Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Odgovor Napisal/-a albacore » 20 Mar 2020, 15:50

SuperB napisal/-a:
20 Mar 2020, 08:44
No ravno smernik sem pogrešal in ga že nekaj časa čakam (problemi s pošliljkami), ker Sava le ima svoj tok, in je bilo očitno, da te nekam potegne. Saj med samim veslanjem ni teh težav, ker se z vesli usmerjaš. Med ribolovom brez smernika, bi bilo pa zelo težko oz. skoraj nemogoče ohranjati smer. Glede FF sem gledal ne ravno najcenejšega HB HELIXA SI. To se moram še odločit oz. najti nekoga, ki ga ima, da se malce pogovorim z njim.
..... :bwahaha: ko dobra riba zagrabi ti smernik ne nuca čisto nič

https://www.pinterest.com/pin/331577591 ... CzETU5KMCB
.......... LP
Slika

Sandi

Odgovor Napisal/-a Sandi » 21 Mar 2020, 18:44

SuperB napisal/-a:
20 Mar 2020, 07:53
Opazil sem nekaj slabosti, za katere imam že plan izdelave. Prav tako bo na kajaku nekaj modifikacij in dodatkov.
Že v začetku modifikacije načrtuj iz umetnih mas, če je le mogoče. Voda, tudi sladka in kovina ni dobra kombinacija.
Smernik imaš na nožno upravljanje?

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 21 Mar 2020, 21:58

Smernik je predviden iz aluminija na nožno krmiljenje.
-broken HART- episode 2.

fishyakero

Odgovor Napisal/-a fishyakero » 22 Mar 2020, 12:17

Lepo :yeah:

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 22 Mar 2020, 18:01

Sandi napisal/-a:
20 Mar 2020, 13:42
To je verjetno najboljši ribolovni kajak, trenutno dobavljiv v Sloveniji, odvisno za kaj se prednostno odločimo. Ali za FF pad, ali za nožni pogon.
Morda v razmislek glede napajanja FF. Imam vse na Lipo baterijah in dvojni polnilec. Za FF imam 3S 5000 mAh pack. Za 4-5 ur konstantnega delovanja nikoli porabil več kot 60% baterije. Je bistveno manjša in lažja kot kakšen svinčen akumulator. Pri prestavljanju FF-ja ni zanemarljivo.
Škoda... jaz bom potem svojega moral uvozit s Hrvaške:) :aaa: ko bom velik...

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 22 Mar 2020, 18:03

Sandi napisal/-a:
20 Mar 2020, 13:42
To je verjetno najboljši ribolovni kajak, trenutno dobavljiv v Sloveniji, odvisno za kaj se prednostno odločimo. Ali za FF pad, ali za nožni pogon.
Morda v razmislek glede napajanja FF. Imam vse na Lipo baterijah in dvojni polnilec. Za FF imam 3S 5000 mAh pack. Za 4-5 ur konstantnega delovanja nikoli porabil več kot 60% baterije. Je bistveno manjša in lažja kot kakšen svinčen akumulator. Pri prestavljanju FF-ja ni zanemarljivo.
Škoda... jaz bom potem svojega moral uvozit s Hrvaške:) :aaa: ko bom velik... se mi zdi, da ribiški kajak brez pedal ponuja veeeeeeliko manj kot s pedali. Tako, da... Hobbie, enkrat boš moj.

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 23 Mar 2020, 08:46

Sem tudi hobije gledal. Samo je cena blizu x2 ucrazy? Možnost pedalov je tudi na tem, ampak me ne mika, ker potem izgubiš sonar pod.
-broken HART- episode 2.

Sandi

Odgovor Napisal/-a Sandi » 23 Mar 2020, 10:35

Verjetno nihče vsega ne nakupuje naenkrat, zato dobro načrtovanje preprečuje kasnejše stroške ali nezadovoljstvo nad svojimi odločitvami.

