Vijačenje

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Vijačenje

Odgovor Napisal/-a kr'en » 13 Mar 2011, 17:06

Pa razdrimo kakšno tudi o vijačenju z čolna.

Redno spremljam oddajo addictive fishing na you tube. In kakor vidim tam v 90% izvajajo ribolov z vijačenjem iz čolna.
Zelo zanimiva tehnika, jati rib se potiho približajo z sekundarnim električnim motorjem in potem mečejo proti njim umetne vabe.

Pri nas se mi zdi, da ta način ni toliko razširjen kakor čez lužo. Čeprav bi najbrž bilo vredno poizkusiti tudi pri nas,

Uporabniški avatar
RibAr

Re: Vijačenje

Odgovor Napisal/-a RibAr » 15 Mar 2011, 19:28

Tudi jaz sem velikokrat gledal na TV zlasti lov na ostriže po jezerih iz čolna. Ljudje se s tem ukvarjajo profesionalno, vse skupaj zgleda kot kakšne motodirke... vsi ti spedenani gliserji polepljeni s sponzorskimi logoti - skratka hudoooo.

Sem pa pred 3 tedni gledal oddajo o ribolovu v Gvineji Bisau na Z Afrike. Je tip iz čolna metal poperje in voblerje ranga Rapale magnum večje od 15 cm in v treh zaporednih metih ujel ribe težje od 3 kg - noro vam rečem :slin: Vse skupaj se je dogajalo v sklopu verige otokov, kjer je komercialni ribolov prepovedan, rib pa posledično toliko, da se mečejo na ključe od kaslca - kot bi rekel Tinker. Ni mi jasno kako ena (kao leva) država uspe ohraniti ribji fond na tako širokem območju. In predvsem kako ga zaščiti pred Kitatjci, ki lovijo povsod.

Tako, da vijačenje iz čolna je tudi v mojem planu, ko spet pridem do barke.

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 15 Mar 2011, 21:16

V tropih ni problem vijačiti s čolna, je v bistvu zaželeno, ker se samo s čolnom lahko dovolj približaš koralnemu reef-u, kjer ribe pač so. Obale so mivkaste in se večejo 200-300m do reefa, kjer gre voda potem v globino...tja je treba pa rapalce metat.

Pri nas mislim, da pride vijačenje s čolna prav takrat, ko vidiš ribjo aktivnost na gladini, galebi pikirajo, srdele skačejo ven, ker jih goni plava riba, bilokera. Takrat je treba priti s čolnom oprezno blizu in metat vabe v đumbus :rofl: .
Vijačenje na slepo pa ne bo dalo rezulatov.

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 23 Avg 2012, 16:23

Tole postulovščino lahko gledam znova in znova.
http://m.youtube.com/watch?v=Ar1lUuKI1rw
Kako tipa totalno zdela 15-20KG GT pri 11:30 :shock:

Je na Jadranu popping tehnika uporabna? Prakticirate?

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 23 Avg 2012, 19:35

Je uporabna, z njo se lovi brancine...in Maguro zadnje čase tudi tune.
Jaz imam sicer 2 popperja, venda jih redko uporabim...

amberSJ

Odgovor Napisal/-a amberSJ » 23 Avg 2012, 20:31

je uporabna, samo bolj zahtevna v smislu realizacije. zaenkrat je še ne prakticiram ciljno, jo bom pa začel v kratkem. večinoma iz obale.

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 30 Avg 2012, 13:45

Dejmo kaj rečt na temo popping in lice. Mislim da bi to moralo kar dobro funkcionirat.
Drugi vikend grem spet malo v Vrsar in bom malo vlekel tele popperje. Imam rapalinga X-rap popperja vendar je majhen in lahek (7cm in 11g). Kje bi lahko dobil kakšne večje težje? Rabim do drugega petka.

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 30 Avg 2012, 13:50

Albacore bo taprav naslov za to !

Lice se lovi na skipping lure...
Slika

Hitro navijanje po površini...vabe imajo 60g in več...

Če no boš po netu nabavljal kontaktiraj Maguro shop
http://www.maguro-fishing.com/?___store ... _store=eng

blisk

Odgovor Napisal/-a blisk » 30 Avg 2012, 14:32

Kaka oprema se pa uporablja za spinat lice?

amberSJ

Odgovor Napisal/-a amberSJ » 30 Avg 2012, 15:05

spet odvisno kakšne lice želiš :) manjše lice 0,5 - 5 kg bo dovolj en soliden spin komplet za brankota z zmoglivostjo cca 8 kg in pa vsaj 200 metrov špage. za večje (pa 5-15 kg) je dovolj oprema za sulca (za skipping lures). če se uporablja voblerje in pa popperje pa so tu zelo vredu kompleti za medium šor điging

Odgovori