Oprema za panuliranje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Oprema za panuliranje

Post by Ramalak »

Po drugi strani je pa še druga opcija in sicer (razmišljanja):

Ne veš kaj bi rabil, koliko boš rabil, ne koliko bi rad zapravil.

Se pravi vzameš en tak kompletek (ne pravim točno dotičnega ampak nekaj v tem smislu) ki ti je všeč cenovno dosegljiv in potem vidiš ali so s tem izpolnjene tvoje želje, oz. ali je to tisto kar si hotel. V kolikor nisi, poskušaš prodat in četudi ti ne uspe nisi vrgel dosti denarja proč, potem si pa z znanjem in vsem kar si se naučil s tem kompletom nadgradiš in nabaviš željeni komplet.

Varjanta dva je pa da že v začetku daš kar nekaj več denarja poslušaš forumaše ker vsak nekaj ve in vsak ima svoj prav in to drži. Ampak ti ne veš s kom naj se primerjaš ali s tistim ki vleče po kaj ti jaz vem koliko kalamarov na turo ali zobatce od več kg,da ne naštevam preveč.

Skratka po mojem mnenju raje nekaj poceni lahko tudi iz druge roke da ti ne bo škoda eksperimentirat in ti ne bo žal če bo šlo kaj narobe. Ko potem to preraseš boš pa že vedel kaj izbrat.

Normalno vse je pa odvisno koliko zmore družinski proračun, enemu je 50 preveč drugemu pa še ena ničla več ni problema.
Upam da te nisem še bolj zmedel....

Lp/d
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za panuliranje

Post by CBB »

Resen komplet za panuliranje in zraven še kak globinski ribolov na malo večjih globinah je palica Okuma eclipz in kakšna Daiwa BG v velikosti 5000-6000. Kompletek za manj kot 200€.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Oprema za panuliranje

Post by Đony »

Jaz za spremembo imam pa ravno ta kompletek in to še druge roke in glede na to ,da ga rabim 3x na leto za panulo kalamarou je prav ok.
Vse je odvisno za kaj boš rabil. Če te povleče nabaviš boljše...
In oprema ,ali daš 50e ali daš 200e ni neka razlika v denarju, če te stvar povleče not ,so vabe tisto kar dvigne potrošnjo. Vsaka je cca 10e imamo pa jih.... =)

Za resno igro pa seveda ni primerna ,je prepoceni =)

Lp
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Oprema za panuliranje

Post by robinjo »

Za panulo je itak večinoma živa vaba tako da... Bistvo je da tista oprema iz Decathlona za 44eu ne more bit k od kvalitete. In če se mu obesi gor luc od 3 kg mu bo samo lepo zapela rola in cau cau. da ne govorimo o temu da bodo Rinke in vse kar lahko napade rja, napadene ultra hitro. Tako da druge sezone ne bo doživel ta komplet ..palica okuma eclipz ki je nek univerzalec 50€, role ranga od 90-120€ tipa azores blue okuma, daiwa BG, Shimano spheros...dodaj 20€za vrvico, 20€za fluorcarbon, 20€ trnki vrtljivke ipd., In imaš komplet za 5 sezon če si kolikor tolikor skrben. In tak komplet te ne razočara v primeru prijema 2kg strelke boš imel še zmeraj Gušt in drill, v primeru 10kg lice boš imel strah in adrenalin ampak tudi možnost da jo zvleces ven...ne boš pa imel straha da te bo oprema pustila na cedilu
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za panuliranje

Post by CBB »

robinjo wrote: 07 Jan 2020, 09:49 Za panulo je itak večinoma živa vaba tako da... Bistvo je da tista oprema iz Decathlona za 44eu ne more bit k od kvalitete. In če se mu obesi gor luc od 3 kg mu bo samo lepo zapela rola in cau cau. da ne govorimo o temu da bodo Rinke in vse kar lahko napade rja, napadene ultra hitro. Tako da druge sezone ne bo doživel ta komplet ..palica okuma eclipz ki je nek univerzalec 50€, role ranga od 90-120€ tipa azores blue okuma, daiwa BG, Shimano spheros...dodaj 20€za vrvico, 20€za fluorcarbon, 20€ trnki vrtljivke ipd., In imaš komplet za 5 sezon če si kolikor tolikor skrben. In tak komplet te ne razočara v primeru prijema 2kg strelke boš imel še zmeraj Gušt in drill, v primeru 10kg lice boš imel strah in adrenalin ampak tudi možnost da jo zvleces ven...ne boš pa imel straha da te bo oprema pustila na cedilu
Tak komplet uporablja naš Funt, pa ne vem, če mu je kaj ušlo zaradi podhranjenosti opreme.
krist2
Posts: 7
Joined: 01 Nov 2018, 14:51

