice za lov iz čolna

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Post Reply
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Pomoč pr nakupu palice za lov iz čolna

Post by POTAPI »

Kupujem palico za lov u barke .Maximalno cena 35 evrov vem da nemorem dobit kaj pametnega ampak za 1 ribolov je vredi.
1 možnost je :http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=2840
2 možnost je :http://www.fmk.si/index.php?page=shop.p ... &Itemid=38

Oziroma ali priporočate katero drugo palico.L.P.
Last edited by kr'en on 20 Sep 2011, 21:33, edited 1 time in total.
Reason: premaknil in preimenoval temo
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Pomoč pr nakupu palice za lov iz čolna

Post by POTAPI »

Kakšne palice vi uporabljate z ribolov z čolna.
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Pomoč pr nakupu palice za lov iz čolna

Post by JaTo »

Prijatelji so me povabili na lignjelov z barke. Glede ribolova z barke in kakšne palice rabim nimam pojma. Trenutno imam za lignjelov palico Ukiyo 210 cm, pa me zanima, a bo v redu? A je mogoče premehka?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Pomoč pr nakupu palice za lov iz čolna

Post by CBB »

JaTo wrote:Prijatelji so me povabili na lignjelov z barke. Glede ribolova z barke in kakšne palice rabim nimam pojma. Trenutno imam za lignjelov palico Ukiyo 210 cm, pa me zanima, a bo v redu? A je mogoče premehka?
Kar se tiče lignjelova iz barke bo daleč najboljše, če imaš ročno panulo, brez palce. Se pravi, 30 metrov laksa navitega na motovilo in to je to... Taprav gušt je, ko v roki držiš motovilo in čutiš, kako ligenj pipne, ali pa potegne, se zapne, pumpa. Pri palici večino tega ne boš čutil... Pri ročni panuli je pomembno to, da imaš laks debel vsaj 0.7, ker sicer boš fecljal, da bo veselje.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Pomoč pr nakupu palice za lov iz čolna

Post by kr'en »

Eh, panula, drifting ftw, in btw, da se ga izvajat tudi z obično eging palico. Na egije natakneš DD sinkerje od yamashite, da ne rabiš ravno spyderjev kupovat. Pa še lažje je kot se matrat z panulo, če nimaš prakse z njo. ;)

Image
Image
Post Reply