Oprema za panuliranje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Post Reply
Ouzo
Posts: 30
Joined: 11 Feb 2013, 12:51

Oprema za panuliranje

Post by Ouzo »

Pozdravljeni!
Nimam izkušenj v panuliranju zato me zanima vaše mnenje o tej opremi za lahko panuliranje.
Kakšno debelino najlona bi predlagali?

Palica Shimano-Catana BX Stand Up 30-50lbs
Rola Shimano-TLD 25
rockeeter
Posts: 82
Joined: 11 Apr 2013, 00:03
Location: Izola/Fažana

Re: Oprema za panuliranje

Post by rockeeter »

Pozdravljen,

našteto pa se mi ne zdi ravno oprema za lahko panuliranje. kar si napisal bo dobro za za kaj več. Za lahko panulo (priobalno do velikosti brancina) ali za male pelagične vrste je dovolj malo trša spining palica in malo večja rola za spining ali BR ( 200 - 250 m nylona 0.30 - 0.35 mm).

Lp
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Oprema za panuliranje

Post by proton »

Rola je odlična izbira, hvaljena od mnogih panulašev. Tudi jaz jo imam, žal je še nisem imel priložnosti preizkusit.

Palica pa je veliko pretrda, če vprašaš mene. Za zubce in gofe (razen kapitalnih) bi ti priporočal palico nekje 16-20lb, čisto dovolj. Boš imel več občutka in več adrenalina pri ribolovu, ven boš pa dobil vse.

Ta komplet - Shimano TLD 25 in palica stand up 16-20lb imam jaz in je primeren za malo težjo panulo razen BG (zubci, gofi, lice itd.). Če želiš površinsko panulo, lahko panulo, je tole precej premočno.
Ouzo
Posts: 30
Joined: 11 Feb 2013, 12:51

Re: Oprema za panuliranje

Post by Ouzo »

Hvala za odgovor. Bom upošteval
Ouzo
Posts: 30
Joined: 11 Feb 2013, 12:51

Re: Oprema za panuliranje

Post by Ouzo »

Proton a mi lahko natančneje predlagaš kako palico, ki bi bila ustrezna?
Ouzo
Posts: 30
Joined: 11 Feb 2013, 12:51

Re: Oprema za panuliranje

Post by Ouzo »

Kaj misliš, če bi kupil
Shimano-Catana BX Stand Up 20-30lb ker jo ima v blinkerju na zalogi, da ne naročam iz tujine?
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Oprema za panuliranje

Post by proton »

Jaz imam zraven role Shimano TLD 25 palico Shimano-Catana BX Stand Up 16-20lbs. Vsekakor pa tole ni oprema za lahko panuliranje :lol:

Vse je odvisno tvojih želja - kaj misliš lovit in na kakšen način! O tem nisi praktično nič napisal ;)
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Oprema za panuliranje

Post by proton »

Blinker dobavi tudi to palico, ki jo imam jaz v roku dobrega tedna. Pokliči in se zmeni. Preveri še ponudbo v FMK Koper - pokliči, ker na spletni strani nimajo pol robe ...
Ouzo
Posts: 30
Joined: 11 Feb 2013, 12:51

Re: Oprema za panuliranje

Post by Ouzo »

No fajn. se bom pozanimal
Wiwa
Posts: 74
Joined: 14 Aug 2012, 22:42

Re: Oprema za panuliranje

Post by Wiwa »

Rad bi sprobal panuliranje. Imam nekaj palic za ribolov iz obale, katere pa verjetno niso OK (malo so predolge :)).
- zanima me kaj mi svetujete (iščem nekakšno optimalno palico med ceno in kvaliteto).
- zložljivo ali teleskopsko palico
- imam rolo Mistrall Big Fish XS 8000 (za talni ribolov na morju) bi bila ta rola ustrezna.
Post Reply