Tataki

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Tataki

Post by RibAr »

Odpiram novo, trenutno zelo aktualno temo med lignjelovci.
Jaz te tehnike še nisem preizkusil, sem pa pred časov v Malem Lošinju nabavil Yamashitine vabe in tudi že skonstruiral predvez. Tehniko bom preizkusil ob prvi priliki.

Uporabil sem laks 0,30 mm, naredil sem 2 predveza vsak s po tremi skosavicami 5 cm. Kot obtežitev se lahko uporabi težji peškafondo (debela Španjolka npr. 80g) ali svinec ustrezne mase. Posebne (namenske) palice zaenkrat ne nameravam kupovat, uporabil bom kar Cormoran Baltica Pilk 100 - 200 g ali Daiwa Procaster 40 - 80 g.

Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tataki

Post by tinker »

Moje mnenje je, da vse kar uspešno lovi je dobro. Japonci so pogruntali precej stvari, ki se počasi selijo tudi k nam. Ker nimam čolna, te tematike spremljam le informativno...

P.S. Enkrat pa sem videl na youtubu tataki tudi z obale... ;)
http://www.youtube.com/watch?v=sTYPEQkna-Y
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Tataki

Post by Peter »

Pozdravljeni
Zanima me če kdo izvaja lov lignjev z tataki ponoči.
Ko recimo ni polna luna.
Si osvetlite tatakije ( navadna ali uv lučka).
Zdaj sem že 3X vztrajal do okrog 22-23 ure (22-24 m) v mraku so še prejemali,v temi pa ne več.
Hvala
Lp Peter
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tataki

Post by CBB »

Moje izkušnje z lovom lignjev so sledeče:
1. ligenj se z mrakom premakne bližje k obali, čisto do obale
2. če je v vodi veliko planktona je lignja ponoči brez lune skorajda nemogoče ujeti.
Lignje pa se ponoči da ujet iz obale, predvsem zato, ker luči, ki so na raznih valobranih dovolj osvetlijo okolico, da se izniči efekt planktona.
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Tataki

Post by Peter »

A pride tudi poleti ponoči čisto do obale?
Potem se bolj splača vlečti (svetlečo?) rapalo ob obali.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tataki

Post by CBB »

Tudi poleti.
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Tataki

Post by Peter »

Sem probaval 2 večera od mraka do teme, pozicija kjer sem jih lovil in ulovil pozimi, nula.
Mogoče moram probati drugje,so pa ta vikend nasploh slabo delali.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Tataki

Post by spidx »

Pozdravljeni, prava sezona lignjev se počasi začenja in namen imam bolj resno poizkusiti lov lignjev iz colna. Najbolj me zanima tehnika lova lignjev na tataki.

V kolikor je kdo, ki ima namensko palico za tataki, me zanima ali je velika razlika v detekciji prijema lignja. Doma imam kar nekaj palic, ki bi "ustrezala" po specifikacijah torej nekje 2-2,4m 150-200g, vendar me vseeno zanima razlika.
Zanima me tudi glede same tehnike ali jo je z namensko palico lažje izvajati ali ni pretirane razlike, govorim o hitrem trzanju palice z svincem na dnu.

Kaj menite glede palic za tataki z baitcaster rolo, kot vidim na YT, to v veliki meri prakticirajo Italijani.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Tataki

Post by spidx »

Tataki is dead. 😂
Goran3003
Posts: 48
Joined: 02 Jul 2015, 22:18

Re: Tataki

Post by Goran3003 »

Pozdravljeni,

Lansko leto sem se prvič lotil lova lignjev. Lovil sem s kajakom na podoben sistem kot ga opisujete.
Rezultat je bil fantastičen, saj sva s sinom v petih dneh ujela dobrih 50kg lignjev.
Lovil sem s spin palico MC triple cross Seabass sin pa je uporabljal HART Bloody Hartcore S1.
Letos sem kupil namensko palico MC triple cross IKA Metal in razlika je ogromna.
Sicer ne v detekciji, ker se med lovom kajak stalno premika in prijema ne moreš zgrešiti, ampak v teži palice in upora, ki nastane zardi vleka, posledično bolečine v roki :smrk: .
Prijem je bil tukaj vedno 100 realiziran, drugače kot če loviš sidran, kar pa nisva poskusila.

Palica:
https://www.monster-bite.com/izdelki/45 ... =&parent3=

Kratek video:
https://www.youtube.com/watch?v=ng7wtneaC08
Post Reply