Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Sandi

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Odgovor Napisal/-a Sandi » 15 Feb 2020, 20:35

Moja mnenje po cca 100 prevoženih kilometrih po morju je popolnoma drugačno. Elektrika me nikoli ni pustila na cedilu. Umik pred slabim vremenom je bil bistveno hitrejši in lažji. Nazaj na ročni ali nožni pogon ne bi šel.

Maxi

Odgovor Napisal/-a Maxi » 15 Feb 2020, 21:26

Za SUP verjamem ker ima bistveno manj upora in lažji... Kajak je pa drugi svet... Ugrez, širina, teža,....
LP, Maxi
Man, i love Japan fishing tackle
:D

fishyakero

Odgovor Napisal/-a fishyakero » 16 Feb 2020, 09:27

Elektrika te pusti na cedilu, ko se prevrneš :-) Drugače je pa res zelo komot loviti z el.motorjem, sploh panula. Za nožni pogon ni več nujno da je prav Hobie, celo za flipper drive ne.

Sandi

Odgovor Napisal/-a Sandi » 16 Feb 2020, 09:34

Razlika v teži kajaka in mojega supa je 5-10 kg, kar je lahko manj kot razlika v najini lastni teži. Moja skupna teža opreme in mene cca 110 kg, toliko je tudi izpodrinjene vode. Če poiščeš formulo maksimalne možne hitrosti izpodrivnega plovila boš videl, da je v njej glavni faktor dolžina plovila. Zato bistvene razlike med ploviloma ni, ali je zanemarljva.
Če daš na mizo številke in meritve je možnost za napačna mnenja manjša. Pred samogradnjo sem upošteval tole https://plot.ly/~pakoregon/1.embed in pa grafe potiska motorja iz katerega se vidi, da se pri 5 km/h vozim s 3,5 kg potiska. Motor zmore na polno 5,2 kg potiska pri moji voltaži.
Vse tehnične parametre in grafe lahko vidiš tu: https://bluerobotics.com/store/thruster ... -thruster/ pod zavihkom Technical Details.

Če tega primerjamo npr. s setom Bixpy-jem, ki ima do 450W moči:
- https://www.youtube.com/watch?v=IR6jztaL0Tw na posnetku se vidi meritev na kajaku do 10km/h (glej v kotu levo zgoraj)
- http://www.e-clypse.fr/catalogues/catal ... xpy-us.pdf glej stran 10

Primerjava Bixpy ima 404 Wh zaloge energije, jaz 490 Wh. Ponavljam, po 4 urah panule največ 60% porabe. Res je bila počasna panula od 3,5-5 km/h. Porabil bi več, če bi panuliral hitreje, ker poraba s hitrostjo skoraj ekponetno raste.
Dalo bi se narediti celo test, preden se kdo vrže v stroške. Pri 5 ali 10 km/h na uro vlečemo polno opremljen kajak z osebo na njem. Med vlečno vrvico damo vago za tehtanje rib in lahko vidimo silo upora pri določeni hitrosti.

Če hočeš elektrificiran kajak se moraš samo odločiti med maksimalno močjo in zalogo energije. Od tega je odvisna maksimalna hitrost in trajanje vožnje.

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 20 Mar 2020, 07:53

Glede na čase, ki so, imamo nekateri preveč časa. Zato bom spet obudil to temo.
V glavnem, na navtičnem sejmu v Zagrebu sem kupil ribiški kajak. Gre za nekaterim poznani feelfree lure 13.5. V Sloveniji se ga lahko kupi preko zastopnika iz Trzina.
Te dni sem se odpravil prvič ven z njim. :aaa: Opazil sem nekaj slabosti, za katere imam že plan izdelave. Prav tako bo na kajaku nekaj modifikacij in dodatkov. Večja je še zagotovo FF. Če bo interes lahko tudi tu kaj napišem glede tega.
Še nekaj slik iz test runa 1 in 2 8-)

Slika
Slika
Slika
Slika
-broken HART- episode 2.

Sandi

Odgovor Napisal/-a Sandi » 20 Mar 2020, 08:13

Čestitke. Ne bodi skromen pri opisovanju opažanja. Pri FF tudi ne bodi skromen, če imaš možnost. Saj veš, po dveh letih si želiš boljšega. Smernik imaš?

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 20 Mar 2020, 08:44

No ravno smernik sem pogrešal in ga že nekaj časa čakam (problemi s pošliljkami), ker Sava le ima svoj tok, in je bilo očitno, da te nekam potegne. Saj med samim veslanjem ni teh težav, ker se z vesli usmerjaš. Med ribolovom brez smernika, bi bilo pa zelo težko oz. skoraj nemogoče ohranjati smer. Glede FF sem gledal ne ravno najcenejšega HB HELIXA SI. To se moram še odločit oz. najti nekoga, ki ga ima, da se malce pogovorim z njim.
-broken HART- episode 2.

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 20 Mar 2020, 12:15

Hej SuperB! Mislim, da nas vse tu zanimajo izkusnje, pomankljivosti, itd.. Se posebej pomankljivosti, ker teh proizvajalci ne navajajo v opisih.

Sandi

Odgovor Napisal/-a Sandi » 20 Mar 2020, 13:42

To je verjetno najboljši ribolovni kajak, trenutno dobavljiv v Sloveniji, odvisno za kaj se prednostno odločimo. Ali za FF pad, ali za nožni pogon.
Morda v razmislek glede napajanja FF. Imam vse na Lipo baterijah in dvojni polnilec. Za FF imam 3S 5000 mAh pack. Za 4-5 ur konstantnega delovanja nikoli porabil več kot 60% baterije. Je bistveno manjša in lažja kot kakšen svinčen akumulator. Pri prestavljanju FF-ja ni zanemarljivo.

Pasara

Odgovor Napisal/-a Pasara » 20 Mar 2020, 14:18

Laško je zakon. :unsure: :unsure:

lp

Odgovori