Panulanje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Panulanje

Post by Hud »

Super, hvala za odgovor. Opozorilo tudi na mestu, žal 3 dni prepozno. Ravno v petek mi je strelka odnesla mojo najljubšo vabo, sicer na spin :) . Na kaj pa moram biti pozoren pri izbiri vlečne poti. Ali grem kar na blef, se držim večjih globin, iščem luknje?
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Panulanje

Post by longcast »

Ko moja žena pogleda morje vidi modro vodo, za katero jo zanima samo ali je dovolj topla ali ne.

Ko jaz pogledam vodo, vidim na njej vsak najmanjši premik, slišim pljusk, vem ali se dviga ali spušča, vem kakšna je luna . Vem kje so tokovi, kaj se lovi v določenem mesecu, kako topla je voda in približno kakšna riba je v njej (če mislim loviti ponavadi vprašam domačine oziroma tiste, ki postavljajo vrše kaj so ujeli). Spremljam kje so galebi, vem kje so bili včeraj, pogledam kdo lovi in kje lovi ..
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

longcast wrote: 09 Jul 2019, 14:16 Ko moja žena pogleda morje vidi modro vodo, za katero jo zanima samo ali je dovolj topla ali ne.

Ko jaz pogledam vodo, vidim na njej vsak najmanjši premik, slišim pljusk, vem ali se dviga ali spušča, vem kakšna je luna . Vem kje so tokovi, kaj se lovi v določenem mesecu, kako topla je voda in približno kakšna riba je v njej (če mislim loviti ponavadi vprašam domačine oziroma tiste, ki postavljajo vrše kaj so ujeli). Spremljam kje so galebi, vem kje so bili včeraj, pogledam kdo lovi in kje lovi ..
@Longcast: Zelo dobro napisano. Ves čas berem takšna in podobna vprašanja, ki se meni osebno zdijo povsem nelogična. Morja se spozna na forumu še posebej ne lokalnih pošt in obnašanja ribe na njih. Stvari se je potrebno lotiti tako da se gre ven, študira vse mogoče napovedi (vreme, veter, plima oseka, tokovi, temperatura morja), opazuje morje, tokove, galebe, lokalne ribiče, bulji v sonar, se pogovarja s podobnimi obsedenci o njihovih izkušnjah, spremlja forume, skupine in ostale uspešne panulaše po družabnih omrežjih,....in kar je najbolj pomembno med ribolovom ves čas eksperimentira in prilagaja. Glede na lastne izkušnje lahko 100% zatrdim da ti glede pošte ne more svetovati nihče ki kraja kjer loviš ne pozna osebno ker se ribe na različnih delih jadrana obnašajo 100% drugače - jedo druge vabe, zadržujejo se na drugih mestih in globinah. Druga stvar je da tudi če poznaš pošte to še ni zagotovilo za uspeh - to dobro ve tudi četica čolnov na Kamenjaku :) Zato še enkrat morje je treba dihat, uporabljat vse napovedi in čutila ki jih imaš in si zelo dobro zaponiti vse kar prebereš, doživiš in spoznaš na čolnu. Saj v tem je v bistvu point ribolova vsaj zame :yeah:
Lp.
Funt
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Panulanje

Post by 4evernikon »

Mogoce je kje ze napisano pa sem spregledal.. Bi bil kdo prijazen pa napisal kako panulate na snjure? Kupil sem nekaj ragot raglou vab 85mm pa ne vem kako se veze. Main+vrtljivka+fc2m+raglou? Ali je potrebno dat se svinec pred vrtljivko?hitrost colna je predvidevam okrog 1.5?
Kolega pride s colnom na morje in ker se nikdar nisem probal panule bi rad probal ujet kaksnega snjura s to tehniko. Hvala,lp
mango
Posts: 84
Joined: 16 Apr 2014, 20:04
Location: Mengeš

Re: Panulanje

Post by mango »

Za moje pojme 1x prevelik raglou.

Lp jan
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

4evernikon wrote: 07 Jul 2020, 00:35 Mogoce je kje ze napisano pa sem spregledal.. Bi bil kdo prijazen pa napisal kako panulate na snjure? Kupil sem nekaj ragot raglou vab 85mm pa ne vem kako se veze. Main+vrtljivka+fc2m+raglou? Ali je potrebno dat se svinec pred vrtljivko?hitrost colna je predvidevam okrog 1.5?
Kolega pride s colnom na morje in ker se nikdar nisem probal panule bi rad probal ujet kaksnega snjura s to tehniko. Hvala,lp
Zveži kot si napisal. Zjutraj, zvečer ob hranjenju -glej galebe lahko brez vsake obtežitve ob bonaci in čez dan svinec mariner od 60 do 100g ;)
Rogi.
Funt
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Panulanje

Post by 4evernikon »

Funt, hvala!
Baho
Posts: 2
Joined: 24 Oct 2019, 12:54

Re: Panulanje

Post by Baho »

Kako se imenuje in izvaja tehnika pri kateri se uporablja recimo DTDjevo leseno motovilo. Je to težka panula?
lukce151
Posts: 7
Joined: 25 Nov 2019, 08:25

Re: Panulanje

Post by lukce151 »

Viška panula
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: Panulanje

Post by Orjak »

DTD ima več pripravljenih panul na motovilu. Viška panula s svinci, turška panula s torpedom, panula za brancine itd.
Post Reply