Parangal

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Daniel R
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: Parangal

Odgovor Napisal/-a Daniel R » 26 Nov 2010, 20:49

Danes sem dokončal enega z 50-imi trnki, za belo ribo, sedaj pa me čaka izdelava še enega za osliče. Dejansko je navečji problem najti primerne trnke (ti. kristalke, stara serija trnkov od mustada), ker jih še nihče od prodajalcev v Ljubljani ni videl, in primerne posode. Potem ko smo brezuspešno iskali v večjih trgovinah tam kjer prodajajo tekstil, sem ga na koncu našel na Rudniku v semenarni, na oddelku za vinagradništvo-če bo kdo kdaj iskal tako posodo za parangal, sedaj veste kje jo dobiti.
Slika

Uporabniški avatar
proton

Odgovor Napisal/-a proton » 29 Nov 2010, 00:05

Daniel, zakaj pa ravno te trneke?

roky

Odgovor Napisal/-a roky » 29 Nov 2010, 19:17

Pozdravljen!! Na sliki vidim da si trnke zapičil v samo plastiko!? Predlagam ti da ti plastiko z nožem zarežeš, sam trnek pa potem z laksom pustiš v zarezan del! Trnek naj gleda caa z laksom 5 cm izven posode! Prednost tega sistema je da se vaba namontira na hitro in ne rabiš vse trneke še enkrat vzemat v roko! :yeah: TIPI TOP in v vodo z njimi!!! ( dober ulov) Lp

Daniel R

Odgovor Napisal/-a Daniel R » 25 Jun 2011, 21:49

Ne, ne, sicer slika ni slikana od blizu, da bi se to videlo, ampak guma je prerezana. Sedaj se tako postavljeni zato, da mi ne zapenjajo.
Ta tip trnkov se uporablja, ker je zelo trpežen in zelo dobro prenašajo slano vodo. Lahko jih uporabljaš leto, dve, pa ti jih ne bo treba menjati. Edino skrhajo se (tako kot vsi trnki) tako da jih je treba vsake toliko časa nabrusiti.

To leto so pametni Hrvati uvedli še posebno dovoljenje za parangal, ki stane še 300kn, moraš pa še imeti letno karto. Mi se kar nekako ne moremo odločiti da bi ga nabavili, ker tako ne lovimo veliko z njim, tako da je vprašljivo koliko je smiselno dat še 40e.

Daniel R

Odgovor Napisal/-a Daniel R » 01 Jan 2012, 23:55

Če ima kdo željo probati parangal z circle hook-i, mu ga lahko navežem. Jaz bi ga navezal zase, pa od prejšnjega leta več ne lovimo z parangali (sedaj, ko je potrebno kupiti še eno karto je prevelik strošek), tako da ga nimam za kaj uporabit. Če pa bi kdo drug rad probal, kako se na to lovi, bi mu ga navezal, ker trnkov imam dovolj, on pove kakšne bi rad specifikacije ali pa sam nabavi material (trnke imam že jaz).

Odgovori