Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Post Reply
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

Tale tema je namenjena ribolovu iz barke s klasičnimi (organskimi) vabami.

Diskusija, mnenja, ideje, vprašanja in še kaj...

Zanima me zlasti kake predveze uporabljate, kako jih konstruirate, kaka nova ideja...

... in trneki, ki jih uporabljate, ali uporabljate take z dolgim vratom?

večkrat se mi je zgodilo (na srečo je bila riba večinoma že v čolnu), da je laks na prami prišel ribi, ki je globoko požrla na zobe in se je pretrgal. Najprej sem mislil, da je kriv laks, ki je bil malo starejši, pa sem ga zamenjal, toda tudi z novim se mi je ponovilo.

Ima kdo podobne izkušnje?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by tinker »

Huh, tle sem pa gol in bos. Nimam čolna in na ta način še nisem lovil...
Bom samo prebiral.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kr'en »

tinker wrote:Huh, tle sem pa gol in bos. Nimam čolna in na ta način še nisem lovil...
Bom samo prebiral.
Sva dva. :mrgreen:
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

pa sej predvezi za lov iz obale so večinoma zelo podobni tistim, ki ji uporablajmo za lov iz čolna..
Kako pa tam skonstruirate zadevo?

Po moje neko posebno znanost delat iz stvari, ki se razlikujejo le v minimalnih podrobnostih tudi nima smisla.

poskusita kdaj loviti iz čolna, če se pokaže možnost; tudi jaz sem sprva čoln uporabljal le za panulo, potem sem pa enkrat s frendom na barki videl kako preprosta in učinkovita je zadeva... nobenega zapetega svinca, nobenega utrganega predveza, nobenega plavanja (uboge punce) za zakačenim "dragocenim" predvezom,..., nobenega :grrr: ...
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by tinker »

RibAr wrote: ...poskusita kdaj loviti iz čolna, če se pokaže možnost; tudi jaz sem sprva čoln uporabljal le za panulo, potem sem pa enkrat s frendom na barki videl kako preprosta in učinkovita je zadeva... nobenega zapetega svinca, nobenega utrganega predveza, nobenega plavanja (uboge punce) za zakačenim "dragocenim" predvezom,..., nobenega :grrr: ...
že res, vendar se iz čolna lovi druge ribe kot pa z obale....vsaj večinoma, sam pa se trudim z oradami, ki jih je poleti še vedno najlažje ujeti z obale...z arbuni, kovači, moli, lignji itd...je pa seveda lažje iz čolna.
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

res je... mislim, da se iz barke da loviti vse ribe, ki jih loviš iz obale, obratno pa verjetno ne velja.

Tudi orado se po moje lahko lovi iz čolna z enakim predvezom (drsni svinec, ipd.) kot iz obale.

Sem pa v eni izmed zadnjih številk Pesca in Mare opazil en zanimiv predvez - Jolly napolitano z drsnim svincem pod katerim je trnek, ki leži na dnu (za ribe, ki rade vzamejo vabo iz dna: ribon, fratr, orada...), nad svincem, ki ima hoda dober meter (lahko tudi več) pa sta še dve prami, vsaka s po enim trnekom. Morda bi ga bilo vredno preizkusiti tudi iz obale.

Uživajte.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by kr'en »

Sicer je tema za lov iz barke pa bom vseeno pripomnil.

Po mojem mnenju pri lovu z obale uporabljati sisteme z več pramami ni praktično. Do se daj še zmeraj, k osem eksperimentiral z njimi se mi je med metom vse skupaj ovilo okoli glavnega laksa in je potem en drek od uporabnosti. Za lovit z obale je en trnek en predvez ftw (for the win).

Iz barke je drugače, ker zadeve ne rabiš metat ampak jo samo lepo spustiš dol in se zato manj feclja.
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

Morda zna bit problem, ampak na tekmah večina lovi na 3 trneke (vsaj po fotkah sodeč)... če lahko oni lahko tudi mi... ;)
Tut moj frend je lovil iz obale na 3 trneke, sam prame je mel mal krajše, pa je imel zelo lepe rezultate.
Sam sicer takih predvezov iz obale še nisem preiskusil...
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by proton »

Tudi jaz imam z obale izkušnje, da se vse skupaj zafeclja, če imam več trnekov... Rad bi videl kakšno sliko, kako tekmovalci to navežejo, da se ne zafeclja. Dovolj prostora med navezami in le-te kratke?
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Ribolov iz barke v ožjem pomenu

Post by RibAr »

Ja, tud jst bi rad to vidu, ampak verjetno vse malo skrivajo... v glavnem mislim, da uporabljajo tehnosfere. Ampak zagotovo uporabljajo predveze s 3 pramami, ki niti niso kratke, seveda pa mora biti razmak med pramami ustrezno velik. Tudi pri ribolovu iz barke imam podobne probleme, celo T-vrtljivke (3 krake) ne delajo, zato sem tudi odprl to temo. Zaenkrat se je najbolje obnesel sistem, ki sem ga opisal v prispevku (med ribolovnimi tehnikami).
Post Reply