Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

Hvala Anže za welcome :)

Glede montaže sonarja pa bo potrebna še kakšna slikica zraven, da bom razumel kako si točno namontiral :)

ko utegneš kar poslikaj pa pošlji prosim.
marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

Je kdo razpoložen za skupni ribolov s kajakom?

Jaz imam namen it lovit v soboto zjutraj cca ob 06:30. No če je kak kandidat naj se javi na PM.
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Anze »

Si testiral kajak? Kako je blo? :aaa: :jadranje:
marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

Hello

Ja kajak sem včeraj testiral in funkcionira super:) Še kakšni dodatki manjkajo ampak to bo sčasoma vse prišlo na svoje mesto.

Nekaj ulova je bilo tudi ampak vse C&R, ker je bilo vse podmersko. Predvsem sem ulovil ribone. Ene 5 komadov.
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Anze »

Evo, kot obljubljeno - moj setup za FF na kajaku: https://www.dropbox.com/sh/asxfdka6yvur ... xThJa?dl=0
klemn
Posts: 150
Joined: 14 Dec 2009, 13:18

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by klemn »

marecare333
Posts: 36
Joined: 10 Dec 2013, 14:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by marecare333 »

Hello :)

Evo ribolov iz kajaka je zame kar aktualna stvar odkar je kajak pri hiši.

Trenutno sem bolj na sipah in kalamarih :)

Sem pa prišel na idejo, da bi si na kajak probal namontirati električni motor. Je lih en pri hiši viška pa dejmo tudi to probat. Za panulat bi moralo biti ok.

Ima kdo kakšne izkušnje glede tega?
Montiral bi ga pa sicer na bok kajaka.
Tarzan
Posts: 42
Joined: 03 Dec 2015, 19:24

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Tarzan »

Če ga boš dal na bok kajaka, predvidevam da boš delal kroge, razen če boš cel čas krmaril kot zmešan. :D Ujeti boš moral težišče čolna.
B0ris
Posts: 54
Joined: 01 Nov 2015, 10:54
Location: Dolenjska

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by B0ris »

V načrtu imam kupiti kajak za ribolov izključno samo na morju. Gledam Feelfree Lure 11,5 - lime camouflage. Na voljo so tudi druge barve pa me zanima, ali sploh ima kakšno vlogo/prednost, če je določena barva (kao, da ribe ne opazijo tako hitro kajak, če je določene barve) ? :unsure:

Še vedno sem začetnik, vendar imam veliko voljo in veliko sem se tudi že naučil. Predvsem lovim večinoma na grunt in malo eginga na sipe in kalamare (začel šele lani) :bwahaha:
Dobrodošel bi bil tudi predlog kakšne tehnike uporabiti za lov iz kajaka. Dejansko bom lovil samo v Istri (Novigrad). Kdor pozna ta del okoli Kastanije, Dajle in Marede bo vedel kakšno je dno :fish: :ojej:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by kr'en »

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi kupoval kajak oranžne oziroma kakšne druge na morju dobro vidljive barve. Varnost je prva, in v kajaku je dobro biti viden na daleč, ker že tako ni zelo opazen saj sedi nizko na vodi in tudi prav velik ni.

Kar se tiče tehnik bo po mojem šlo loviti isto kot če bi lovil iz čolna. Eging, bolentino, spinning, zasiran, na drift. Edino kako bi se pri zapetju tune končalo nisem prepričan. :rofl:
Image
Post Reply