Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by lojz »

Ali ima kdo Garmin 140.Vem,da obstajajo boljši.Zanima me če je ta Garmin zadovoljiv za takšen povprečni (dopustniški)ribolov.
L.P. Lojz
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

lojz wrote:Ali ima kdo Garmin 140.Vem,da obstajajo boljši.Zanima me če je ta Garmin zadovoljiv za takšen povprečni (dopustniški)ribolov.
L.P. Lojz
Sem malo pogledal karakteristike na spletu.. načeloma bi moral biti OK, ima dvofrekvenčno sondo in osnovne funkcije. Pri panuli boš pogrešal podatek o hitrosti, vendar za to rabiš še GPS.
kulman
Posts: 10
Joined: 03 Nov 2011, 18:52

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kulman »

Jaz lovim z mini ribiškim setom na čolnu ko se zasidramo zraven dveh otokov (Male in Velike Sestrice).In lovim samo ušate ampak te ribe so pametne in nočejo zagrabit :damn: imate kakšen nasvet?
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by funt »

kulman wrote:Jaz lovim z mini ribiškim setom na čolnu ko se zasidramo zraven dveh otokov (Male in Velike Sestrice).In lovim samo ušate ampak te ribe so pametne in nočejo zagrabit :damn: imate kakšen nasvet?

Mogoče uporabljaš obtežitve? Ušata je ena izmed najbolj previdnih rib in s sistemi z obtežitvijo (svinci) jih je izredno težko lovi. Na nekaterih področjih skoraj nemogoče.
Ušata se iz čolna lovi večinoma na "kurenat". To pomeniš, da najdeš pravo pošto z ustreznim morskim tokom, se pravilno sidraš, nujno nabrumaš(najbolje sardela), in spustiš sistem (brez obtežitev) v tok. Spustiš cca 15 paš in čakaš. Ko pridejo jih praviloma slišiš na površini in v kolikor jih ne splašiš se da naloviti cel kup v zelo kratkem času. Na podoben način se lovi tudi kantarje, vendar se tam praviloma uporabi nekaj obtežitve.
Izreno pomembno je, da si na čolnu takorekoč neslišen. Ko se spušča sidro se ga ne meče ampak spusti, ribe se previdno vleče ven,....
Sam največkrat lovim na ligenja, sardelo, iglico,.......

lp

Funt
kulman
Posts: 10
Joined: 03 Nov 2011, 18:52

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kulman »

Mi lahko kdo opiše kaj pomeni kurenat :?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kr'en »

tok, morski tok, če loviš na kurenat pomeni da loviš z tokom, čoln ni sidran ampak ga nese morksi tok. Upam da prav vem.
To so ribiško-primorski izrazi. :) Pošta je pa ribolovna pozicija.
Image
kulman
Posts: 10
Joined: 03 Nov 2011, 18:52

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kulman »

Hvala
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

kulman:

Ušate se lepo lovi tudi na panulo (na vlek) z voblerji. Moraš najti pravo pozicijo in termin. Leta 2009 sem jih lovil v prvi polovici junija kot za šalo, si spustil sistem v vodo, odvil 30m laksa in že je bilo treba ustaviti motor. Lani in letos pa sem ujel komaj kakšno.
turx
Posts: 53
Joined: 13 Jun 2012, 17:30

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by turx »

Ko prispete v nov kraj, po čem se odločiti, kje loviti? Kako veste če je mesto dobro ali slabo? Ali enostavno poskušate različna mesta, dokler ne najdete pravega?
rtmktl
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2012, 19:12

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by rtmktl »

V soboto grem lovit z barke (čolna). Ponavadi lomimo nekje med Izolo in Koprom, mislim, da je nekje tam tisti Rex. Ponavadi smo kar prvi na vodi v kakšni uri pa se okoli nas nabere tudi 5-10 čolnov. Potem pa ali lovimo kar na pravem mestu, ali pa drugi mislijo na smo kakšni profiji in lovijo v bližini. Potem pa se nabirajo po principu: "Glej, tam jih je že toliko, sigurno so ribe tam!" :yeah:
Sedaj pa me nekaj zanima. Na tej lokaciji ponavadi lovimo izključno mole. Lovimo s palico na fiksen svinec. Bi bilo vredno poskusiti na drsni svinec in upati na kakšno orado ali še kakšno drugo ribo?
Post Reply