Panulanje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Re: Panulanje

Odgovor Napisal/-a zmešan » 11 Jul 2017, 15:34

Sova ne me je..t.Ta je premajhen.
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 11 Jul 2017, 16:05

Majhna vaba, majhna riba :lol: :lol: :lol:
Daj pa tega
Slika
lp.

funt
Moderator

Odgovor Napisal/-a funt » 11 Jul 2017, 17:03

Pri iglah je enostavno. Večja kot je boljše je. Zubatec je preračunljiv in ne bo skočil na manjšo če mu je ne daš glih pred nos. Pri lignju pa zna biti podobno ceprav velik bols sprovocira griz. Poglej si podvodne posnetke panule z lignjom ki jih je zdaj na netu ze polno. Drugo pa je da boš dal gor pač tistega ki ga boš imel ;)
Lp. Funt

Uporabniški avatar
zmešan

Odgovor Napisal/-a zmešan » 11 Jul 2017, 18:34

Ne mislim panulat.Zanima me splošna dolžina lignja katrega bi montiral za panulo.Probal bom ušpičit eno lumparijo,če mi bo ratal zato me zanima.

Uporabniški avatar
Psycho
Kraj: Lukovica pri Domžalah
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Psycho » 11 Jul 2017, 23:39

"Spin" z živim lignjem z obale? :bwahaha:
Usus magister est optimus.

Uporabniški avatar
zmešan

Odgovor Napisal/-a zmešan » 13 Jul 2017, 07:04

Blizu.

Uporabniški avatar
Psycho
Kraj: Lukovica pri Domžalah
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Psycho » 13 Jul 2017, 09:00

Potem moraš pa še narediti baitboat z bazenčkom, da kalamara še živega varno odpelješ na pozicijo. :yeah:

In da ne bo preveč offtopic, me še zanima, kakšen vozel panulaši uporabljate za čuvarja? Slišal sem, da je to neka drsna zadeva, ki jo lahko premikaš po glavni vrvici in brez problema naviješ na rolo, ko odpneš čuvarja. Čuvar pa je pripet s kraparsko sponko za svinec, za lažje odpenjanje.
Usus magister est optimus.

Uporabniški avatar
zmešan

Odgovor Napisal/-a zmešan » 13 Jul 2017, 09:03

Psiho mim si kresnu.Naredil bi realističnega umetnega lignja za lov z obale.Tukaj zdaj končam.

funt
Moderator

Odgovor Napisal/-a funt » 13 Jul 2017, 09:22

Psycho napisal/-a:
13 Jul 2017, 09:00
Potem moraš pa še narediti baitboat z bazenčkom, da kalamara še živega varno odpelješ na pozicijo. :yeah:

In da ne bo preveč offtopic, me še zanima, kakšen vozel panulaši uporabljate za čuvarja? Slišal sem, da je to neka drsna zadeva, ki jo lahko premikaš po glavni vrvici in brez problema naviješ na rolo, ko odpneš čuvarja. Čuvar pa je pripet s kraparsko sponko za svinec, za lažje odpenjanje.
Za čuvarja se naredi zanka na pletenici, ki pa se nič ne premika po vrvici ampak je fiksna. Jaz jo naredim iz ostanka pletenice pri spoju s FC(ko zavežem skupaj pletenico in laks si pustim 10cm in iz tega naredim zanko. Tako je pletenica še najmanj obremenjena, spoj pa še dodatno ojačan :) )Ker je narejena na pletenici ki je mehka se brez težav navije na rolo. V to zanko gre potem sponka na kateri je 1,5m laksa in na koncu čuvar. Sponko potem samo potegneš iz zanke in imaš direkten stik z ribo.

lp

Funt

sasok
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a sasok » 13 Jul 2017, 14:32

Kot sem že v temi Biograd napisal, sem tudi sam preizkusil panulo prvič in po spominu iz literature. Pišem v stilu "what of all I did wrong?"

Skratka, iglic kot smetja, zato je padla odločitev, da zadnji dan posvetim panuli. Predhodni zvečer priprava:
- najmočnejša palica na zalogi: Saltiga spininig cw 50-135g
- rola Saragosa 8000
- vrvica PE4
- FC Saltiga 40 lbs
- naveza FG vozel (z zanko za čuvarja - cca 1,5 m FC 0,33 mm in 210 g svinec), 1 drsni trnek velikosti 1 in dva fiksna 4/0 (Owner)

zjutraj odhod na pozicijo in panula s prejico (Skeinfish - bela), iglic je bilo res dosti, zato so se napadi vrstili in vrstili vsi neuspešni, zamenjam prejico in isto .... wtf, študiram mogoče je palica SJ cw50g pretrda ali rola Saragosa 4000 kljub popolnoma sproščeni zavori še vedno preveč zategnjena (najbolj fine bremze res nima)... nato sem obupal in prejico zamenjal s 5cm voblerjem. Ampak, ko ima hudič mlade jih ima več - prvi prijem spadanje pred čolnom, drugi prijem spadanje pred čolnom... menjam vobler z mini jigom - prijem spadanje..... :damn: ..... OK si rečem, če vsi lovijo na prejico pa zadeva mora delati..... ponovno zvežem prejo in še eno paralelno zraven prvi poteg in rola poje.... (kasneje sem zadevo ponovil in je bila realizacija napadov na duplo prejico praktično skoraj 100%).

Torej iglico imam in jo začasno spravim v škatlo z vodo ter pripravim palico ter svinec čuvar. Primem navezo, pičim zadnji trnek, pičim drugi trnek pičim drsni trnek v kljun in kljun povijem z gumico. Iglo oz. kar je ostalo od nje spustim v vodo in občudujem MRTVAKA, očitno nežnost ni bila moja vrlina :). Vseeno probam kako se zadeva obnaša, pa vidim, da se vrti kot mepps. Probam menjati pozicijo drsnega trnka v kljunu pa ni bilo kaj boljše.
Tu mi sedaj ni jasno ali se je igla vrtela, ker je bila mrtva, ali sem jo napačno naješkal, ali ker sem vozil prehitro (3,6m gumica z plastičnim dnom (RIB) in 20 kM na stand gasu).

Kar se tiče globine mislim, da na cca. 150 m spuščene vrvice PE4 nisem dosegel 20m kar se mi je zdelo premalo, čeprav se videl, da na Kamenjaku lovite tudi v bolj plitvem, štartal sem na globine od 25 do 30 m, kjer kot sem prebral (ne vem že kje) bi se naj najčešče lovili proljetni zubatci.

V bodoče bom palico zamenjal s VJ 150 - 300 g, rola ostane ista, predvidoma tudi vrvica in FC, najverjetneje bom čuvarja moral zamenjati z težjim, najbolj pa me muči to vrtenje igle, mogoče so trnki 0/4 preveliki?
LP,
Sašo

Odgovori