Pred nakupom si je dobro odgovoriti najprej kakšen je naš ciljni kajak:

na kakšen ribolov ciljamo: ribolov na dnu, jig, spin, lignjelov, panula

in potem

tip vode: morje, sladke vode
sonar: ne, centralno pritrjen, stransko pritrjen
sonar: chirp, downscan, sidescan, GPS
sonar sonda: stranska pritrditev, pritrditev na dnu
lovna globina: do cca 20 m, nad 20m
vir energije: ne, svinčev akumulator, LiPo LiFe.. baterije
sidro: da, ne
pogon: veslo, nožni, elektromotorni
zavijanje: veslo, ročni smernik, nožni smernik
dolžina kajaka

Vsak od teh parametrov vpliva na tip ribolova in o vsakem lahko debatiramo o prednostih in slabostih. O parametrih je dobro razmišljati tako glede uporabe na vodi, kot pri vstopu ali izstopu iz vode. Če smo npr. v kampu ali puščamo kajak zunaj želimo preko noči vso vrednejšo snemljivo opremo pospraviti na varno.

Uporabniški avatar
Đony
Kraj: Krašowc

Odgovor Napisal/-a Đony » 23 Mar 2020, 11:39

No pa se oglasim še jaz, imam ROTO LOL 1 Weekend , predelan v fishing (dodani tri nosilci za palice, sidro in na zadnje še sonar :) )
To tazadnje je v fazi priprav, sondo sem pritrdil na notranjo stran trupa kajaka (nekje sem videl da se da , da kaže enako razen temperature vode in to zato ,da ga ne odlomim po plitvinah, povejte vaše mnenje prosim)(sonda je tisto črno na sredini slike pritrjena z lepilom,vodoravna in fiksna)

Slika

FISH FINDER EAGLE CUDA3000 mi je dal kolega , ki ga ne rabi več napajanje pa bom imel prek 12v 7.1Ah baterije, ki se bo nahajala v trupu čolna
Slika
Včeraj sem ga hotel priklopit ,pa sem ugotovil da je konektor za zamenjat, tako , da za zdaj je še teorija =)

Glede kajaka pa za ribolov , za katerega ne delaš nekih km po vodi je kajak odličen. stabilen in z polno prostora za odlaganje svari. Kar sem si kupil daljše veslo je tudi premikanje dosti lažje .Iz 215 šel na 230cm.
Je pa kot vsaka stvar. Osnova je tolko in vsaka izboljšava, nadgradnja je še enkrat tolko...=)

Sandi

Odgovor Napisal/-a Sandi » 23 Mar 2020, 14:04

Đony, dovoli mi, da malo kritično ocenim tvoj kajak. Mogoče za tiste, ki bi se odločali za kaj podobnega.

Kajak se mi ne zdi primeren za morje iz naslednjih razlogov.
- Njegova dolžina je 3m. Vodne linije najbrž nima več od 2,5m. Ker je kratek, to pomeni več zibanja. Dolžina kajaka ti pomagata pri periodi vala. Če je tvoj kajak daljši od dveh vrhov vala, bo zibanja manj. Krajši kot je kajak, toliko več bo spuščanja in dviganja preko valov.
- nos sicer ima neko špico, ampak je ta bolj za držanje smeri. Ker je nos plosko ukrivljen navzgor, se v valove zaletavaš, namesto režeš ali prebadaš. Predvidevam, da porabiš veliko več energije za premikanje.
- sedišče je integralni del kajaka. Težje je dalj časa sedeti tako pokrčen, kakršen koli vdor vode pomeni sedenje v mokrem.
- imeti sonar je mnogo mnogo bolje, kot biti brez njega, je pa zastarel. Enobarvni zaslon ne omogoča razlikovanja med trdim in mehkim dnom. T.i. fish ID s tistimi znaki rib je neuporaben, ker te samo bega. Daje polno lažnih zadetkov. Imaš pa zelo pomemben podatek o sami globini, verjetno na kateri globini je vaba. Če z njim razbereš strukturo dna, ali je raven ali kamnit je že veliko.

Odgovori