pritrditev palice na čoln

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Uporabniški avatar
proton

pritrditev palice na čoln

Odgovor Napisal/-a proton » 09 Feb 2013, 11:33

Vedno bolj sem prepričan, da bom kupil mali gumenjak (3m) in začel vleči panulo. Zanima me, kako bi si naredil držalo za palico (ali dve?) - lovil bi namreč s čuvarjem? Morda kakšna slika?

klemn

Re: pritrditev palice na čoln

Odgovor Napisal/-a klemn » 09 Feb 2013, 12:58

Slik nimam, sem pa sam naredil tako, da imam na gumenjaku zadaj dva nosilca za kolesa(za spust v morje), no in v ta dva nosilca sem iz zgornje strani vtaknil doma narejene nosilce za palice.......ko bo topleje, ga bom napihnil in ti lahko slikam...

Klemen

Bobr

Odgovor Napisal/-a Bobr » 09 Feb 2013, 18:45

Vrjetno ti bo na krmi najlažje pritrdit nosilec ali dva če jih bos potreboval, saj pride ponavadi lesena plošča (nosilce imaš v raznih nautičnih/ribiških trgovinah). Koliko bi te pa to motilo pri krmarjenju boš moral pa provati pred montažo.

Preden boš nabavil 3m gumenjaka, ti svetujem da najdeš nekoga ki ga že ima in se malce zapeljeta, seboj vzemi kako torbo z opremo da vidiš če ti bo to sploh odgovarjalo. Nočem ti vsiljevati nekega prepričanja da je to premajhno in da se neda, ker da se vse če se hoče.
Ampak lani smo imeli na morju 3m gumenjaka in v bistvu zadeva je precej majhna, če si sam še nekako gre, potem pa še vsa oprema, kaka hladilna,palice... že manjši valovi ti pršijo v čoln itd..

p.s- zubatac sa obale je v stanju mirovanja oz. se bos preusmeril samo na panulo?
Nazadnje spremenil Bobr, dne 09 Feb 2013, 18:55, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
proton

Odgovor Napisal/-a proton » 09 Feb 2013, 18:46

Ja, nekaj takega sem imel v planu ;)

klemn

Odgovor Napisal/-a klemn » 09 Feb 2013, 20:52

Z gumico 3 metre se kar da..sam imam za na dopust (Pelješac), zodiaca kadeta 310, res da večinoma lovim sam, ampak za viško panulo in lahko panulo je meni super. Problem je edino, ker imam eno roko skoraj ves čas na mopedku, ker drugače gre že ob najmanjših valovčkih cik-cak:)...imam pa pod srednjo klopjo vedno sabo plastično škatlo in v njej morsko vodo za živo vabo oz. za ribe, ki se ujamejo...za pivo ali dva pa se tudi vedno najde kakšen kotiček ;) ...Glede nosilca za palico pa ima tudi bobr rešitev, vendar so ti nosilci kar dragi in sam sem našel zastonj rešitev in doma iz železnih profilov skup sestavil in prebarval "homemade" nosilce in se obnesejo super .... ob priliki poslikam in objavim...

K

turx

Odgovor Napisal/-a turx » 10 Feb 2013, 15:30

http://trofeja.si/ribiska-trgovina/arti ... lnu-konger

To sem si lani kupil in mi je služilo kar dobro.

klemn

Odgovor Napisal/-a klemn » 10 Feb 2013, 18:37

turx napisal/-a:http://trofeja.si/ribiska-trgovina/arti ... lnu-konger

To sem si lani kupil in mi je služilo kar dobro.
No tole zadevo pa prvič vidim in verjamem, da ti je dobro služila, ampak se da doma tut kaj sčarat za na krmno ploščo gumenjaka..

K

Uporabniški avatar
proton

Odgovor Napisal/-a proton » 11 Feb 2013, 09:56

Trajna rešitev je verjetno res le montaža home made nosilca na krmo čolna.

klemn

Odgovor Napisal/-a klemn » 11 Feb 2013, 12:22

Tut mislim, da nosilec iz spletne trgovine ni ravno za panulo, ampak za ribolov iz sasidranega čolna, da ti pač ni treba ves čas držati palice v roki...pomoje je malo prešvoh za panulo, sploh pa za panulo s čuvarjem....samo moje mnenje, nevem pa ne :)

K

blisk

Odgovor Napisal/-a blisk » 11 Feb 2013, 13:03

Evo proton sam sem tako rešil

Slika

čoln 2,4, nosilca za dve palice :)

Odgovori