Parangal

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Parangal

Post by Daniel R »

Danes sem dokončal enega z 50-imi trnki, za belo ribo, sedaj pa me čaka izdelava še enega za osliče. Dejansko je navečji problem najti primerne trnke (ti. kristalke, stara serija trnkov od mustada), ker jih še nihče od prodajalcev v Ljubljani ni videl, in primerne posode. Potem ko smo brezuspešno iskali v večjih trgovinah tam kjer prodajajo tekstil, sem ga na koncu našel na Rudniku v semenarni, na oddelku za vinagradništvo-če bo kdo kdaj iskal tako posodo za parangal, sedaj veste kje jo dobiti.
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Parangal

Post by proton »

Daniel, zakaj pa ravno te trneke?
roky
Posts: 69
Joined: 30 Oct 2008, 16:22

Re: Parangal

Post by roky »

Pozdravljen!! Na sliki vidim da si trnke zapičil v samo plastiko!? Predlagam ti da ti plastiko z nožem zarežeš, sam trnek pa potem z laksom pustiš v zarezan del! Trnek naj gleda caa z laksom 5 cm izven posode! Prednost tega sistema je da se vaba namontira na hitro in ne rabiš vse trneke še enkrat vzemat v roko! :yeah: TIPI TOP in v vodo z njimi!!! ( dober ulov) Lp
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Parangal

Post by Daniel R »

Ne, ne, sicer slika ni slikana od blizu, da bi se to videlo, ampak guma je prerezana. Sedaj se tako postavljeni zato, da mi ne zapenjajo.
Ta tip trnkov se uporablja, ker je zelo trpežen in zelo dobro prenašajo slano vodo. Lahko jih uporabljaš leto, dve, pa ti jih ne bo treba menjati. Edino skrhajo se (tako kot vsi trnki) tako da jih je treba vsake toliko časa nabrusiti.

To leto so pametni Hrvati uvedli še posebno dovoljenje za parangal, ki stane še 300kn, moraš pa še imeti letno karto. Mi se kar nekako ne moremo odločiti da bi ga nabavili, ker tako ne lovimo veliko z njim, tako da je vprašljivo koliko je smiselno dat še 40e.
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Parangal

Post by Daniel R »

Če ima kdo željo probati parangal z circle hook-i, mu ga lahko navežem. Jaz bi ga navezal zase, pa od prejšnjega leta več ne lovimo z parangali (sedaj, ko je potrebno kupiti še eno karto je prevelik strošek), tako da ga nimam za kaj uporabit. Če pa bi kdo drug rad probal, kako se na to lovi, bi mu ga navezal, ker trnkov imam dovolj, on pove kakšne bi rad specifikacije ali pa sam nabavi material (trnke imam že jaz).
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Parangal

Post by Amarolt »

Zdravo ribiški mački.
Kupil bi parangal, ce ima kdo kakega za prodati. Hvala lepa za odgovore in lep pozdrav vsem
Hinavec
Posts: 1
Joined: 16 Feb 2018, 11:51

Re: Parangal

Post by Hinavec »

Parangale lahko naročiš v kakšni od ribiških trgovin na Hrvaškem, naprider Udica jih ima v Zadru pa ti pošljejo ali katera koli druga trgovina. Jaz si jih vedno naročim prek interneta ali pa ko sem kje b bližini na dopustovanju kupim direkt. Malo pobrska po googlu pa najdeš te trgovinice. Imaš pa Paranagal za zobatca kjer je 25 večjih trnekov na pletenici ali z 50 trnki na laksu za manjšo ribo, tak da po želji. Zraven parangalov lahko kupiš tudi v tisti trgovini stiropor original za parangal. Zteži pa sem si jaz tako naredil da sem šel v železnino in so mi narezali par kolobarjev težjega železa par komadov in potem ti nekdo zavari gor kljukico in to je to...ali pa se znajdeš po svoje. Lp

Če še te kaj zanima javi...lp
Post Reply