Palica za ribolov iz čolna

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by Aky »

Hvala.

Ampak na strani http://topfishing.hr/ribolovna-oprema-p ... uma-eclipz ne vidim možnosti nakupa...

A.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by CBB »

Očitno je ni na zalogi. Jaz sem jo kupil pri njih.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by matko85 »

Sem bral v nekih skupinah na fb, da je tako veliko povprasevanje po teh palicah, da je ze v naprej vse razprodano. Ze nekaj casa je sploh ni mogoce dobiti. Menda dobijo vecjo zalogo v februarju.. jaz bi poklical, in rezerviral. Lp
Lep pozdrav Mato
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by BlazPorenta »

topfishing.hr ima Okumo Eclipz spet na zalogi
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by Aky »

Res je. Od četrtka naprej jo že čakam... :)

A.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by BlazPorenta »

Imam vprasanje. Kaksne so kaj izkusnje oz mnenja glede uporabe spin palice za bolentin in kabura ribarjenje?
Imam Hart Absolut Spin 20-60, ter bi jo obcasno uporabljal tudi za prej omenjene tehnike, z obtezitvijo do 80g. Verjetno palice ne polomis, ker ne gre za izmetno tezo, ampak zgolj vertikalne potege. Palica je daljsa in z mehkejso spico kot Okuma Eclipz, torej omogoca lazjo detekcijo grizov in kontrolo kabure, omogoce pa priloznostno akcijo, ce naletis na raub plave ribe. Pa da ne rabim vec kot ene palice na colnu.
Ima moje razmisljanje kaj podlage, ali odsvetujete iz kaksnega bistvenega razloga?
Hvala!
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by CBB »

Huh... precej odvisno od tega, koliko je palica trda. Fora je v tem, da moraš ribo pri bolentinu kontrirat, in če imaš fajn kviht na dnu vrh pa mehak ne bo najbolje... Problem pa zna bit, ker se spin palica krivi drugače kot bolentino in ima moč drugje. Če zapneš pravo ribo zna bit pomoje zajebano, ker je palica premalo parabolična.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by BlazPorenta »

Dober odgovor, hvala! Preverim mehkobo.
Post Reply