pletene vrvice

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Post Reply
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

pletene vrvice

Post by jernej »

Pozdravljeni.
Mene pa zanima nakup te pletene vrvice,da bi lahko 5 dni v letu lovil iz barke.(do globine 60 metrov).
Pravijo, da je bolj začutiš kdaj imaš prijem,ker imaš samo 2 metra laksa.
Me pa zanima na kaj naj bom pozoren pri nakupu.
Kakšna barva?
Koliko naj bo debelina?
In ene so sintetične ,ene polietenske.-kaj to pomeni,katera je boljša.
In če kdo ima kakšen video, kako se priveže konec te vrvice z laksom.
Hvala za vaše odgovore.
Lp:Jernej
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: pletene vrvice

Post by blisk »

viewtopic.php?f=15&t=460

tukaj preberi

sam za boletino uporabljam power pro 0.19. Komot bi bila tanjša ampak ta je bila pri roki :yeah:
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: pletene vrvice

Post by 5er »

jernej wrote:Pozdravljeni.
Mene pa zanima nakup te pletene vrvice,da bi lahko 5 dni v letu lovil iz barke.(do globine 60 metrov).
Pravijo, da je bolj začutiš kdaj imaš prijem,ker imaš samo 2 metra laksa.
Me pa zanima na kaj naj bom pozoren pri nakupu.
Kakšna barva?
Koliko naj bo debelina?
In ene so sintetične ,ene polietenske.-kaj to pomeni,katera je boljša.
In če kdo ima kakšen video, kako se priveže konec te vrvice z laksom.
Hvala za vaše odgovore.
Lp:Jernej
Bom še jaz povedal svoj nasvet, imam kar nekaj bolentina za sabo takega in drugačnega. Torej jaz ti svetujem da kupiš tanko pletenico, torej tam debeline cca 0,12 - 0,15mm(odvisno kako trdo palico imaš), kakor si lahko že prebral tukaj na forumu, dražje pletenice so tanjše in imajo večjo nosilnost za svojo debelino. Nositlnosti več kot 15lb ne potrebuješ.

Zakaj je boljša tanjša pletenica, predvsem ker bo imela občunto manj upora kakor lax 0,30mm in se ti ne bo ustvarjal lok do vabe in zato boš bolje čutil prijeme in se na njih hitreje odzval.

Za združit lax in vrvico ti priporočam yukatan knot - https://youtu.be/VbgVO0sWhP8
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
krist2
Posts: 7
Joined: 01 Nov 2018, 14:51

Re: pletene vrvice

Post by krist2 »

Živjo. Ali uporabljate pri ribolovu iz čolna na dnu pletenico ali laks in v kolikor uporabljate plenico ali uporabite za blaženje sunkov rib shock leader? Meni je pletenica super ampak zaradi njene izredne togosti se zgodi, da fluorocarbonska predvez dokaj hitro popusti. Kakšne so vaše izkušnje?
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: pletene vrvice

Post by BlazPorenta »

Zdravo! Sam uporabljam pletenico, saj zelim imeti takojsno informacijo, ce je riba na 30+ metrih aktivna. Sicer iz colna na dno vec ali manj lovim arbune, tako da riba se ni presegla pol kile, ampak ni fluorocarbonska predvez se nikoli popustila. Uporabljam 0,28 predvez, dolzina 1-1,5m.
krist2
Posts: 7
Joined: 01 Nov 2018, 14:51

Re: pletene vrvice

Post by krist2 »

Ja. Preko vrvice se res dobro zazna ribo. Problem pri meni je FC predvez 0,20 mm. Na žalost sem že izgubil ribo zaradi pretrgane predvezi. Ravno zato so mi priporočili cca 10 m shock leaderja, da zaradi elastičnosti omili sunke večjih rib.
Post Reply