Panulanje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Post Reply
panulas18

Panulanje

Post by panulas18 »

Živjo zanima me koliko je na tem forumu ribicev,ki uporabljajo to tehniko lova :?:
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: pnulanje

Post by Jolly »

Evo en predstavnik ;)
panulas18

Re: pnulanje

Post by panulas18 »

kašne si mel ulove in kje?
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: pnulanje

Post by Jolly »

Zaenkrat revno :ojej:
No ja panulat smo zaceli sele letos (tu ne stejem zraven ko sm bil le prisoten se z otroskih let) in to vsega 3krat, tako da so to vse se bolj ucne ure.
Gre pa nekako tako:
Zal snet kapitalni gof, ki si je za malico zazelel 50cm+ iglo in celo le prezvecil in za konec izpljunil (so bili pa lepo vidni zobeki od repa pa do glave iglice :lol: ), borba je trajala le okoli 10min in potem konec. Globina 35m ob obali cresa.

Naslednja runda pa prav tako snet zubo, ki mi je pa le ukradel prav tako zivo iglo, globina 20m na enem od grebenov med cresom in krkom)

Tretji poskus pa v 2urah prez prijema.

Kar se tice drobiza pa neomejeno igel (jih nism niti poskusal steti bi la lahko rekel da je stevilka verjetno okoli 40+ v teh treh dneh (po ce 2urci panule ciljno na igle).
Bilo je se nekaj Usat ter 2 pajka, to bi bilo pa to zaenkrat.

Pravi dopust nacrtujem sele septembra, za takrat mamo pa malo vecje ambicije.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: pnulanje

Post by tinker »

Jolly, kako pa ješkaš iglice..., a uporabljaš sistem s nosilnim, drsnim in na koncu fiksnim trnkom ??
Probaj dati še en trnek vmes, med trnki ne sme biti več kot za moško pest prostora. Da je zateg siguren.
Probaj tudi na lignje (nosilni trnek + trojček), vem, da ga je težje ujet kot iglico, a počasi prihaja njihov čas.

offtopic:
Glede paukov na živo/umetno vabo..., prav zanimivo jih je opazovat, tako sicer stoična riba, čisto podivja ko lovi vabo...res zanimivo. Sam sem jih lovil v 1m globoki vodi z mivkastim dnom..., tako za hec, itak sem jih nazaj metal. Ko lovijo plen postanjejo zelo agresivni na trrnku pa bojeviti. Žal sem ujel le manjše ribe, tam nekje 10 dkg..., me prav zanima kakšen dar-mar dela 1kg težak pauk...
panulas18

Re: pnulanje

Post by panulas18 »

evo pa še jst
js sm pa začel panulat lansko leto sm lovil brancine skor vsak je imel okol 50dag,igle pa okol 50cm,..pa kakšen pauk je tut prjeu.

Zdej sm se pa odloču da bom lovil gofe pa zobatce
zanima me kako kej prjemajo na umetne ligne.

tinker:sem letos ujel 60dag pauka pa je ful vleku.
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: pnulanje

Post by Jolly »

Jp, trije trnki, kot si rekel nosilni drsni ter fiksni.
Kar se tice snetega gofa, se ni pomoje niti zahakljal, ampak je le drzal celo iglo v gobcu, kontriral sm ga 3krat, dvakrat takoj in enkrat med drilom, iglo sm celo dobil nazaj, kot napisano celo "prezveceno", zubek pa je bil zapet za zadnji trnek, se je lepo videlo rajse tako na trnku kot malo visje na laksu, zakaj se je ta snel pa nimam pojma, no ja bo ze prisel na povrsje kaksen.
Ja seveda bomo tudi na lignja probali, zdaj ko sm pac le za vikende bil dol, nism zelel ravno zgubljati prevec casa z lovom vabe, iglo pa ce ves kje so tako dobis takoj, samo prejica dve mali kroglici svinca in 3vozle hitrosti pa je tu :lol:
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: pnulanje

Post by proton »

Kako močno opremo pa uporabljate? Jaz zaenkrat lovim z obale, ampak imam tudi čoln na voljo, tako da bi se lahko kdaj lotil panulanja... Samo se še nisem odločil za novo mašino in rolico.
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: pnulanje

Post by Jolly »

Nekako imam pripravljeno dvojno opremo, prva je sestavljena z palice 20-30Lb in Shimano multiplikatorja TLD20, z navitim laksom 0.57 in predvez 0.60florocarbon, ta v bistvu zadostuje tako za gofe kot kapitalne zubatce, ter seveda lice itd.

Ker sm pa optimist imam pa tudi se malo tezji arsenal :lol:
Palica 30-50lb fish & fish v kombinaciji z rolo TicaTeam 30R WTS, z 0.76 laksom ter 0.80 florocarbon :lol:

Tako pa nekako zgledajo zadeve 8-)

Image

Image

Image
panulas18

Re: pnulanje

Post by panulas18 »

jaz imam slabo opremo ker sem zacetnik palica je teleskopska kraparica moči ne vem,motorcek pa navaden,laks pa 0,40. s to opremo sem do zdaj panulov na murterju in se vse ribe ki so mi prijele sem jih spravil na čoln.
za naslednjo leto pa nameravam kupiti boljsi arsenal.

jolly koliko pa si dal za tvoj težji arsenal?
Post Reply