Rola za ribolov iz čolna

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by BlazPorenta »

Berem naokli in tu, pa vidim, da veliko ribicev uporablja baitrunner modele za ribolov iz colna. Daiwa BG to ni (ce prav razumem), torej, ali baitrunner naredi dosti razlike v tehniki in uspehu, ali je to bolj kot ne stvar osebne preference pri temu nacinu lova?

In vase mnenje za Shimano baitrunner DL? http://www.trofeja.si/artikel/rola-shim ... odel-2016-
Cenovno se mi zdi ugoden, glede na ostale predloge tukaj, plus to, da je Shimano. 10k je verjetno kar velika, tako da 6k zna biti prava izbira?
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by hoba123 »

Nevem zakaj bi rabil baitrunner rolo, nima prednosti
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by BlazPorenta »

Hvala, zato vprasam. Se sele spoznavam z raznimi tehnikami ki obstajajo, in potem kar poberem po netu :)
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by Aha »

Sam uporabljam Shimano baitrunner 8000 OC. Baitrunner je super za čoln. Sem ga uporabljal za lov snapperja (zobatec), kingfisha (gof) in kovača iz čolna. Meni je super, ker ga lahko uporabljaš za straylining in za živo vabo. Riba ob ugizu ne čuti odpora in odplava z vabo, ko si pripravljen samo zategneš. Z njem sem ujel kar nekaj snapperjev in kovačev. V trofeji imajo D model, ki je podoben OC-ju, samo malenkost drugačno razmerje ima. Odvisno kakšno tehniko boš izbral ampak sam sem mnenja, da lahko ''pripomore k bolšemu'' ulovu če ga pravilno nastaviš.
Remu
Posts: 10
Joined: 25 Apr 2013, 09:19

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by Remu »

Tako kot je napisal Aha. Prednosti so, samo vedet moreš zakaj rolo uporabljat. Tudi za panulo lignjev in brancinov so odlične. Nastaviš zavore na željeno moč in to je to. Drugače nimam občutka koliko zategnit zavoro, sploh ko ti prime velika riba, katere nisi imel že nekaj časa gor.
Ne vem, če je ta model odporen na sol. Priporočal bi ti Penna Spinfisher. Obstajajo baitrunner in navadni. Velikost 6000 je taprava za vse, če le ni pretežka za skozi držat v roki.
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by hoba123 »

Zakaj pa tega ne narediš kar s sprednjo zavoro na roli? saj ko naštimašzavoro probaš z roko kako gre laks ven in potem pri ugrizu samo zaviješ zavoro odvisno kaj loviš.
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by SuperB »

Ker ne veš koliko zategniti, da si na nosilnosti, ki jo še prenese vrvica-sistem + časovno ti ne zlaufa in ne daš dobre kontre.

(samo primerjam z lovom na grunt iz naših rek)
-broken HART- episode 2.
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by Aha »

Ko ves na katero ribo se spravis si nastimas sprednjo (nastimas jo primerno ciljani ribi), potem pa se baitrunner ki ga nastavis glede na to kaksno moc ima riba (do kje ne cuti odpora oz je ta minimalen, da jo malo zrajca). Ko ugrizne naredis obrat da se baitrunnet izklopi in zategnes (strike). Tako ti takoj iz baitrunnerja skoci na prednjo, ki pa je ze nastimana kot mora biti. Ko imas nekaj lustnega gor nimas casa stimat bremze itd. (Tudi prehod iz brez upora na bremzo je lahko prevelik in strgas) Je pa tako... Vse se da ce se hoce samo dejstvo pa je, da je to z baitrunnerjem lazje oz so moznosti, da ribo dobis vecje. Odlicen je npr. za orade. Zagrize v majhen odpor in se malo sprehodi po dnu nato pa zategnes.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by BlazPorenta »

Hvala za odgovore!
User avatar
mihat
Posts: 46
Joined: 22 Feb 2016, 15:08
Location: Koper

Re: Rola za ribolov iz čolna

Post by mihat »

Odvisno kje boš lovil in kaj boš lovil.
Če se boš šel klasični ribolov si vzami čim lažjo palico in mlinček...dolžine cca 3 metre...in mlin z bremzo do 9 kg.. Špica naj bo čim tanjša...akcije do 100 g....če boš dosti na vodi si vzami mlin odporen na sol....
Jz osebno sem mnenja da je na barki najboljši mlinček na klasično bremzo....nč bajtranerja....itak držiš palico v roki in ne čakaš da bi riba odvlekla...bremzo si pa vnaprej naštimaš...
Če pa imaš namen lovit na panulo....al pa težje ribe bo pa treba vprašat druge ker jaz nimam izkušenj...kar sem gledal po youtubu noben ne uporablja bajtranerja.

Ps...jz osebno uporabljam penn regiment teleboat 3 m....rola okuma ceymar 55... Gor imam navito špagico daiwa 0.17....
Nimam nobenih težav pri slovenskih ribah :)

Lp
Post Reply