Čoln

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Čoln

Post by Psycho »

To je res. Proton, pa to 3,10m zadevo lahko pelješ na strehi? Tako da lahko ostane napihnjena in ne zaseda placa v prtljažniku.
Usus magister est optimus.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Čoln

Post by proton »

Zadevo dam na streho v strešni kovček, zraven pa še dno, ribiško opremo, vrvi, rezervoar in še kar nekaj druge opreme ;) Ni samo čoln za peljati, je še kar nekaj opreme zraven ...

Ampak strešni kovček je itak nekaj boljšega, sploh za morje. Imam pa seveda široko verzijo - čez celo streho.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Čoln

Post by Psycho »

Ahaa, jaz sem mislil da privežeš napihnjenega na prtljažnik na strehi. :rofl: Ja o kovčku sem tudi jaz razmišljal, če ne za kaj drugega, za palice in ribiško opremo, da niso v avtu med sedeži in na polici zadaj, kjer se hitro lahko poškodujejo. Večji kovček za čoln je pa super ideja! :yeah:
Usus magister est optimus.
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Čoln

Post by spinr123 »

Code: Select all

Oseba, ki upravlja čoln na morju (razen čolna z motorjem do 7.35 kW in do 7 m dolžine ali vodni skuter, za katere mora imeti najmanj preizkus znanja za upravljanje s čolnom) mora imeti potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna

Velja to samo v sloveniji ali je tako tudi na hrvaškem?

Skratka zanima me če potrebujem izpit za čoln 2,4m in yamaha 4KM?
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Čoln

Post by sova »

Za Slovenijo itak moraš imet. Za Hrvaško pa odgovor iz Ministrstva pomorstva,prometa i infrastrukture

Za upravljanje plovilom, bilo to i gumenjak ili plovni objekt koji se ne upisuje u upisnik ili očevidnik, a koje posjeduje motor, potrebno je imati dozvolu za voditelja brodice.

Če hočeš ti pošljem mail, ki so mi ga poslali.

lp.
Image
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Čoln

Post by spinr123 »

sova wrote:Za Slovenijo itak moraš imet. Za Hrvaško pa odgovor iz Ministrstva pomorstva,prometa i infrastrukture

Za upravljanje plovilom, bilo to i gumenjak ili plovni objekt koji se ne upisuje u upisnik ili očevidnik, a koje posjeduje motor, potrebno je imati dozvolu za voditelja brodice.

Če hočeš ti pošljem mail, ki so mi ga poslali.

lp.
Ja prosim pošlji.

Za slovenijo ne rabiš do 7m in 7.35Kw tako da bi se z mojo yamaho in colnckom v sloveniji lahko.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Čoln

Post by sova »

Za Slovenijo rabiš preizkus znanja
( Oseba, ki upravlja čoln z motorjem moči do 7,35 kW in do 7 metrov dolžine ali vodni skuter, mora imeti najmanj potrdilo o opravljenem preizkusu znanja in mora biti stara najmanj 16 let.) za vse ostalo pa izpit za voditelja čolna
(Oseba, ki upravlja čoln, mora imeti potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna, razen če upravlja plovila iz 14. člena tega pravilnika, to je do 7m in 7.35kw.)
Še link kjer to piše
http://www.up.gov.si/si/storitve/izpiti ... lna_morje/


lp.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Čoln

Post by Psycho »

Da ne bom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj. In sicer, kako konzervirate izvenkrmne motorje. Me zanima bolj za moj Tomos 4, da ga pripravim za zimo, da bo počakal na naslednjo sezono v čim boljšem stanju.

-offtopic, samo se moram pohvalit :P :
...danes sem naredil izpit za čoln. :yeah:
Usus magister est optimus.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Čoln

Post by sova »

Čestitam in mirno morje El capitano.

Image
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Čoln

Post by Psycho »

hehe hvala! :yeah:
Usus magister est optimus.
Post Reply