Panula tintarjev 2014/2015

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Panula tintarjev 2014/2015

Post by CBB »

Krompirjeve počitnice smo preživeli v Osorju, panula lignjev je bila ena izmed interesnih dejavnosti:) Lignji so kar lepo vlekli, v povprečju smo jih na rundo 10 potegnili ven na 2 ali 3 panule. Uporabljali smo različne vabe, rezultati pa so me ubistvu precej presenetili, saj sem računal, da se bo Maria Princess Calamari PC11 precej bolje izkazala.

Tule je trenutni katalog Rapale SQ09:
Image

Najbolje sta se se izkazali OTU in CG vabi. Sledila je GT. Vlekli smo tudi Princessko pc07 in pc11. Obe sta ulovili nekaj kosov, vendar v primerjavi z rapalo malo. Razlog za to, je po mojem mišljenju, delovna globina. Princess se odlično obnese, ko je panula obtežena, mi pa smo tu lovili na 12-15 FT globine. Rapala se pri dveh vozlih vleče po 2,5 do 3 m globine, princesska pa po 1m.

Še par slikic:
Image

Image

Image

Tole je ulov ene večerne in ene jutranje vleke. Vlekli pa smo 5 dni;)
Last edited by CBB on 02 Nov 2014, 11:12, edited 1 time in total.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by tinker »

Prijatelj moj, lignji me ne zanimajo, ampak tiste zivali, ki jedo lignje....kako jigging in zubci?..
:)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by CBB »

tinker wrote:Prijatelj moj, lignji me ne zanimajo, ampak tiste zivali, ki jedo lignje....kako jigging in zubci?..
:)
Zubca se ni dalo dobit, ker so lignja pagarji sesuli preden je čuvar do dna prišel. Tako, da smo vsako jutro dva lignja izgubili v par minutah... Jigginga pa se nisem mogel resno lotit, ker tastara pa otroci niso dopuščali. Za to moram it sam na morje...
panula
Posts: 25
Joined: 24 Jul 2011, 14:53

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by panula »

Lepi ulovi:)
Hrvati lovijo na princeske tako da dajo par metrov spredaj 20 ali 30g svinca, potem ima isto delovno globino kot rapale.
Kljub veliko panule na tintarje, sicer večino v slo morju z guardianom, si še nisem na jasnem ali princeske delaj res kaj bolje kot rapale, vsekakor so boljše za loviti ribiče ker so kao lepše in bolj moderne:)

LP pa dober prijem:)
panula
Posts: 25
Joined: 24 Jul 2011, 14:53

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by panula »

Konec tedna bo vredno preizkusiti panulo pri nas, ko bo burja polegla:) pa še polna luna bo:O
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by spinr123 »

tinker wrote:Prijatelj moj, lignji me ne zanimajo, ampak tiste zivali, ki jedo lignje....kako jigging in zubci?..
:)
Lignji so pa ja super za jest in lovit!


Koliko časa ste pa panulali za takšen ulov? Proti večeru ali ponoči?
Panulo na lignje nameravam pozimi poizkusiti ce bo kaj sveda....
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by panceta »

cbb kolk morajo bit otroci stari (in žena razumevajoča) da ti uspe toliko ribarit? :mrgreen: jaz ko grem cel teden na dopust mam čas max dan ali dva. je pa res da sta oba tamala dva pod 3 leta.

čestitke za ulov.... :yeah:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by CBB »

spinr123 wrote:
tinker wrote:Prijatelj moj, lignji me ne zanimajo, ampak tiste zivali, ki jedo lignje....kako jigging in zubci?..
:)
Lignji so pa ja super za jest in lovit!


Koliko časa ste pa panulali za takšen ulov? Proti večeru ali ponoči?
Panulo na lignje nameravam pozimi poizkusiti ce bo kaj sveda....
zjutraj smo bili ob petih na vodi, ob 8h s kave, vlahovca in štacune:) Popoldne ob 5h na vodi, ob pol osmih doma, vmes pa še na dveh pelinkovcih:)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by CBB »

panceta wrote:cbb kolk morajo bit otroci stari (in žena razumevajoča) da ti uspe toliko ribarit? :mrgreen: jaz ko grem cel teden na dopust mam čas max dan ali dva. je pa res da sta oba tamala dva pod 3 leta.

čestitke za ulov.... :yeah:
pri nas je Manca stara 7 let in je praktično nezahtevna:) Ko se zjutraj vrnem še spi, ko se vrnemm zvečer je ravno ready za pod tuš. Mark pa je star 3 leta, zanj velja zelo podobno, razen, da včasih zjutraj gre z mano u štacuno:)
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Panula tintarjev 2014/2015

Post by proton »

Bravo, CBB!

Panula, kako loviš lignje z guardianom? Zanima me sistem, če namreč uporabim palico in rolo pa panulo (16lb in Smihano TLD 25), lignja sploh ne čutim ...

Jaz sem se ta teden vrnil z Mljeta in Pelješca in nisem niti enega lignja dobil na panulo, vse pod svićo (podvodno lučjo). Je pa tudi res, da je tam takoj ob obali globina 25 m in so lignji bolj pri dnu ...
Post Reply