Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Post Reply
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by robar4 »

ta način ribolova mi zelo ugaja saj nimam čolna na motor ali barke.preprosto se odpeljem kakih 100-150m od obale in vržem trenek.
uporabljam laks o.25 trnek št. 2...na glavnem laksu je na koncu utež 40g malo višje pa dve stranski vrvici.Z vabo ne kompliciram cca kvadratni cm lignja ali lovka.
na ta način sem ujel bukve,fratre,špare,pirke,oradele.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by proton »

Zna biti fajn improvizirana varianta. Edino na vreme je potrebno malo pazit, da te ne ujame kakšen močan veter ali tok. Sicer pa tega še nisem prakticiral ...
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by robar4 »

glede toka me ne skrbi,pa tudi v nevihti nebi šel lovit.Glede toka je pa tako: imam 25m dolgo vrv na katero privežem večji kamen nato pa vse skpvržem v vodo in to me drži konstantno na enem mestu.lahko pa uloviš kakšne druge ribe kot z obale.
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by lucky78 »

...ja samo pazi kako je z ribolovnim dovoljenjem...ker če gledaš si na morju in na morju po zakonu je treba imet ribiško dovoljenje....he zdej pa malo povprašaj po trgovinah ki imajo prodajo dovoljenj kako in kaj da ne boš dobil kake kazni v vrednosti kakega motoriziranega plovila :omg: :omfg:
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by robar4 »

sploh nevem če bi biu sumljiv en kajakaš..Seveda nebi imel palice ampak motovilo.Prepričan sem da nebi bilo težav.Valda da se jim ne da preverjat enih čoličkov ker bi bilo brezupno tako da dovoljenja ne mislim kupit.(drugače pa če pridejo pa gre celoten sistem v vodo :lol: )
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by lucky78 »

:lol: ja to tudi je ena varijanta samo taki policaji kot so danes ni za dvakrat rečt koga bojo preverjali...verjami prej bojo tebe v kanuju kot enega ''obalnega poslovneža'' v njegovi jahti!!!
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by robar4 »

če bi že kje bili v bližini z njihovim gčiserčkom bi jih opazil 5 min preden bi prišli do mene,jaz pa bi veselo veslal. :aaa:
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by lucky78 »

:lol: pol pa sploh nebi rabil vlečt naveze ven jo kr pustiš v vodi pa še malo popanulaš.......glih da ne gre vse h oštji.... ha ha ha :D
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by robar4 »

ja pa pol bi bil še čist happy če bi ujeu kakšno veliko ribico :aaa:
drugač pa pomoje bi delovalo vse skupi.če bo šlo tko naprej bom kmalu že mreže vleku :lol:
defenitivno pa bi potrgal manj navezov.
firbc
Posts: 77
Joined: 21 Apr 2013, 10:12
Location: Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by firbc »

Pozdrav vsem. Sem nov na forumu (od danes :yeah: ). Prej par let bolj spremljal "državnega" odkar pa se je Albacor preselil s svojimi lignji sem (ga ne bi hvalil, ker bi bilo že kičasto), pa intenzivno tudi tega (sej na "državnem" se pa zadnje čase itak bolj malo dogaja) ... no ker pa je Admin zaklenil še "Ribolovna področja" (mogoče bomo kdaj - tisti bolj nepoučeni - tudi izvedeli zakaj) sem se pa pač registriral :bwahaha: .

Vse je za nekaj dobro, zato izkoriščam tole priložnost in sprašujem glede fishing kajak za morje ... če so seveda na forumu prisotne izkušnje.

Zelo dopadljiv se mi zdi tale kajak/canoe ... NuCanoe Frontier 12 ... http://www.nucanoe.com/models/frontier/ ... distributer za EU je v GB ... cena pride pa cca 1.300 EUR (brez poštnine).
Videti je stabilen, dovolj velik, da gresta gor vsaj dva (včasih družba prav pride, sploh če ribe ne delajo, pa še očitkov ni, da bežiš od familije). Videti je, da iz njega lahko narediš ni-da-ni.

Imam pa vprašanja/dileme glede obnašanja kajaka na morju:
1. ali je po vaše tole primerno za morje?
2. ali mislite, da te v tej zadevi ne zalije ravno vsak bedak, ki z gliserjem pri..zdi mimo? Imel dolgo časa tudi barko, pa vem kaj bedaki delajo.
3. ali je na 12'' res dovolj prostora za dva al je to samo marketing?
4. alternativa bi bil manjši gumenjak, samo bi pa zadevo uporabljal tudi na Krki (vikend v Šentjerneju) tam bi me pa z gumico mal čudno gledali ... v smislu: spet en k ne ve kje je morje :aaa:

... prebral tudi zadevo na "državnem" forumu glede fishing kajakov (RTM, Ocean, Prion, ...), samo vsi večinoma samo za eno osebo, jaz bi pa za dve ... pa na tega je opcija še motorček ... če ti ravno ogljikovih hidratov zmanjka .. torej vsako mnenje/izkušnje dobrodošle. Tudi predlogi za druge 2-osebne fishing kajake dobrodošli.
Post Reply