Re: Oprema za panuliranje

Post by krist2 »

funt wrote: 26 Aug 2017, 15:01 Ne kupujte Okume 300g ker je prekruta. Moja zmagovalna kombinacija je Okuma Eclipz 40-100g in Daiwa Bg 8000. Skupaj manj kot 200 eur. Včeraj zdrilal gofa 12 danes 23kg da o zobatcih naad 5kg ne govorim. Drugi komplet Okuma Cedros 90-200 g in Okuma Azores 90. Rezulati pad pod rubriko Kamenjak ki bo dopoljnena te dni in to z hudiiimi zgodbami zadnjega tedna ;)
Lp. Funt
Pozdravljeni

Letos bom kupil manjši gumenjak. Poleg klasičnega ribolova bi sem in tja probal tudi panulo na plave ribe. Razmišljam o kombinaciji Okuma Eclipz 50-100g in roli Daiwa bg 5000. Glede palice sem prebral veliko pozitivnih kritik. Predvidevam pa, da glede na deklaracijo 50-100 g, ni primerna za panulo kakšnih lažjih in manjših voblerjev, npr za ušate npr 5 - 10 g... se motim?
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Oprema za panuliranje

Post by longcast »

Za plavo ribo ne potrebuješ palice. Koluto, laks 0.3, vrtljivka, 1.5m FC 0,25 in spustiš 15m za čolnom. Super dela YoZuri 5 ali 7cm. Sam imam vsaj 4 palice 10g+ pa jih za plavo ribo ne uporabljam, enako velja za vse domačine. Lahko pa kupiš omenjen komplet za težko panulo ...
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Oprema za panuliranje

Post by funt »

krist2 wrote: 22 Jan 2020, 00:32
funt wrote: 26 Aug 2017, 15:01 Ne kupujte Okume 300g ker je prekruta. Moja zmagovalna kombinacija je Okuma Eclipz 40-100g in Daiwa Bg 8000. Skupaj manj kot 200 eur. Včeraj zdrilal gofa 12 danes 23kg da o zobatcih naad 5kg ne govorim. Drugi komplet Okuma Cedros 90-200 g in Okuma Azores 90. Rezulati pad pod rubriko Kamenjak ki bo dopoljnena te dni in to z hudiiimi zgodbami zadnjega tedna ;)
Lp. Funt
Pozdravljeni

Letos bom kupil manjši gumenjak. Poleg klasičnega ribolova bi sem in tja probal tudi panulo na plave ribe. Razmišljam o kombinaciji Okuma Eclipz 50-100g in roli Daiwa bg 5000. Glede palice sem prebral veliko pozitivnih kritik. Predvidevam pa, da glede na deklaracijo 50-100 g, ni primerna za panulo kakšnih lažjih in manjših voblerjev, npr za ušate npr 5 - 10 g... se motim?
Plavo ribo lahko loviš tudi s tem ampak to ni gušt ker je palica pač pretrda za to. Za lahko panulo vzemi okuma sqid lazjo verzijo!
Lp
Funt
krist2
Posts: 7
Joined: 01 Nov 2018, 14:51

Re: Oprema za panuliranje

Post by krist2 »

Ok. Hvala vama za nasvete. Bom prvo probal z eno mehkejšo palico, ki jo že imam, potem pa vidim kako naprej. Jeseni, ko pridejo v bližino palamide, luci pa je verjetno smiselno pojačati debeline laksa na 0,30 mm in več? Yo-zurija 7 cm pa že imam in je res super
Janiii
Posts: 9
Joined: 01 Sep 2018, 21:44

Re: Oprema za panuliranje

Post by Janiii »

Pozdravljeni, mene zanima katero rolo bi mi kot začetniku priporočali za lahko panulo, ampak primarno bi jo koristil za spin. Iščem v cenovnem rangu do 120€. :)
Post Reply