Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kr'en »

Direkt iz čolna dol se orado lovi na fiksnega, vsaj jaz tako lovim. Saj čutiš prijem in samo zategneš. Še celo dovolj specifičen je, da če veš da so tam orade boš tudi vedel kdaj se orada vrti okoli trneka. :)
Image
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by funt »

Moje mnenje je, da sta orada in mol, dve tako različni vrsti, da bi jih težko ciljno lovil na isti pošti.
Možno je vedno je pa malo verjetno.
Prej bi pričakoval marsikatero drugo ribo, ki pa se bo ujela tudi na fiksni sistem.
lp
funt
rtmktl
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2012, 19:12

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by rtmktl »

Ja, redko se zgodi, da prime še kakšen ribon, to je pa to. Pa bi kje blizu te lokacije lahko lovil tudi orado?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kr'en »

Ribona in orado na istem mestu še morda ujameš, ribona in mola sploh, orado in mola pa, vsaj pri nas, bolj ne kot ja. Zato se tam kjer prijemajo riboni in moli z oradami nebi preveč ukvarjal. Lahko pa se zgodi da kakšna priluta v globino in prime. Je pa bolj verjetno da ti useka brancin., šnjur, plavica, skuša...
Image
rtmktl
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2012, 19:12

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by rtmktl »

V soboto grem spet malo poiskusit srečo. Tokrat s čolnom. Imam pa eno (začetniško) vprašanje. Vedno se nekje zasidramo in nato tam lovimo ponavadi cel dan. Ali ima smisel vmes poiskusiti tudi z lovom na sipe/kalamare. Nikoli še nisem lovil sip ali kalamarov, tako da se bom verjetno kar malo lovil, a vseeno. Sem pa kupal nekaj puščev, tipa KLIK. Kako se te zadeve sploh mečejo (tudi iz obale) glede na to da so res lahke in da ne morejo leteti prav daleč.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by blisk »

To je pušča velikosti 2,5 kar pomeni da ima tam 10-15g. Mečeš brez problema.
rtmktl
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2012, 19:12

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by rtmktl »

V soboto smo trije lovili nekje med Piranom in Strunjanom. Lov je bil bolj kot ne klaveren. Ujeli smo par molov, nekaj ribonov in enega kokota (prvič v živo videl to čudovito ribo). Ko smo se vračai nazaj proti Luciji smo malo popraševali še ostale ribiče, ki so lovili, a prav vsi so pojamrali, da je bil ulov slab. Le eden, ki se je ravno vračal iz bolj "odprtega" nam je pokazal dve oradi, morda tam okoli kilograma.
Ace!
Posts: 67
Joined: 20 Sep 2012, 12:43
Location: Šempas
Contact:

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by Ace! »

rtmktl wrote:V soboto grem spet malo poiskusit srečo. Tokrat s čolnom. Imam pa eno (začetniško) vprašanje. Vedno se nekje zasidramo in nato tam lovimo ponavadi cel dan. Ali ima smisel vmes poiskusiti tudi z lovom na sipe/kalamare. Nikoli še nisem lovil sip ali kalamarov, tako da se bom verjetno kar malo lovil, a vseeno. Sem pa kupal nekaj puščev, tipa KLIK. Kako se te zadeve sploh mečejo (tudi iz obale) glede na to da so res lahke in da ne morejo leteti prav daleč.
Samo prava palica in tanek laks recimo od 0,18 do 0,25 pa bo letelo dovolj daleč. Večina lignjelovcev stavi na flourcarbon.
User avatar
SiLk4
Posts: 46
Joined: 22 Jan 2012, 17:31

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by SiLk4 »

A se je že kdo lotil tataki? Oziroma ima kdo kakšen dober sistem za lovlenje lignjev in sip iz čolna v driftingu?

Jaz sem imel do sedaj nekaj uspeha na naslednjo navezo:
-svinec 20 g
-50 cm višje DTD glavoč 2
-50 cm DTD glavoč 2.5
-50 cm DTD profi bukva

Lahko kdo opiše svoj sistem, ker moj ravno ni preveč uspešen in bi rad probal kaj novega :D
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kr'en »

Kupiš DD Spiderje in driftaš s tokom. Spustiš spiderja na dno, parkarat skosneš gor in ga držiš nad dnom medtem ko te tok nosi.

Jaz na ta način še nisem lovil, tako da govorim kar so mi povedali in kar sem videl na netu. Je pa Jolly lovil tako in bo on morda kaj več povedal.
Image
Post Reply