Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by Tin »

PA uredu za večje ladje kamen itak ne pride v poštev. Mislil sem za kakšne gumice pa čolne recimo do 4 - 5 metrov. Nisem še slišal, da bi komu zatežili, ker je bil sredi morja zasidran z kamnom.


Kar se pa tiče drobiža pa pač ne loviš ga namensko, ampak je tako , kot je Daniel R. napisal bolj agresiven od ostalih rib, da pač drobiž najprej ven vlečeš. (Vsaj galebi se nasitijo :D).
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

Tin wrote:PA uredu za večje ladje kamen itak ne pride v poštev. Mislil sem za kakšne gumice pa čolne recimo do 4 - 5 metrov. Nisem še slišal, da bi komu zatežili, ker je bil sredi morja zasidran z kamnom.
Kar se pa tiče drobiža pa pač ne loviš ga namensko, ampak je tako , kot je Daniel R. napisal bolj agresiven od ostalih rib, da pač drobiž najprej ven vlečeš. (Vsaj galebi se nasitijo :D).
Sej moja barka je dolga 4,9 m... malo heca mora bit. :rofl: Za kako malo gumico, bi blo pa verjetno OK. Sej kolikor sem jaz razumel je ta varianta mišljena zato, da se izogneš izgubi sidra, a ne?

Jaz s "klasičnim" drobižem (knezi, pirke, špari...) nimam večjih problemov kadar lovim malo globlje cca. 30 - 40m. Pri globinah do 20m pa je to neizogiben pojav.
Jaz se trudim, da tudi drobiž spuščam kar se da nepoškodovan in ga mečem galebom izjemoma samo takrat kadar je riba preveč poškodovana, da bi preživela.

Spuščam tudi vse podmerske ribe (če le poznam mero). Npr. za ribona (arbuna) je mera 12cm, če se ne motim. Jaz obvezno spuščam vse manjše od 20cm. Zato pa zelo pazim, da imam laks napet, ker drugače ribon požre tako globoko, da ga praktično ne moreš več rešiti. Sej na koncu ni podmerski (če požre trnek VMC št. 4), ampak vseeno, jaz nisem ravno zadovoljen.
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by Tin »

Namenjeno je predvsem izgubi sidra ja.

Samo če loviš recimo 20m globine ali več vsaka riba umre, ker ji mehur poči. Vsaj jaz imam take izkušnje.
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by lucky78 »

Tin wrote:Samo če loviš recimo 20m globine ali več vsaka riba umre, ker ji mehur poči. Vsaj jaz imam take izkušnje.

:yeah: toj je pa res ja predvsem kaki guati ko se jih privleče na plano jim mehur kr ven skoči...
Image
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by Tin »

Kiri so že guati? Vučiči? Male pirkice?
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

Tin wrote:Samo če loviš recimo 20m globine ali več vsaka riba umre, ker ji mehur poči. Vsaj jaz imam take izkušnje.
Je potrebno pazit, da jih ne dviguješ prehitro, tako ima riba čas, da sproti med dvigom izenačuje tlak (podobno kot potapljač). Jaz tudi iz 40m globine potegnem večino rib brez poškodbe mehurja. Ko kontriram približno ocenim kako velika je riba, če je mala, potem navijam zelo počasi, če je večja, potem tako ni panike, ker jo itak ne spustiš.
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by Tin »

No na to pa nisem niti pomislu. Hvala za nasvet :)
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by lojz »

Ali je že kdo uporabil fishfinder za globino ,vrsto tal in podobno?
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by funt »

Fishfinder je skoraj obvezno orodje pri vsakem "tapravem" ribolovu iz barke.
V bistvu ne gre toliko zaradi rib, ki jih prikazuje, kot za scan terena.
Ribču z izkušnjami konfuguracija i vrsta dna povesta v bistvu vse.
Sam se ga uporabil le nekajkrat ko sem lovil na barkah od drugih, planiram pa letos nabaviti enega prenosnega za mojo malo gumico.
verjetno nekaj takšnega: http://www.fishfinder-store.com/piranha ... table.htmll
Lp

funt
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

lojz wrote:Ali je že kdo uporabil fishfinder za globino ,vrsto tal in podobno?
Seveda, na moji pasari je montiran Garmin 421s. Skratka nepogrešljivo orodje za ribolov iz barke, predvsem za panulo, kjer je poznavanje konfiguracije dna bistvenega pomena, ker pomeni manj zapenjanj. Tudi poznavanje hitrosti vleka je zelo pomembno, seveda potem rabiš tudi GPS. Tudi pri bolentinu in drugih vrstah ribolova iz barke še kako prav pride.
Post Reply