Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Astilec »

Sandi wrote: 06 Apr 2021, 21:57 Saj veš, kako gre. Kupiš in šele sčasoma spoznaš vse razlike, nekatere pomembne. In si želiš višje.
Menim, da je 7 col pravilna izbira.
Če gledaš podrobneje sonarje do 5 col boš opazil vse slike na 10m (30 feet) globine in na jezerih. Če iščem sonarje za morje, se začno tam nekje okoli tvoje cenovne pozicije.
Povedati hočem, da s sidescan (side imaging, structure scan...) še ne dobim za ribolov uporabne informacije, čeprav jih morda gledam.
Mogoče Mega pri Helixu daje podrobnejše slike, ki so tudi bolj uporabni.
Bi vzel helixa DI in ne SI, ker kakor sem prebral ti SIDESCAN, ne pomaga kaj dosti pri normalni ribičiji (je baje bolj za potapljače)
Sandi
Posts: 72
Joined: 03 Feb 2020, 17:46

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Sandi »

Ja in ne. Če kupuješ za kajak, boš težko lovil nad 25m, ker je sidranje globje težje. S kajakom izvajaš priobalni ribolov. Torej nekje v maksimalnem rangu SI.
Drugi faktor je, katero morje ti je bližje oziroma si tam pogosteje.
Npr. zahodna in vzhodna obala Istre je kot dan in noč. Zahodna položna, vzhodna hitro na globinah. Kdor s čolnom lovi na 30+ je SI in tudi DI kmalu neuporaben.
O tem ti povedo že razmerja. Stlači 20m globoko morje na vsako stran 20m v SI. Kolikšna bo procentualno ribica v 800 pikslov širokem zaslonu, če ta zajame npr 160 m2?
Ribe na osnovi SI še nisem ujel, pomagalo pa mi je pri dojemanju strukture dna na širšem področju.
V vsakem primeru boš imel za kajak odličen sonar.
sezanasezana
Posts: 2
Joined: 07 Feb 2020, 15:10

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by sezanasezana »

Nimam še kajaka, kaj poznavalci pravite na tole

https://www.subito.it/nautica/canoa-da- ... 463020.htm
fishyakero
Posts: 41
Joined: 07 Nov 2019, 19:16

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by fishyakero »

Izgleda dpbro. Ima rod holderje in videti je, da nastavljive sedeže, Prav hiter verjetno ni. Glede na to, da je predviden za 2 osebi lahko solo brez problema montiraš el. motor in akumulator. Pa dva gresta lahko lovit. Za ta denar izgleda super. Za začetek je najbolj važno, da si na vodi in da greš lovit. Potem pa sčasoma že ugotoviš kaj rabiš.
luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by luc »

Sem imel en dopust, praktično identičen kayak (ista oblika, oskubljena verzija brez opreme).
+ zelo stabilen. Stoji se na njem brez težav.
+ velika nosilnost. Dva odrasla + kuža + krama za cel dan bp.
+ trpežen material. Ostre skale se mu poznajo, a bolj lepotno, kot strukturno.
+ cena.

- počasen. Če sta gor dva, in oba veslata, še nekako gre. Če si sam in naložen, ne gre nikamor. Motor bi bil super dodatek.
- plovne lastnosti. Plovba proti vetru, valovom, toku je matranje. Reč je narejena bolj za reke in jezera, kot za morje.
- teža. Če si sam, si omisli kakšno varianto vozička ali koles. Za nakladanje na streho avtomobila, sta skoraj nujna dva.

Upam, da pomaga.
sezanasezana
Posts: 2
Joined: 07 Feb 2020, 15:10

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by sezanasezana »

Hvala, prav vsako mišljenje pomaga
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Astilec »

sezanasezana wrote: 31 May 2021, 13:35 Hvala, prav vsako mišljenje pomaga
Sem ti pisal v ZS!
RibicPepe
Posts: 80
Joined: 27 Mar 2019, 20:17

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by RibicPepe »

Ima kdo priporocilo za napihljiv kajak, ki nima tistega neoprena cez, da je dober za 2 osebi. Da je stabilen. Upor vode med veslanjem mi je vseeno.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by vizi »

Že tri sezone na morju veslam z Gumotex Solar-jem. To je za morje v kategoriji napihljivih kajakov super kvalitetna zadeva (glej temo Duga Uvala, kjer ga večkrat omenjam v poročilih) . Kompakten, čvrst (se ne lomi), stabilen z ravnim dnom (lepo drsi po vodi) in za 2 odrasli osebi zelo na komot pri dobrih 4m dolžine. Pa še hvaležen material je za čiščenje in hitro sušenje.

https://www.gumitehna.si/colni-oprema-g ... olar-12860

Če ti ta model ne ustreza, poglej še druge Gumotexove!
RibicPepe
Posts: 80
Joined: 27 Mar 2019, 20:17

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by RibicPepe »

Hvala Vizi. Sem po slikah mislil, da je to plastičen kajak.
Koliko časa pa potrebuješ, da ga napihneš?
Post Reply