Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by blisk »

Ma brezo te ne obrne tako hitro ne na sot kajakih, a dajte se zavedat da višji kot je sedež, višje je težišče čolna in manj stabilen čoln. Goran, drugače so pa hobie cati 5x dražji od teh :yeah:
Je pa nabavil kolega bica mislim da Tobago (tisti ki je 2+1 tandem - 700 e gol v dechatlonu) z dvojnimi vesli za 300 e sekondhend v trstu. En teden po tem ko je nabavil se je pa prodajal en v stari gorici enak s tem da je dal model zraven še 2 sedeža in 4 rešilne jopiče za isti dnar
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by brezo »

Pozdrav! Sem sel lovit na boletino varjanto iz sea kajaka. Nerodna zadeva uglaunem. Vrvica s trnkom me je skozi jeb..a v glavo. Navezal sem tako. 30g utez na vrtljivko priblizno 1,2 m dolgo, in vrtljivka na pletenico. Z vrtljivke sem zavezal pol metra 0.25 laksa z trnekom. In zmeri se mi je use zafoclalo iñ sem po eni uri obupal. Kak nasvet da se to ne bo dogajalo?
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Anze »

To bi se ti dogajalo tudi če bi lovil iz trajekta :D Kaj ima kajak veze? Drugače pa uporabi trokrako vrtljivko. Pomaga tudi če predvez z trnkom in vez svinca ni enake debeline. Večja razlika = manj vozlanja.
marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

No na koncu sem se odločil, da si kar vzamem kajak od Roto model LOL1.

Opremiti si ga sicer še moram ampak kot sem malo raziskoval so to dokaj kvalitetno narejeni kajaki za namene ribolova.

Zdaj sem v nabavi fishfinderja pa bi tudi tu mogoče prišel prav kakšen nasvet. :)
marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

Evo pa je prišel. zdaj pa bo treba čimprej v akcijo :)

Image
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Đony »

Živijo, tudi mene malo matra taki ćolnićek, kaj je lol 1 ? Koliko pride kajak in koliko še vsa obvezna oprema, će ni skrivnost ali će žena bere forum ni treba odgovorit =)
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by brezo »

Ce zena bere forum ni treba odgovorit! :bwahaha: :bwahaha: car :bwahaha:
marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

Hahahah žene ni niti blizu foruma (upam) tako da ni nobena skrivnost.

No tega sem plačal 455 EUR (znižan iz 600). Mi je naredila dobro ceno ni kaj.

Sedež pride zraven pa tista elastična špaga zadaj tudi.

Jaz imam namen kupiti še fishfinder, veslo, jopič in čepe za luknje za začetek in to me bo prišlo okrog 250 EUR. FF bo garmin striker 4 in ga bom kupil v trstu za 140 EUR.

Tako da celotna investicija za začetek bo 700 EUR. Potem pa sigurno bom hotel še kaj imeti :)
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Anze »

:yeah: Welcome to the club :jadranje: :jadranje: :jadranje:
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Anze »

marecare333, ti bom kar tu pokazal kako imam jaz narejeno - morda koristi še komu.

Image

- Torej na zadnji strani kajaka (kolikor lahko dosežem z roko) imam nosilec scotty mounta oz. nek ponaredek.
- Na na nosilec pride sam rod holder
- V ta rod holder pride PVC cev, takšnega premera, da gre na tesno notri. Cev je iz dveh delov - se skupaj "sešrafua" tako da dobim koleno 90°. Del ki je v vodi je porezkan tako da se lahko namesti sonda.
- Rod holder ima preklopni sistem tako da samo prekucnem vse skupaj iz desne na levo(na sliki) - v kajak.

Ko bom naslednjič na vodi posnamem in pofotkam.

Zakaj nisem kupil nosilca za FF ki ga scotty ponuja? Zato ker je relativno drag in kolikor sem bral po forumih preveč majav za uporabo med veslanjem. Poleg vsega ga je potrebno vsakič odtegnit preden ga pospraviš na kajak in obratno. :omg:
Post Reply