Čiščenje ulova

Tuna, Iglan, Morski pes,...
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Čiščenje ulova

Post by Twinman1979 »

Dejansko me zanima postopek in pri kateri kilaži se je treba temu posebej posvetit, če se ujame večjo palamido in vse kar je potem večjega - plave ribe. Slišal sem, da se ne sme pustit krvi v teh večjih ribah, ker je hitro za stran.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
tinker
Posts: 4049
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Čiščenje ulova

Post by tinker »

Twinman1979 wrote:Dejansko me zanima postopek in pri kateri kilaži se je treba temu posebej posvetit, če se ujame večjo palamido in vse kar je potem večjega - plave ribe. Slišal sem, da se ne sme pustit krvi v teh večjih ribah, ker je hitro za stran.
Ravno obratno, kri je treba spustit, ker je meso plavih rib obilno prekrvavljeno in se hitro pokvari, če ni kri izpuščena. Kilaža palamid je nad 2 kg, da se jih kolje....pod to kilažo je vseeno.
R0XZ
Posts: 87
Joined: 12 Jun 2012, 22:14

Re: Čiščenje ulova

Post by R0XZ »

kolje se jih pa tako, da se za prsno plavutjo naredi vbod? al se sam škrge poreže?
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Čiščenje ulova

Post by Twinman1979 »

Tinker, sori za čudno napisano....da se ne sme pustit krvi sem napisal, ne da se ne sme spustit. He he.....torej od dve kile dalje. A prideš u Novigrad za vikend na lukobran od marine? Morda se za iglami pripelje kaka palamida......
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
tinker
Posts: 4049
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Čiščenje ulova

Post by tinker »

Twinman1979 wrote:.... He he.....torej od dve kile dalje. A prideš u Novigrad za vikend na lukobran od marine? Morda se za iglami pripelje kaka palamida......
Ne, lovit grem naslednji vikend.
Dober prijem ti želim !
User avatar
tinker
Posts: 4049
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Čiščenje ulova

Post by tinker »

R0XZ wrote:kolje se jih pa tako, da se za prsno plavutjo naredi vbod? al se sam škrge poreže?
Tako ja, za prsno plavutjo (kjer je vdolbinica, kamor se plavut zloži) se naredi vrez z nožem. Tam je arterija in je to to. Lepo izkrvavi....rezanje škrg je pa "svinjarija", vse je krvavo...
Za ribe od 2kg +, lokardam, šarunom seveda ne puščamo krvi.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Čiščenje ulova

Post by blisk »

lokardam, šarunom in skušam se takoj odstrani drobovje in škrge, nato se jih da v kanto z glavo navzdol, v nasprotnem primeru so poleti lahko že v pol ure te ribe strupene če niso na ledu.
zokiTzar
Posts: 90
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Čiščenje ulova

Post by zokiTzar »

tole je poučen video
https://www.youtube.com/watch?v=HoPTTVkL6s0
glede na to da japonci večino tega pojedo surovo se splača kaj od njih naučit
tole je pa za lignje
https://www.youtube.com/watch?v=JvOL-ut_LB0

sam sem sprobal ta njihov sistem in mislim da je res vredu, hiter zanesljiv
žival se ne muči in tudi meso je boljše kvalitete

ko vidim kako ljudje mečejo ribe ali lignje v kante kjer se dušijo ali celo v pvc vrečke
se ne zavedajo kakšen privilegij je uloviti ali zaužiti nkeja tako svežega dobrega :(
Bobsaap
Posts: 27
Joined: 09 Mar 2015, 16:17

Re: Čiščenje ulova

Post by Bobsaap »

Mogoče malce drugačna tematika, pa bom vseeno uporabil kar tole temo...

Na kopenskih vodah (reke, jezera...) je čiščenje ribe ob vodi prepovedano (beri: če jo uzameš) - zanima me, kako pa je s temle pri ribolovu na morju? Je ribo dovoljeno očistiti nekje ob vodi, ali iz čolna, ali kako je s tem?

Hvala za odgovor že vnaprej!

Bobsaap
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3426
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Čiščenje ulova

Post by kr'en »

Kolikor vem je dovoljeno.
Jaz na morju ribe, ki jih ujamem, očistim takoj ob vodi in jih operem v morju, v apartmaju jih potem samo še pripravim in pojem. Seveda to naredim samo tam kjer vem da je voda čista, v marini ali na kaki rivi tega nebi delal.
Image
Post Reply