Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
fishyakero
Posts: 41
Joined: 07 Nov 2019, 19:16

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by fishyakero »

Ta varianta, ki jo jaz uporabljam ima to prednost, da se da pripeljati kajak tudi čez malce bolj grob teren in da jo je moč razstaviti in pospraviti v kajak. Slabost je ta, da je teža skoncentrirana na krmi in ni najlažje za vlačit vsega skupaj naokoli. Pravijo, da je najbolje imeti voziček nekje na sredi trupa, da je teža obremenitve enakomerneje razporejena.

C tug je po mojem optimalna zadeva....

https://www.youtube.com/watch?v=THMoLRyXjSo
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Đony »

Image
Včeraj sem prvič zaveslal v ozemeljske vode lastne občine 😁
Odsek Vipave,med dvema jezoma med Mirnom in bilji je zelo lep in miren za veslat. Pravo spoznavanje skritih prostorčkov. Nekaj dobrega v trenutni situaciji .

Image


Lp
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by albacore »

:bwahaha: .... ha, zdaj bomo vsaj vedeli kdo je ''0'' pacijent z ''novo vipavsko malarijo'' .......
.......... LP
Image
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Đony »

:bwahaha: res druga slika zgleda kot močvirje , je pa samo cvetni prah okoliških dreves =)
Voda je čista-...še kar čista ,kot se za nižinsko reko spodobi ...
fishyakero
Posts: 41
Joined: 07 Nov 2019, 19:16

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by fishyakero »

Nekaj novih kajak ulovov :-)

https://www.youtube.com/watch?v=rD27b54HmoA
fishyakero
Posts: 41
Joined: 07 Nov 2019, 19:16

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by fishyakero »

Tokrat sem imel priliko preizkusiti pedala za ribiški kajak Feelfree. Priznati moram, da sem bil skeptičen glede hitrosti kajaka za vleko umetnih vab - tu mislim predvsem manjše voblerje za lahko panulo. Zanimalo me je predvsem ali omogočajo koncept ulova manjše ribe (iglica, ušata, šnjur,...) na umetno vabo in potem uporabo te ribe kot žive vabe za težjo panulo (npr. zubo, gof, lica,...). Za lokacijo testiranja sem izbral Ankaran (ne na vaučer :-) ) Izplul sem pri Sv. Katarini in panulal dva mala voblerja do svetilnika pri Debelemu Rtiču, malce okoli ter nazaj. V ca. 3 urah sem prevozil slabih 10 km kar se mi zdi solidno za tako širok kajak kot je Lure 11,5. Glede na opazovanje voblerjev in tresenje palic ugotavljam, da je pogon Overdrive dovolj hiter za namen vleke lahke panule. Ulova sicer ni bilo in ga tudi nisem pričakoval ampak za te stvari je bolj jesen :-) Manevriranje je z ročnim krmiljenjem 8 ball enostavno in praktično. Slogan "Na kolo za zdravo telo" se lahko prenese tudi na morski ribolov!!!

Filmček:
https://www.youtube.com/watch?v=BSlXWNd55TI

Dober prijem!
gglazar
Posts: 2
Joined: 17 Sep 2020, 07:50

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by gglazar »

Pozdravljeni,

Ker nameravam v prihodnosti nabavit kajak - bolj za družinske potrebe (verjetno Sevylor Ottawa) me zanimajo kakšen način morskega ribolova lahko izvajam iz takšnega kajaka.
Zanima me tudi kakšno opremo bi potreboval (kakšno palico in rolo)?

Mogoče obstaja kakšna all-around palica ki bi lahko pokrila več tehnik ribolova?

Vsako leto se vračam na otok Pag (Mandre), kjer sem že lovil iz obale na dnu.. Nisem pa seznanjen s tehnikami kot so egging, jigging in spining.. in če je te tehnike sploh možno izvajati iz kajaka.

Hvala za odgovore.

Lp,
Grega
Sandi
Posts: 72
Joined: 03 Feb 2020, 17:46

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Sandi »

Napihljivi kajaki so za ribolov neprimerni in nevarni, ker potrebujemo veliko ostrih predmetov.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by funt »

Mislim da je med nami vsaj en član ki usoešno lovi na kajak tako vabe kot tudi zobatca. Letos je na Kamenjaku ujel zobatca 9kg iz kajaka in mogoče se javi in pomaga z naveti ;)
Lp.
Funt
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by vizi »

Gglazar, lani spomladi sem razmišljal podobno, nabava napihljivega kajaka za morje, po možnosti za 2+2 (dva odrasla in dva otroka). Najprej sem gledal neke ugodnejše varjante iz Decathlona, Bauhausa,...ipd., tudi Sevylor, potem pa na predstavitvi na Trbojskem jezeru testiral nekaj dražje Gumotexove modele (na priporočilo znancev) in se odločil za Solarja (4.10m, nosilnost 270kg). Med napihljivimi kajaki je raketa, kvalitetne izdelave, robusten, praktičen in hitro se suši. Napihne se ga na do 10x večji tlak kot primerljive druge kajake, kar mu daje bistveno večjo čvrstost, se ne lomi v trupu, hitreje drsi skozi vodo, ni tako klobasaste oblike, več prostora za potnike in prtljago (4 gremo notri bp+2 rukzaka) ...skratka pohvalno!!!

Glede ribolova - običajno kajak koristim za prevoz do s kopnega težje dostopnih ribolovnih mest proti rtom, kjer se izkrcam in potem premetavam jige. (Letos poleti je tako padla strelka 3.5kg)! S sabo tovorim palico, podmetalko, rukzak z ostalo ribiško opremo, hrano in tekočino, posodo za ribe (s pokrovom!). Med veslanjem pogosto za kajakom vlečem lahko panulo (z okroglega koluta iz roke) - male voblerje 4-5gr za ušate, šnjure, skuše. Se dobro obnese! Ob prijemu laks navijem na kolut in ribo odložim v posodo, kjer hranim nož, da ji skrajšam muke...je nekaj improvizacije, pa se da. Velikokrat je zraven sin in gre lažje. O ribolovu s palico iz kajaka ne razmišljam.
Post Reply